Meras pasiryžęs net ir patruliuoti – kad tik liautųsi siautėti vandalai

Savivaldybės archyvo nuotr. Sulaužyti suvirintą suoliuką ne taip paprasta – reikia ne vieno, o kelių žmonių pastangų. Savivaldybės archyvo nuotr. Sulaužyti suvirintą suoliuką ne taip paprasta – reikia ne vieno, o kelių žmonių pastangų.

Ukmergiškis sureagavo į Ukmergės rajono mero raginimą, pastebėjus viešąsias erdves niokojančius chuliganus, pranešti jam tiesiogiai. Pasak mūsų skaitytojo, reikia imtis rimtesnių priemonių – gal net patruliuoti šauliams. Meras Darius Varnas pasiryžęs tai daryti ir pats – kad tik liautųsi siautėti vandalai.

Garbaus amžiaus ukmergiškis Gediminas pasakojo gyvenantis pačiame miesto centre ir kasdien išeinantis pasivaikščioti. „Vaikštau ir po parką, ir po Vienuolyno gatvės pėsčiųjų alėją, matau, kad daug kas nuniokota“, – kalbėjo jis. Pasak jo, Vienuolyno gatvėje nė vieno suoliuko nėra sveiko – iš kiekvieno išlupta tai viena, tai kelios lentelės.

„Pilies parke – baisu žiūrėti, kas darosi. Tualetas buvo pradėtas ardyti. Suolai irgi aplupinėti. Liūdnas vaizdas – tiek lėšų įdėta, viskas veltui“, – apgailestavo vyras. Jo pastebėjimu, temstant vaikų žaidimų aikštelėje renkasi jaunimas, supasi ant jų svoriui nepritaikytų įrenginių, dėl to sugenda spyruoklės:  „Gaila savo miesto – į ką būsim panašūs. Skauda širdį, kad viskas taip niokojama.“

Vyras priminė, kad viešųjų erdvių stebėjimui buvo įrengtos kameros. „Argi visuomenė čia gali padėti? Tik policija“, – sakė pašnekovas. Jo pastebėjimu, policijos nesimato – pravažiuoja per miestą mašina ir tuo baigiasi, o patruliuojančių pėsčiomis nesimato.

Mano, kad gyventojų pranešimai linija 112 nieko verti, nes kol atvažiuos policija, niokotojai pasišalins. Esą reikia rimtesnių priemonių, pavyzdžiui, pėsčiųjų patrulių, kuriems, pasak vyro, galėtų talkinti ir Šaulių organizacija – jos nariai galėtų gatvėse stebėti tvarką.

Gedimino pastebėjimu, problema tęsiasi ne vienus metus. Pats gana dažnai mato, kaip jaunimo būreliai vakarais „praskrenda“ per miestą, apsistoja tai vienur, tai kitur ir laužo įrenginius: „Jiems tvoros nėra – eina tiesiai.“

Rajono savivaldybės meras Darius Varnas sakė, kad po jo kreipimosi į visuomenę, per savaitę sulaukė iki dešimties pranešimų dėl nuniokoto turto. Tarp jų pasitaikė ir skundas dėl viešoje vietoje hamake miegančio neblaivaus asmens. Meras, nuvykęs į nurodytą vietą, paprašė jį iš hamako išlipti. Kiti pranešimai buvo apie sulaužytą, sudaužytą ar kitaip sugadintą turtą.

D.Varnas kalbėjo, kad kreipdamasis į visuomenę turėjo du tikslus. Pirmiausia, padrąsinti tuos, kurie vengia skambinti į liniją 112, nes fiksuojant įvykį šia linija prašoma nurodyti pranešančio asmens duomenis. O nemažai žmonių nori likti anonimais. Pranešdami apie niokojamą turtą tiesiogiai merui žmonės gali neteikti savo duomenų.

Meras taip pat sakė norįs pats dalyvauti, nustatant niokotojus. Dėl kamerų atsakė, kad jų užfiksuotas vaizdas ne visada leidžia atpažinti pažeidėją, jeigu pastarasis būna su kapišonu ar kitaip užsimaskavęs.

Pasiteiravus apie policijos patruliavimą, sakė, kad tokia galimybė yra svarstoma. Artimiausiame bendrame posėdyje su policijos komisariato pareigūnais aptars jų galimybes patruliuoti vakarais.

Apie ukmergiškio Gedimino siūlymą pasitelkti Šaulių organizaciją sakė, kad tai – gera idėja. „Iš pradžių bandysime vakarais prasieiti su už viešąją tvarką atsakingais savivaldybės darbuotojais“, – kalbėjo jis.

Meras darsyk pakartojo, kad planuoja ir pats vakarais dalyvauti patruliavime. Išsakė savo poziciją problemą pirmiausia spręsti ne baudomis, o bendravimu. Teigė norįs užmegzti tiesioginį kontaktą su jaunais žmonėmis, kurie taip elgiasi, paklausti, kodėl taip daro. Galbūt pavyks pasiūlyti alternatyvas, kur jie galėtų nukreipti savo energiją.

Paminėjo, kad nuniokotų objektų yra įvairiose rajono vietose – valčių nuleidimo vietose išardyti suoliukai, pakrantėje kažkam užkliuvo šiukšliadėžė, kitur – suolas. „Stengiamės, darome, kad būtų gražu, o kažkas gadina“, – kalbėjo meras. Anot jo, labiausiai gaila buvusiame kariniame miestelyje įrengiamo parko. „Nors objektas dar nebaigtas, jau išlaužytos vartų į aikštynus rankenos, spynos, tvoros segmentai, šiukšliadėžės ir suolai, net išsukinėti varžtai, prišiukšlinta. Trūksta žodžių. Labai gaila, kad vyksta tokie dalykai“, – sakė D. Varnas.

Ukmergės Vyčio 1002-osios šaulių kuopos vadas Linas Kavaliauskas sakė, kad pasiūlymo dėl patruliavimo iš visuomenės ar savivaldybės sulaukti tikėjosi. Net ir pačiam buvo kilusi tokia mintis. Tačiau akcentavo, kad problema nėra taip lengvai sprendžiama, todėl reikėtų detaliai aptarti veiksmus.

„Tokios priemonės, kaip uniformuotų patrulių patruliavimas, vaikštant su ginklais po du, yra drastiškos – įspraudžia visuomenę į sugriežtintą tvarką ir gąsdina. Per COVID-19 pandemiją, kai saugojome įvažiavimus į miestą, visuomenė susiskaldė. Patruliavimas įvestų drausmės, tačiau gal tai reikėtų daryti nepastebimai“, – dalijosi mintimis L. Kavaliauskas. Pasak jo, svarbu išsiaiškinti, kokie reikalingi resursai ir kada reikalingas patruliavimas. Šaulių organizacijos veikloje asmenys dalyvauja savanoriškais pagrindais, dieną negalėtų budėti, o vakarais – taip pat ne visada. O jaunimas galimai veikia ir dieną, ir vakare iki pat nakties, kol tėvai pakviečia grįžti namo.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+7 # Ukmergietis 2023-08-14 12:51
Tai,kad tie suolai ar šiukšliadėžės labai jau vienkartiniai, tik matomai už gražius pinigus nupirkti. Kažkodėl tarybiniais metais,kiek pamenu, ir masyvios šiukšliadėžės vietoj stovėjo ir suolų nesugebėdavo taip nuniokoti , nes buvo masyvūs ir gerai padaryti. Jei jau tiek parkų priteisė, tai tegu ir pinigų randa saugos tarnyboms, o ne dejuoja kiek mat vandalų.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+10 # info 2023-08-15 08:32
paaiskinu- jei padarysi gerai iškart, negalėsi remontuoti ....įkirtai??
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+10 # Stass 2023-08-14 18:36
Kada miniatiūrų parko ganyklą nupjausit??? Erkės už kojų griebia :))
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+9 # Nu 2023-08-14 19:55
Jeigu varnas patruliuos, bus gerai, bent jau kazkokia nauda is jo bus.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-2 # Ant 2023-08-15 19:16
Su parazitais gražuoju nesusikalbės nei meras, nei policija. Jie tol bus ramesni,kol prie jų stovėsi,o nusisuksi laužys dar daugiau.Vienintelis būdas patykoti ir ataust, kad pora savaičių ant užpakalio neprisėstu.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+3 # Zita 2023-08-16 15:24
jiems nors ir grotas uždėtu-iš keršto dantimis išgriaužtu.Pikti ant viso pasaulio.Eitu savanoriauti,gerus darbus dirbant.Dabar baisu jiems ka nors pasakyt.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Jurgita 2023-09-02 19:38
Mokytojas eina pas mokinius norėdamas teikti žinias ir ruošti gyvenimui.Mokinys 40 metų nori pakeisti 64 metų mokytoja,oi ne tikrai savo darbo vietos niekam neužleisiu.Patirtinis mokymo metodas taikomas pamokose mokiniui susikeisti vietomis su mokytoju.Ne Katalikų tikybos nereikia,tik prievarta visus mokinius į etikos pamokas sudaro.Pasekmės moralinės normos kai rusų mokytojai keitė sritį į Katalikų tikybą .Dabar Rusija kariauja,bet mokyklos neturi prievartos rusų k taikyti ir vaidmsiniauti.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų