Ukmergėje naujovė: atidaroma maisto atiduotuvė

„Maisto bankas“ Ukmergėje atidaro maisto atiduotuvę.

Ji veiks Vytauto g. 39, kur įsikūręs savivaldybės Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyrius bei Pivonijos seniūnija.

Čia galės apsilankyti asmenys, kurie, pildydami prašymo formą socialinei kortelei gauti, kartu užpildo ir sutikimą vadinamoms maisto donacijoms gauti. Taip vadinami maisto produktai, gauti iš prekybos centrų ar gamintojų, bei įvairių paramos akcijų metu surinktas ir projekto dalyviams atiduotas maistas.

Per ketvirtį vienas asmuo galės gauti iki 5-ių kg maisto produktų. Oficialus atiduotuvės atidarymas numatytas šią savaitę.

„Maisto banko“ komunikacijos vadovė Miglė Petronytė pasakojo, kad patalpas jiems pasiūlė rajono savivaldybė. „Maisto banką“ ji pasirinko kaip partnerį dalinti socialines korteles gyventojams.

Tiesa, į atiduotuvę maisto pasiimti nebus galima ateiti bet kada.

Kada ateiti, asmenys bus informuojami SMS žinutėmis. „Maisto banko“ Ukmergės skyriuje, pasak M. Petronytės, yra įdarbinta viena darbuotoja ir labai laukiama savanorių pagalbos. O darbo tikrai daug, juk maistą reikia surinkti iš parduotuvių, surūšiuoti.

„Maisto banko“ parama siejama su gavėjų gaunamomis pajamomis – gaus tie, kam priklauso socialinės kortelės.

Ukmergėje veikiančios neįgaliųjų ir kitos nevyriausybinės organizacijos toliau pačios dalins savo nariams per „Maisto banko“ skelbiamas akcijas surinktus produktus. „Nuo šiol maistą Ukmergėje dalins ne tik mūsų partneriai, bet ir mes patys“, – sakė fondo atstovė.

Pasak jos, šiuo metu Lietuvoje veikia 38 jų skyriai. Ukmergėje esantis jau taip pat startavo, nelaukiant oficialaus atidarymo.

Teigiama, kad žmonės nauja galimybe labai patenkinti. Praktika rodo, kad daugiausia čia surenkama vaisių, daržovių, duonos gaminių, pasitaiko saldumynų, būna ir pieno produktų.

Kartais žmonės sulaukia tokių gaminių, kurių dėl didelės kainos parduotuvėse gyvenime nėra nei pirkę, nei ragavę.

Tiesa, atkreipiamas dėmesys, kad pasitaikys atvejų, kai vieni gaus brangesnių, o kiti – pigesnių produktų. Čia jau kaip kuriam paklius – priklausys, ką prekybos centrai tą dieną atiduos.

Atiduotuvės veikla Ukmergėje startuoja kartu su kita visoje šalyje pradedama nepasiturinčiųjų paramos naujove – vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų pradėtos dalinti socialinės kortelės.

Gavę jas žmonės patys spręs, kokius produktus bei prekes įsigyti pasirinktoje parduotuvėje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad prie socialinių kortelių iniciatyvos šiuo metu yra prisijungę dešimt tiekėjų. Tarp jų – bendrovės „IKI Lietuva“, „Koops mažmena“, ,,Lidl Lietuva“, ,,Maxima  LT“, ,,Rimi Lietuva“ ir kitos.

Lėšas į socialines korteles  planuojama  pervesti 4 kartus per metus – kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais. Trims mėnesiams vienam asmeniui skiriama 25 Eur suma.

Priminsime, kad iki vasario pabaigos pratęstas terminas, kai dar galima pateikti prašymus į socialinę kortelę gauti I ketvirčio lėšas. Šio ketvirčio lėšų pervedimas dar vyks ir balandžio mėnesį. Pagal visus vėliau pateiktus ir teigiamai įvertintus prašymus, lėšos į korteles bus pervestos ateinančiais ketvirčiais.

Ukmergės rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė informavo, kad mūsų rajone socialines korteles dalins labdaros ir paramos  fondas „Maisto bankas“. 

Prašymus priima Socialinių paslaugų centras, esantis Deltuvos g. 19. Jo darbuotojai važiuoja į kaimiškas seniūnijas ir priiminėja prašymus pagal patvirtintus grafikus.

Rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė paaiškino, kad socialinė kortelė priklauso asmenims, kurių pajamos neviršija 1,5 VRP dydžio – 264 Eur – asmeniui per mėnesį. Numatyta ir išimtinė teisė, kai pajamos neviršija 2,5 VRP dydžio – 440 Eur – asmeniui per mėnesį.

Ukmergės rajono savivaldybės mero potvarkiu yra patvirtintos asmenų grupės, kam galima taikyti išimtis:

– kai vienas iš tėvų augina vaiką (vaikus);

– kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ar daugiau vaikų;

– kai bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo augina vaiką (-us), kuriam (-iems) nustatytas neįgalumo lygis;

– kai asmuo arba bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų turi negalią;

– kai asmuo arba bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra sulaukęs pensinio amžiaus;

– kai asmuo ar bendrai gyvenantys asmenys patiria socialinę riziką;

– kai vaikui nustatyta laikinoji ar nuolatinė globa šeimoje;

– kai asmeniui nuo 18-os metų arba bent vienam iš bendrai gyvenančių asmenų nuo 18-os metų paskirta globos (rūpybos) išmoka;

– kai paskirtas nemokamas maitinimas pagal Socialinės paramos mokiniams įstatymą;

– kai asmuo yra prieglobsčio prašytojas, trečiųjų šalių pilietis, neturi nuolatinės gyvenamosios vietos ar yra iš pataisos įstaigos paleistas asmuo, bet ne ilgiau kaip metus po paleidimo.

Kortelė, nevertinant asmens pajamų, gali būti skiriama nukentėjus nuo gaisro, kai sudegė namas, ūkiniai pastatai, jų dalis ar juose buvę daiktai, stichinės nelaimės atveju, vaikui netekus maitintojo.

Prašymus paramai gauti išimties atveju svarsto Socialinės paramos skyrimo komisija. Pasak A. Leonavičienės, komisija jau yra patvirtinusi daugiau kaip 500 atvejų, kam parama bus skiriama išimties atveju.

Ankstesniais metais, kai parama būdavo skiriama maistu, Ukmergės savivaldybėje būdavo paruošiama daugiau kaip 4 000 tokių paketų. Manoma, kad dabar, pasikeitus tvarkai ir įsitvirtinus socialinėms kortelėms, tokios paramos gavėjų bus kiek mažiau, tačiau tikslus skaičius kol kas neaiškus.

Skyriaus vedėja sakė, kad jau priimta 1 815 prašymų socialinėms kortelėms 3 350-iai asmenų.  „Maisto bankas jau dalija korteles miesto gyventojams, pasirinkusiems „Maxima“ ir „Lidl“.  Kitų prekybos centrų dar negautos kortelės, laukiame“, – praėjusią savaitę sakė vedėja.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų