Sklandus bendradarbiavimas – sėkmingai panaudota parama valdoms modernizuoti

Ūkininkai jau kviečiami teikti paraiškas paramai investicijoms į žemės ūkio valdas gauti.

Ekspertai ragina pasinaudoti šia galimybe modernizuoti savo ūkius ir įsigyti technikos, pasistatyti pastatų ar pagerinti infrastruktūrą – tuomet ūkio priežiūrai reikės mažiau sąnaudų, o pajamos bus didesnės. Ūkininkai džiaugiasi ir lengvėjančiu paramos gavimo bei panaudojimo procesu: dokumentus pateikti lengviau, o bendradarbiaujant su Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistais mažėja klaidų ir sankcijų.

Paraiškų priėmimas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ truks iki balandžio 29 d. Šiam paraiškų surinkimo etapui skirta 36 101 999 Eur suma.

Mažėja sąnaudos ir taupomas laikas

Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus džiaugiasi, kad savo ūkio specifiką jau puikiai žinantys ūkininkai vis labiau stengiasi investuoti į savo valdas ir užtikrinti savo ūkio tęstinumą bei tvarumą. „Investicijos padeda efektyvinti žemės ūkio vadybą, veiklą, lengvina ir efektyvina darbą, mažina darbo sąnaudas per išlaidų degalams, trąšoms, pašarams ir kitoms reikmėms taupymą. Svarbu ir tai, kad investuojant į našesnes technologijas saugoma gamta, bioįvairovė“, – sako A. Svitojus.

Parama pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“, pasak Žemės ūkio rūmų pirmininko, kasmet sulaukia populiarumo dėl įvairialypės savo naudos. „Darbas ūkininkams išties palengvėja: parama pasinaudojus ir modernizavus ūkį reikia mažiau samdomos jėgos, mažiau darbui skirti ir savo valandų, o įdiegtos naujos technologijos leidžia mažinti produkcijos savikainą ir pasiekti geresnių darbo rezultatų“, – įsitikinęs A. Svitojus.

Priemonė populiari ir todėl, priduria jis, kad galima gauti iki 50 proc. projektui reikalingo finansavimo. Kartu ji skatina ir jaunųjų ūkininkų įsitraukimą bei kooperaciją, nes tada paramos intensyvumas gali siekti ir 70 proc.

Žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis įsitikinęs, kad parama investicijoms į žemės ūkio valdas gerina viso šalies žemės ūkio kokybę: „Jeigu nebūtų šios paramos, mūsų šalyje tikrai nebūtų tokios našios, modernios technikos, nebūtų tiek ūkių, apsirūpinusių gyvulininkystės pastatais, kurie atitinka aplinkosauginius ir gyvūnų gerovės reikalavimus“.

Paramos gavimo ir panaudojimo procesas lengvėja

Dokumentai pagal KPP veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ šiemet priimami tik elektroniniu būdu. Paramos paraiška ir su paramos paraiška teikiami dokumentai Agentūrai turi būti pateikiami užpildant Žemės ūkio ministerijos informacinėje sistemoje (ŽŪMIS) elektroninę dokumento formą asmeniškai ar per įgaliotą asmenį ŽŪMIS portalo interneto prieigoje adresu https://zumis.lt Administravimo taisyklių nustatyta tvarka.

Pateikiant dokumentus elektroniniu būdu, procesas tapo lengvesnis ir sklandesnis. J. Sviderskis džiaugiasi, kad NMA daug dėmesio skiria informacinių technologijų naujovėms – tai ūkininkams leidžia taupyti laiką ir dirbti efektyviau, jų ūkiai yra mažiau kontroliuojami kontaktiniu būdu.

Jam antrina ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. A. Svitojus, pabrėžiantis ir elektroninių priemonių naudą, ir NMA specialistų geranoriškumą. „Itin džiugina tai, kad tarp NMA ir ūkininkų atsiranda vis draugiškesnis ryšys. Greičiau randame bendrus sprendimus, sudarytos galimybės per tiesiogines transliacijas internetu tiesiogiai gauti reikiamą informaciją, pastebime ir sumažėjusį sankcijų bei baudų kiekį už mažareikšmius pažeidimus. Patirdami mažiau streso ūkininkai gali daugiau dėmesio skirti savo ūkio vystymui, tvarumui ir ilgalaikiškumui“, – teigia A. Svitojus.

Galima gauti iki 300 tūkst. Eur paramos, bet nebebus galima pirkti traktorių

Kiekvienam iš pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ remiamų specializuotų žemės ūkio sektorių (parama augalininkystės sektoriui nenumatyta) skirtas atskiras biudžetas:

  • pieninei galvijininkystei – 19 408 690 Eur;
  • mėsinei gyvulininkystei, įskaitant mėsinę galvijininkystę, avininkystę ožkininkystę, triušininkystę – 1 055 128 Eur;
  • kiaulininkystei – 6 200 000 Eur;
  • paukštininkystei, įskaitant kiaušinių gamybą – 5 725 000 Eur;
  • sodininkystei, daržininkystei, uogininkystei – 3 713 181 Eur.

Didžiausia galimos paramos suma projektui – 300 tūkst. Eur be PVM.

Paramos lėšos padengs 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, tačiau tam tikrais atvejais gali būti kompensuojama ir iki 70 proc. tinkamų išlaidų. Pavyzdžiui, kai kuriems žemės ūkio kooperatyvams arba žemės ūkio produktų gamyba užsiimantiems jauniesiems ūkininkams, pateikusiems paramos paraiškas 5 metų laikotarpiu nuo įsisteigimo dienos.

Paraiškos bus vertinamos pagal kiekvienam sektoriui nustatytus atrankos kriterijus. Balai skiriami už gamybos didinimą, aplinkos taršos mažinimą, tvarią plėtrą, klimato kaitos mažinimą ir kt.

Pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ gautas lėšas bus galima panaudoti naujų gamybinių pastatų statybai, jau esamų rekonstrukcijai, valdos infrastruktūros tvarkymui, žemės ūkio technikos ir kitos reikalingos įrangos įsigijimui.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pakeitus paramos teikimo taisyklę šiemet iš paramos nebus galima finansuoti traktorių pirkimo (įskaitant T3 kategorijos traktorius).

Kas gali kreiptis dėl paramos?

Paraiškas gali teikti asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla, ketinantys investuoti į specializuotą žemės ūkio sektorių. Dėl paramos gali kreiptis tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Fiziniai asmenys turi būti savo vardu įregistravę ūkininko ūkį ir valdą, juridiniai – tik valdą. Reikalavimas turėti savo vardu įregistruotą valdą netaikomas pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, kurie superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus.

Reikia žinoti, kad paraiška gali būti pateikta tik pagal vieną remiamą veiklą ir tik pagal vieną iš remiamų specializuotų žemės ūkio sektorių. Remiamos veiklos yra:

  • žemės ūkio produktų gamyba;
  • prekinių žemės ūkio produktų, pagamintų ar išaugintų valdoje, apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t. t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo tik iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimas ir realizavimas, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimas ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimas.

Užs. Nr. 185

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų