15 vasaros stovyklos privalumų jūsų vaikams

Jei galvojate apie vasaros stovyklą savo vaikui, galbūt svarstote, ar ji tinka jūsų vaiko asmenybei. Galbūt jūsų vaikas niekada nėra praleidęs daug laiko atskirai nuo jūsų, išskyrus lankymąsi mokykloje, o gal jūsų vaikas turi ypatingų pomėgių ir jūs nerimaujate, kad stovykloje jis jausis ne savo vietoje.

Nors kiekvienas vaikas yra unikali asmenybė, tikime, kad vaikų vasaros stovykla naudinga visiems vaikams. Nesvarbu, kokie jūsų vaiko interesai, stovykla padeda vaikams ugdyti svarbius socialinius, emocinius ir pažintinius įgūdžius. Geriausia, kad stovykloje vaikai sukuria prisiminimus, kurie išlieka visam gyvenimui.

Norėdami padėti jums nuspręsti, ar vasaros stovykla tinka jūsų vaikui, paaiškinsime, kokios naudos jūsų vaikas gali tikėtis iš vasaros stovyklos ir kodėl vasaros stovykla yra svarbi. Prieš pradėdami apžvelkime, kokia yra įprasta stovyklos diena.

Kaip atrodo vaikų vasaros stovykla?

Suaugę daugelis žmonių su meile prisimena vasaros stovyklos dienas. Jie prisimena jaudulį, kai pirmą kartą su draugais kūreno laužą, arba nerūpestingas popietes, praleistas maudantis po vasaros saule. Vaikų vasaros stovykla tapo ne tik būdu praleisti vasaros atostogas, bet ir svarbia jų asmenybės dalimi. Kaip teigia vaikų vasaros stovyklos basakojis.lt atstovai - stovykloje vaikai auga, tyrinėja ir mokosi pažinti save, žmones ir juos supantį pasaulį, o viso proceso metu jiems smagu.

Kiek laiko trunka vasaros stovyklos? Paprastai dienos stovyklų programos vasaros mėnesiais vyksta kas savaitę. Jei norite stovyklauti su nakvyne, taip pat galite pasirinkti iš daugybės skirtingų stovyklų, veikiančių įvairiose Lietuvos vietose, kur vaikai gali rinktis savaitės arba dviejų savaičių trukmės programą.

Stovyklose dažniausiai yra daug miškų, upelių ir ežerų, nepamirštant ir daugybės įvairių užsiėmimų - nuo plaukimo baidarėmis iki jodinėjimo žirgais, todėl vaikų vasaros stovykloje visų pomėgių vaikai pamils gamtą.

Nors kiekvienoje stovykloje siūloma ypatinga veiklos įvairovė, visose stovyklose galima susirasti draugų, išmokti naujų įgūdžių ir augti kaip asmenybei.

Taigi, kodėl vaikų vasaros stovykla yra svarbi ir kokia vasaros stovyklos nauda jūsų vaikams? Pateikiame 15 vaikų vasaros stovyklų privalumų sąrašą.

1. Ugdo visą gyvenimą trunkančius įgūdžius

Vasaros stovykloje vaikai dalyvauja įvairioje grupinėje veikloje. Pavyzdžiui, dalyvaudamas tokiose sporto šakose kaip tinklinis ar boulingas, vaikas išmoksta dirbti komandoje, bendrauti su kitais vaikais ir savarankiškai spręsti problemas.

Pavyzdžiui, vadovaudamas kitų vaikų komandai žygyje, vaikas ugdys lyderystės įgūdžius. Arba vaikas išsiugdys geresnius bendravimo įgūdžius pasiskirstydamas darbus stovykloje su nakvyne. Galbūt vaikas ugdys svarbius sprendimų priėmimo įgūdžius, kai stovykloje susidurs su iššūkiais ir įveiks kliūtis išbandydamas naujas ir įdomias veiklas, pavyzdžiui, pasivažinėjimą lynais ar šaudymą iš lanko. Visi šie įgūdžiai yra svarbūs realiame pasaulyje ir ugdomi vasaros stovykloje.

Žinoma, vaikai socialinių įgūdžių mokosi ir mokykloje. Tačiau stovykloje vaikai susiburia aplinkoje, kuri skatina didesnį bendruomeniškumo jausmą ir individualių skirtumų vertinimą, o mokykloje daugiausia dėmesio skiriama akademiniams pasiekimams.

2. Skatina savarankiškumą

Stovykloje vaikas praleidžia laiką atskirai nuo tėvų. Šis nepriklausomas laikas yra svarbus padedant vaikams išsiugdyti tapatumo jausmą. Vaikai mokosi tapti savarankiškesni, nes tyrinėja savo pomėgius ir atranda savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Jie išmoksta pasitikėti savo vidiniu balsu, užuot pasikliovę tėvais ar mokytojais, kurie jiems nurodinėja, ką daryti. Savarankiškumas yra labai svarbus norint tapti savarankišku suaugusiuoju.

Galbūt jūsų vaikas bijo miegoti be mamos ar tėčio, o gal jis per daug drovus, kad išeitų į lauką vienas. Stovykla padės jiems pereiti prie savarankiškumo, nes jie tyrinėja pasaulį nauju ir įdomiu būdu. Savarankiškumas taip pat padeda didinti vaiko savigarbą.

Auginti savarankišką vaiką reiškia mokyti atsakomybės, skatinti tyrinėti ir sudaryti saugią aplinką, kad vaikas galėtų savarankiškai priimti sprendimus. Vasaros stovykloje puoselėjami visi šie trys elementai.

3. Skiria laiko žaidimams

Per mokslo metus vaikai yra įpratę prie rutinos - laiku nuvykti į mokyklą, atlikti namų darbus ir eiti miegoti. Kai kurie gali užsiimti užklasine veikla. Nors vasaros stovykla vis dar yra struktūruota, ji yra laisvesnė nei mokyklinė rutina ir suteikia laiko bei laisvės spontaniškiems žaidimams.

Laisvas žaidimas yra svarbus vaiko raidai, nes žaisdamas vaikas lavina kūrybinio mąstymo įgūdžius ir tyrinėja savo vaizduotę. Žaidžiant sukuriama saugi vieta, kurioje vaikai gali išreikšti savo mintis ir emocijas, todėl vaikai tampa stipresni ir laimingesni. Jie taip pat mokosi bendrauti su juos supančiu pasauliu, spręsti konfliktus, ugdo derybų įgūdžius ir mažina stresą. Nestruktūrizuotas žaidimas turi begalę privalumų, be to, tai smagus būdas susirasti naujų draugų.

4. Moko komandinio darbo

Nesvarbu, kokie jūsų vaiko pomėgiai - sportas ar menai ir amatai - stovyklos programa įtrauks jį į veiklą, kuriai reikia komandinio darbo. Mokėjimas dirbti komandoje yra naudingas įgūdis visam gyvenimui.

Komandinis darbas svarbus, nes padeda ugdyti bendravimo įgūdžius, emocinį intelektą ir vadovavimo įgūdžius.

Komandinio darbo supratimas padeda vaikui suvokti, kad dirbti kartu su kitais kartais yra veiksmingiausias būdas atlikti darbus. Jie vertins komandinį darbą kaip išeitį, o ne manys, kad užduotis turi atlikti vieni. Dėl to vaikai užaugę norės būti aktyviais savo bendruomenės nariais.

5. Moko atsparumo

Atsparumas yra labai svarbus gyvenimo įgūdis, nes būti atspariam reiškia atsistoti ir eiti į priekį po neišvengiamos nesėkmės.

Vaikų vasaros stovykla suteikia vaikams galimybę susidurti su daugybe iššūkių ir praktikuotis juos įveikti. Pavyzdžiui, galbūt jie nelaimės savo pirmųjų futbolo rungtynių, bet sužinos, kad praktika padės jiems tapti geresniais žaidėjais. Arba jiems gali nepavykti iš karto pasiekti vasaros stovykloje esančio laipiojimo bokšto viršūnės, bet jie išmoks nepasiduoti ir bandyti toliau. Užkopę į viršūnę, jie jausis stipresni ir ištvermingesni nei anksčiau.

Stovykloje vaikai mokomi pastangų vertės ir tikėti savimi, nes jie įveikia iššūkius, pasitelkę ryžtą, kantrybę ir norą pasiekti sėkmę. Naujų pomėgių mokymasis taip pat moko teigiamų būdų, kaip susidoroti su gyvenimo sunkumais, o vaikai sukurs stiprią stovyklos draugų palaikymo sistemą, kuri padės jiems įveikti kliūtis.

6. Užsiima smagia veikla be ekranų

Vaikai ir suaugusieji per daug laiko praleidžia prie ekranų. Iš viso vaikai daugiau nei septynias su puse valandos per dieną praleidžia priešais ekraną, nesvarbu, ar tai būtų mobilusis įrenginys, ar televizorius, ar kompiuteris, ar vaizdo žaidimas. Per daug laiko, praleidžiamo prie žiniasklaidos priemonių, sutrumpina miegui ir skaitymui skirtą laiką ir gali turėti neigiamos įtakos mokymosi rezultatams mokykloje.

Vaikų vasaros stovykla padeda vaikams patirti gyvenimo džiaugsmą už ekrano ribų. Visose vaikų vasaros stovyklų programose vaikai turės begalę galimybių pasitelkti savo protą tokiais būdais, kurie jiems patiks.

Nepriklausomai nuo to, kokie yra jūsų vaiko interesai, vasaros stovykloje jie mokysis ir socialiai bendraus sveikoje realioje aplinkoje. Laikas nuo ekrano yra gyvybiškai svarbus vaiko smegenims, kūnui, dvasiai ir ateičiai, ir gali būti naudingas mums visiems.

7. Skatina ryšį su gamta

Kalbant apie laiką, praleidžiamą atskirai nuo technologijų, vaikams gyvenime taip pat reikia gamtos.

Gamta stimuliuoja visus pojūčius. Kai vaikas būna lauke, jis mato, liečia, girdi, užuodžia kvapus, o kartais net paragauja gamtos. Juslių vystymasis daro gyvenimą turtingesnį, pilnavertiškesnį ir apskritai malonesnį. Priešingai, per daug laiko praleidžiant uždarose patalpose, pojūčiai gali nuslopti ir vaikai netenka paprastų gyvenimo malonumų.

Svarbiausia, kad laikas lauke skatina judėjimą, kuris yra labai svarbus fizinei, protinei ir emocinei sveikatai. Lauke vaikai gali laisvai bėgioti, šokinėti, laipioti, juoktis ir kvėpuoti grynu oru. Be to, jie gauna sveiką vitamino D dozę iš saulės.

Galiausiai, gamta padeda vaikams patirti vaikystės magiją ir stebuklus, taip pat priverčia juos susimąstyti apie didžiausias gyvenimo paslaptis.

8. Skatina augimą

Vienas didžiausių vasaros stovyklos privalumų yra tai, kad ji išveda vaikus iš jų komforto zonos ir verčia juos išbandyti naujus dalykus, taip pat tyrinėti jau susiformavusius pomėgius. Jie augs tobulindami savo įgūdžius užsiimdami mėgstama veikla ir ugdys naujus įgūdžius išbandydami veiklą, kurios dar niekada nebandė.

Apskritai iš stovyklos jie išvyks turėdami stipresnį tapatybės jausmą ir geriau supras, kas jiems patinka, o tai gali padėti jiems pasirinkti karjeros kelią ateityje.

9. Stiprina savivertę

Vasaros stovykloje vaikai turi galimybę siekti laimėjimų - pagauti žuvį ar nutapyti pirmąjį paveikslą mažiau konkurencingoje aplinkoje nei mokykloje. Pasiekimai yra pagrindinė savigarbos sudedamoji dalis.

Savigarba svarbi vaikams ir suaugusiesiems, nes sprendimus gyvenime priimame atsižvelgdami į tai, kaip save matome. Renkamės karjerą, santykius ir priimame kitus svarbius sprendimus, kuriems didelę įtaką daro mūsų savivertė. Vaikai mokosi savigarbos imdamiesi veiksmų ir siekdami rezultatų, taip pat prisidėdami prie savo bendruomenės veiklos. Jie išmoksta vertinti save kaip sunkaus darbo ir pasiekimų rezultatą.

10. Palaiko sveiką gyvenseną

Stovyklų programos skatina sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą. Stovykloje vaikai turi galimybę dalyvauti įvairioje smagioje fizinėje veikloje bet kokio įgūdžių lygio. Visi vaikai turės galimybę dalyvauti fizinėje veikloje, nesvarbu, kokią stovyklą pasirinks.

JAV Sveikatos ir socialinių paslaugų departamento duomenimis, tik vienas iš trijų vaikų kasdien yra fiziškai aktyvus. Fizinis aktyvumas labai svarbus širdies sveikatai ir sveikam svoriui palaikyti, be to, jis didina pasitikėjimą savimi ir padeda valdyti stresą. Svarbu vaikus mokyti fizinio aktyvumo būtinybės dar vaikystėje, kad jie galėtų perkelti fizinio aktyvumo įpročius į suaugusiųjų amžių.

Apskritai vaikai, norėdami sumažinti stresą stovykloje, pasikliauja pramogomis, veikla, mokymusi ir bendravimu, o ne mažiau sveika veikla.

11. Puoselėja draugystę

Stovykloje vaikai atsipalaidavę susipažįsta su kitais panašių interesų turinčiais vaikais. Jie taip pat susipažįsta su naujais draugais, turinčiais skirtingą patirtį. Vaikai užmezga ryšius dėl stovyklos patirties, kartu patiriamų iššūkių ir linksmybių, kurių jie patiria be spaudimo ir žiniasklaidos priemonių blaškymo, kad užmegztų tikrą draugystę, kuri išliktų ilgam.

12. Moko vaikus gerbti skirtumus

Vaikų vasaros stovykloje vaikai išmoks dirbti su kitais vaikais, kad pasiektų bendrų tikslų, nesvarbu, ar tai būtų pastogės statyba, ar futbolo rungtynių laimėjimas. Užsiimdami įvairia veikla, vaikai susipažins su skirtingais požiūriais ir nuomonėmis. Jie išmoks priimti, kad ne visi turi tokį patį požiūrį ar įsitikinimus kaip jie. Jie taip pat sužinos, kad norėdami pasiekti tikslą kartu su kitais arba gyventi ir žaisti darniai, jie turi gerbti skirtumus ir su jais dirbti.

Be to, vasaros stovykloje sukuriama aplinka, skatinanti gerbti ir atsižvelgti į kitus. Vaikai sulaukia pagyrimų už tai, kad įtraukia kitus ir elgiasi pagarbiai.

13. Palaiko vaikų intelektinį užimtumą

Per vasarą vaikai gali tapti vangūs be intelektinės stimuliacijos mokykloje, tačiau stovykla suteikia protinę stimuliaciją smagiais būdais, kuriais vaikai gali mėgautis. Vaikai turi galimybę dalyvauti juos dominančioje veikloje, o kai kuriose programose yra laiko skaitymui.

14. Skatina augimą saugioje aplinkoje

Nors vaikai mėgaujasi laisve žaisti ir rinktis juos dominančią veiklą, stovykloje taip pat yra saugi, paguodžianti ir struktūruota aplinka. Stovyklautojai laikosi tvarkaraščio ir rutinos, o tai suteikia saugumo jausmą. Ši struktūra taip pat moko atsakomybės ir savikontrolės.

Pavyzdžiui, ilgiau trunkančiose vaikų vasaros stovyklose stovyklautojai atsibunda ryte ir išmoksta pradėti dieną maistingais pusryčiais. Jie įgyja rutiną, kuri skatina gerai išsimiegoti ir sveikai maitintis. Šių įpročių vaikai gali laikytis iki pat pilnametystės.

Kai vaikas jaučiasi saugus ir užtikrintas, jis gali laisvai tyrinėti savo pomėgius, žaisti ir juoktis. Stovykla suteikia vaikams galimybę išreikšti save ir sužinoti, kas jie yra.

15. Suteikia vaikams tikslo jausmą

Per vaikų vasaros stovyklos užsiėmimus, pavyzdžiui, dainavimą, šokius ar sportą, vaikai pajunta didesnį ryšį su savo bendruomene. Dėl to vaikai užaugę vertina bendruomenę ir gali jaustis labiau linkę daryti teigiamą poveikį juos supančiam pasauliui. Didesnis bendruomeniškumo jausmas moko vaikus, kad jie gali padaryti svarbų pokytį. Be to, dalyvavimas bendruomenėje suteikia vaikams priklausymo jai jausmą. Priklausomybė padeda kovoti su vienatve ir gerina mūsų visų bendrą gerovę.

Koks kitas žingsnis?

Vasaros dienos stovyklos ar vaikų vasaros stovyklos su nakvyne nauda yra begalinė ir gali tęstis visą gyvenimą. Jūsų vaikas iš stovyklos grįš ne tik savarankiškesnis ir įgijęs stipresnį tapatybės jausmą, bet ir įgijęs naujų įgūdžių, susiradęs naujų draugų ir sukūręs prisiminimų, kuriuos brangins amžinai.

Ar jūs ir jūsų vaikas nekantraujate patirti vaikų vasaros stovyklos džiaugsmą? Norint dalyvauti vasaros stovyklos programoje, nereikia susidurti su jokiais sunkumais – užsiregistruoti į pasirinktą vasaros stovyklą yra labai paprasta. Norėdami pradėti, internetu ieškokite Lietuvoje veikiančių vaikų vasaros stovyklų vietų, kad atrastumėte stovyklą netoli jūsų, ir sužinokite daugiau apie priemones, kurių vasaros stovyklos imasi, kad vasarą jūsų stovyklautojas būtų visiškai saugus.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų