Ženklinimo prašo keliuose, aikštelėse, kiemuose

Autorės nuotr. Saugaus eismo komisija priima sprendimus dėl gyventojų prašymų. Autorės nuotr. Saugaus eismo komisija priima sprendimus dėl gyventojų prašymų.

Įvyko pirmasis šiais metais Ukmergės rajono savivaldybės administracijos saugaus eismo komisijos posėdis. Jame, įvertinus gyventojų prašymus bei skundus, priimti sprendimai dėl ženklų įrengimo ar kitokio žymėjimo.

Patenkintas UAB „Optima13 auto“ prašymas leisti įrengti kelio ženklą „Stovėjimo ribotą laiką vieta (2 h)“ su papildoma lentele, nurodančia galiojimo laiką, aikštelėje Vilniaus g. 98B, Ukmergėje.

Prie serviso ir kavinės dalis įrengtos aikštelės yra valstybinėje žemėje. Ją įmonė išasfaltavo savo lėšomis. Tačiau kai kurie gyventojai savo automobilius aikštelėje palieka ne tik nakčiai, bet ir savaitei ar mėnesiui. Tai trukdo darbui, įmonės klientai, atvykę paslaugų, neranda vietos prisiparkuoti.

Siekiant suderinti įmonės ir gyventojų interesus, stovėjimo laikas bus ribojamas tik darbo dienomis darbo metu. Kitu laiku gyventojai ir toliau galės savo automobilius palikti aikštelėje.

Svarstant eismo saugumo užtikrinimo Žiedo gatvėje, prie UAB „Narbutas International“ gamyklos, klausimą, atkreiptas dėmesys, kad šalikelėje statomi lengvieji bei sunkiasvoriai automobiliai užstoja matomumą, išsukant iš Žalgirio gatvės. Jau būta ne vienos avarinės situacijos, savivaldybėje sulaukta skundų. 14 val. gamykloje keičiasi pamaina, vieni atvyksta į darbą, kol kiti dar nebūna išvykę, todėl aikštelėje vietos būna užimtos ir automobiliai sustatomi šalikelėje. Gamykla planuoja plėsti parkavimo aikšteles. Priimtas sprendimas įrengti kelio ženklus, draudžiančius statyti automobilius atkarpoje nuo Žalgirio iki Kapinės gatvės.

Buvo gautas gyventojo prašymas atlikti horizontalųjį ženklinimą, paliekant vietas tarnybų transportui prie įvažiavimo į daugiabučių namų Vilniaus g. 96A ir 98 kiemus. Nutarta kartu su Ukmergės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba nustatyti tokio ženklinimo poreikį visame Pivonijos mikrorajone ir pavasarį atlikti ženklinimo darbus.

Apsvarsčius nustatyta, kad gyventojo pateiktas prašymas dėl kelio ženklo „Aklakelis“ įrengimo Dainavos kaime yra nepagrįstas. Deltuvos seniūnas Gintaras Radzevičius informavo, kad kelias seniūnijai nepriklauso, yra servitutinis (bendro naudojimo). Kelio gale yra sodai, į kuriuos važiuoja jų savininkai. Kito privažiavimo nėra.

Pritarta Deltuvos gyventojų prašymui dėl kelio ženklų „Duoti kelią“ įrengimo Deltuvos miestelyje. Seniūnas G. Radzevičius pristatydamas situaciją sakė, kad dalyje miestelio iki šiol nėra jokių kelio ženklų – nei nurodančių pagrindinį kelią, nei suteikiančių pirmumą, tad kyla avarinių situacijų. Ženklus seniūnija įrengs savo lėšomis.

Vidiškių seniūnas Virgilijus Štaras pristatė gyventojų prašymą įrengti kelio ženklus „Gyvenamoji zona“ ir „Gyvenamosios zonos pabaiga“ Varkališkių kaime, Dukstynėlės gatvėje. Prašymui pritarta, ženklus seniūnija įrengs savo lėšomis.

Diskutuota dėl automobilių statymo tvarkos mieste, prie pastatų Kęstučio a. 1 ir Kęstučio a. 9. Savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus atkreipė dėmesį, kad automobiliai statomi ant šaligatvio prie banko, muziejaus ir kitų pastatų. Ant šaligatvių važiuoti ar parkuoti automobilius draudžiama. Šaligatviai nėra ženklinami, juos nuo važiuojamosios dalies skiria danga. Įrengtos parkavimo vietos pažymėtos. Nesusipratimų kyla dėl to, kad kitoje pusėje yra ženklas „Motorinėms transporto priemonėms važiuoti draudžiama“, leidžiantis važiuoti tarnybiniam ir specialiajam transportui bei gyventojams. Jis buvo įrengtas, nes prie savivaldybės pastato yra parkavimo vieta neįgaliųjų transportui.

Vairuotojai, matydami, kad tokia pačia danga važiuojama iš vienos pusės, kitoje pusėje irgi važiuoja arba parkuoja automobilius. Taip pat – ir prie muziejaus. Kartais automobiliai surikiuojami iki pat fontano. Privažiavimas tarnybiniam transportui iki muziejaus reikalingas, nes įstaigoje rengiamos parodos, reikia pakrauti ir iškrauti eksponatus. Nutarta ženklą „Motorinėms transporto priemonėms važiuoti draudžiama“ įrengti ir įvažiavime prie muziejaus. O pažeidėjus, statančius mašinas ant šaligatvio prie banko, bausti.

Atsižvelgiant į gyventojo kreipimąsi dėl pašalintų įspėjamųjų stulpelių Veterinarijos gatvėje, nutarta kliūtį pravažiavimui atstatyti. Pagal projektą infrastruktūra įrengta taip, kad kiemuose nebūtų tranzito, Veterinarijos gatvės gyventojai važiuotų Veterinarijos gatve, o S. Daukanto gatvės gyventojai – S. Daukanto gatve.

Ukmergės autobusų parkas prašė užtikrinti pravažiavimą prie konteinerių aikštelės ties Žiedo g. 3 namu. Nutarta toje vietoje, kai bus galimybė, sužymėti parkavimo vietas.

Taip pat priimtas sprendimas įrengti ženklą, nurodantį parkavimo aikštelę Kauno g. 16, o pačioje aikštelėje pavasarį atnaujinti žymėjimą.

Iškeltas klausimas dėl greičio ribojimo priemonių įrengimo Miniatiūrų parke. Pastebėta, kad šeimos į parką atvyksta su vaikais, bet pasitaiko automobiliais atvažiuojančiųjų „palakstyti“. Nutarta kol kas neįrenginėti jokių priemonių. Policijos duomenimis, skundas dėl „raliavimo“ šioje teritorijoje gautas tik kartą.

Apsvarstytas ir piliečio pateiktas kreipimasis dėl dviračių infrastruktūros gerinimo rajone bei galimybės transportuoti dviračius vietiniais autobusais. Pastebėta, kad dviračių transportavimo klausimas aktualesnis, kalbant apie tarpmiestinį, o ne vietinį transportą, o gatvių bei kitos infrastruktūros projektai rengiami ir įgyvendinami, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais ir reikalavimais.

Komisijos pirmininkas rajono savivaldybės meras Darius Varnas paprašė komisijos narių per savaitę pateikti informaciją, kur reikia įrengti stoteles, pėsčiųjų perėjas ar suremontuoti nedidelius (iki kelių dešimčių metrų) kelio ruožus Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančiuose rajono keliuose. Atkreiptas dėmesys, kad stotelės reikia Baleliuose, remontuotinų kelių ruožų yra Žemaitkiemyje bei važiuojant į Veprius.

Meras taip pat informavo, kad Direkcija žada atlikti tilto per Šventąją ir Vilniaus gatvės atkarpų nuo centro iki tilto bei nuo tilto iki Antakalnio gatvės remontą. Tilto remontas planuojamas dar šiais metais.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų