Praėjusį penktadienį vyko įspėjamasis Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) streikas. Ukmergėje prie jo prisijungė Antano Smetonos gimnazijos profesinės organizacijos nariai.

Trečiadienį kalbinta LŠDPS Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos profesinės organizacijos pirmininkė Ramutė Gilvydienė patvirtino, jog įspėjamajame dviejų valandų streike dalyvauti užsirašė 12 darbuotojų – maždaug trečdalis kolektyvo.

Streikuoti buvo pasirengę visi mokytojai. Tiesa, vienas iš jų penktadieniais pamokų neturi, tad nežino, ar jo streikas bus įskaitytas.

Dėl mokytojų, nepriklausančių profesinei organizacijai, įsitraukimo sutikimą turi duoti įstaigos Darbo taryba, kurią sudaro direktoriaus pavaduotoja, ūkvedys ir profesinės organizacijos atstovė.

Numatyta, kad streikas turėjo prasidėti 8 val. ir trukti dvi valandas. Pasiteiravus, ką mokytojai veiks streiko metu, R. Gilvydienė sakė, kad iš pradžių planuota būti kabinetuose, bet pamokų nevesti.

Vis tik, gimnazijos direktorius pranešė, kad pamokas ves kiti mokytojai, todėl streikuotojai būti kabinetuose negalės. Kur bus ir kaip elgtis, buvo laukiama sąjungos vadovybės nurodymų.

Antano Smetonos gimnazijos direktoriui buvo atsiųstas LŠDPS pranešimas dėl rengiamo įspėjamojo streiko.

Rašte įvardytos streiko organizavimo priežastys bei prašoma užtikrinti darbuotojų teisę nevaržomai jame dalyvauti. Pasak streiko iniciatorių, iki šiol neįgyvendinti 2018 metais vykusio streiko metu pasiekti susitarimai.

Dauguma rajono mokytojų priklauso kitai – Lietuvos švietimo ir mokslo profesinei sąjungai (LŠMPS). Jai priklausančio Ukmergės susivienijimo pirmininkas Arūnas Rimkus informavo, kad sąjungos nariai streikuoti yra pasiruošę, bet laukia derybų pabaigos. „Mūsų vadai dabar derasi, laukiame derybų su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabaigos, o tada priimsime sprendimus. Kolegos kelia šiek tiek kitus reikalavimus, nei mūsų sąjunga“, – sakė A. Rimkus. LŠMPS Ukmergės susivienijimui priklauso 16 rajono švietimo įstaigų, per 300 narių.

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas patikino, kad streiko metu ugdymo procesas mokiniams bus užtikrintas. „Gimnazijos direktorius gavo raštišką išaiškinimą, kas turi būti daroma streiko metu pagal streikų organizavimo taisykles. Niekas nebus sutrikdyta“, – sakė jis.

Pasiteiravus, kaip vertina patį streiką, vedėjas sakė pritariąs, kad mokytojų atlyginimai turi didėti, o klasių komplektai, kai mokiniams reikalinga individuali pagalba, turėtų būti mažesni. Dėl kontaktinių valandų mažinimo abejoja. „Suprantame, jei mokytojai gaus didesnį atlygį, švietimo problemų mažės, o ugdymo kokybė gerės. Mokyklos prisitrauks jaunus gabius mokytojus iš pašaukimo. Tačiau tikiuosi, kad viskas šiuo įspėjamuoju streiku pasibaigs ir daugiau streikų nebus. Viskas turi būti daroma be didesnės įtampos ir liekamųjų reiškinių. Mes ir taip ilgai dirbome iššūkio sąlygomis: dvejus metus – dėl pandemijos, vėliau – dėl ukrainiečių mokymo. Dabar yra atnaujintas ugdymo turinys, laukia tarpiniai pasiekimų patikrinimai. Norisi pagaliau galvoti tik apie vaiką, kaip jam suteikti kuo geresnes ugdymo sąlygas“, – sakė V. Kalinas.

Švietimo darbuotojų profsąjunga, vadovaujama Andriaus Navicko, reikalauja šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.

Išsakytas ir poreikis mažinti mokinių skaičių naujai sudarytose klasėse nuo 2024 m. rugsėjo, o mokytojo etatu laikyti darbo normą, kai nustatoma iki 18-os savaitinių kontaktinių valandų.

Kadangi reikalavimai nebuvo įvykdyti rugsėjo 15 d. nutarta skelbti įspėjamąjį, o nuo rugsėjo 29 d. – tikrąjį streiką.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų