Miegučiai Miegučiai

Pas­ta­ro­sio­mis die­no­mis „Uk­mer­gės ži­nių“ skai­ty­to­jai skun­džia­si dėl blo­gų eis­mo są­ly­gų kai­mo vie­to­vių ke­liuo­se.

Uk­mer­giš­kė Van­da pa­sa­ko­jo, kad va­žiuo­jant ke­liu Pet­ro­nys–Gru­žos, ke­lio dan­gos būk­lė ją tie­siog pri­bloš­kė.

„Ke­lias – gry­nas le­das. Jo­kio žen­klo, kad bū­tų pa­ber­ta žvy­ro. Tik­rai la­bai ne­sau­gu“, – sa­kė mo­te­ris.

Ki­tas ra­jo­no gy­ven­to­jas tei­gė, kad sa­vai­tės pra­džio­je la­bai sli­dūs ke­liai bu­vo apie Žel­vą, III Ant­a-
kal­nį, Že­mait­kie­mį, Ly­duo­kius, Še­šuo­lius.

Tuo tar­pu VĮ „Vil­niaus re­gio­no ke­liai“ Uk­mer­gės ke­lių tar­ny­bos vir­ši­nin­kas Zig­man­tas Kup­čins­kas tei­gia, kad vi­si jiems pri­klau­san­tys ke­liai yra va­lo­mi ir bars­to­mi pa­gal gra­fi­ką.

„Mes tu­ri­me nu­ro­dy­mus iš Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­jos ir jais va­do­vau­ja­mės. Pa­gal šį jų su­da­ry­tą gra­fi­ką ir lė­šos yra ski­ria­mos. Dar net dau­giau vie­tų pa­bars­to­me nei mums nu­ro­do­ma. Nors dėl to ri­zi­kuo­ja­me su­si­lauk­ti prie­kaiš­tų dėl per­eik­vo­ja­mų lė­šų“, – tei­gia Z. Kup­čins­kas.

Tar­ny­ba mū­sų ra­jo­ne pri­žiū­ri 412 ki­lo­met­rų ruo­žą.

Vir­ši­nin­kas sa­ko, kad Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­jos reg­la­men­te yra iš­ski­ria­mi ma­gist­ra­li­niai, kraš­to ir ra­jo­ni­niai ke­liai. Nuo ke­lio ka­te­go­ri­jos pri­klau­so ir jo va­ly­mo ir bars­ty­mo daž­nu­mas.

„Vi­sų ke­lių vie­nu me­tu nu­va­ly­ti ir pa­bars­ty­ti nė­ra ga­li­my­bių, to­dėl žie­mą ke­lių prie­žiū­ros dar­bai skirs­to­mi į prie­žiū­ros ly­gius pa­gal ke­lių svar­bą“, – tei­gia Z. Kup­čins­kas.

Pa­vyz­džiui, Ke­lių tar­ny­bai skir­tuo­se nu­ro­dy­muo­se tei­gia­ma, kad ra­jo­ni­niai ar­ba va­di­na­mie­ji kai­mo ke­liai, ku­riuo­se eis­mo in­ten­sy­vu­mas ne­sie­kia 1000 au­to­mo­bi­lių per pa­rą, bu­di­ma nuo 9 iki 18 val.

Juo­se dir­ba­ma tik bai­gus tvar­ky­ti ma­gist­ra­li­nius, kraš­to ke­lius. Bars­to­mi tik trum­pi, pa­vo­jin­gi ruo­žai sta­čio­se įkal­nė­se bei nuo­kal­nės, stai­gūs po­sū­kiai ir tik po stip­rių li­jun­drų ar­ba plik­ša­lų.

Uk­mer­giš­kės mi­nė­tas ra­jo­ni­nis ke­lias Ukmergė–Petronys–Tulpiakiemis–Pagiriai – iš­skir­ti­nis. Ja­me bu­di­ma il­giau nei ki­tuo­se ra­jo­ni­niuo­se ke­liuo­se. Ke­lių tar­ny­ba bu­di, va­lo nuo ke­lio snie­gą bei bars­to sli­du­mą ma­ži­nan­čias me­džia­gas nuo 6 iki 19 val.

Ta­čiau ka­dan­gi jis įei­na į ra­jo­ni­nių ke­lių są­ra­šą, tvar­ko­mas tik po to, kai pa­bars­to­mi ma­gist­ra­li­niai ir ra­jo­ni­niai ke­liai.

Anot vir­ši­nin­ko, Uk­mer­gės ra­jo­ne ke­lių prie­žiū­rai yra pa­sky­ru­si 4 bars­ty­tu­vus, Šir­vin­tų ra­jo­nui, ku­rį taip pat pri­žiū­ri, – 3. Per­nai įsi­gi­jo ir nau­jos tech­ni­kos – au­to­grei­de­rį.

„Lė­šų šie­met mums ski­ria­ma tiek pat, kiek ir per­nai, ta­čiau kas­met brangs­ta me­džia­gos, at­sar­gi­nės de­ta­lės tech­ni­kai. At­ly­gi­ni­mų tik­rai ne­si­di­di­na­me, kiek skir­ta, tiek ir iš­lei­džia­me ke­lių prie­žiū­rai, tech­ni­kos re­mon­tui, bars­ty­mo me­džia­goms įsi­gy­ti“, – aiš­ki­na Z. Kup­čins­kas.

Jis pa­ta­ria vi­siems eis­mo da­ly­viams bū­ti pa­sta­biems – ste­bė­ti ke­lio dan­gą  ir me­te­o­ro­lo­gi­nes są­ly­gas, o vai­ruo­to­jams – dar ir ma­žin­ti grei­tį.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

0 # nu-jo 2016-01-12 11:34
visai nevalo :lol:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų