Pavojų keliantys garažai – be jokios priežiūros

Niekas nesirūpina tuo, kad teritorija būtų prižiūrima… Gedimino Nemunaičio nuotr. Niekas nesirūpina tuo, kad teritorija būtų prižiūrima… Gedimino Nemunaičio nuotr.

Į redakciją paskambinusi Deltuvos gatvės 10A numeriu pažymėto daugiabučio namo gyventoja papasakojo apie pavojų keliančius netoli šio namo esančius garažus. Jų čia – ne vienas, dalis nugriauta ar pradėta ardyti.

„Jau kuris laikas garažai stovi pusiau nugriauti, o dabar tais griuvėsiais pradėjo vaikai domėtis – laipioja, bėgioja, žaidžia. Sienos griūva, plytos krinta – juk labai pavojinga“, – baiminasi skaitytoja.

„Niekas nesirūpina tuo, kad teritorija būtų prižiūrima. Argi tokios pavojingos vietos neturi būti aptvertos arba skiriamos baudos už nepriežiūrą? Juk čia – ne koks nors užmiestis“, – svarstė ji.

Moteris pasakojo apie kadais čia buvusias sportui skirtas patalpas: „Per vidurį kažkada buvo sporto salė. Kiek teko girdėti, jos savininkas įsigijo visus šiuos apleistus pastatus ir norėjo kažką daryt, bet iki šiol nieko nedaroma.“

Griūvančius garažus gyventoja palygino su kitu netoliese stovinčiu „vaiduokliu“ – senu raudonų plytų namu, apie kurį seniau irgi rašėme „Ukmergės žiniose“. Šis Deltuvos g. 10C esantis pastatas įtrauktas į neprižiūrimų rajono pastatų sąrašą. „Žmonės dėl jo seniau irgi kėlė triukšmą. Ir kas iš to? Buvo tik langai apkalti lentomis, o vis tiek jame „migruoja“ ir paaugliai, ir visokio plauko asmenys“, – sakė ukmergiškė.

Ukmergės miesto seniūnija, tvirtino seniūnė Zita Pečiulienė, jokių duomenų apie minėtus garažus – kas jų savininkas ir kas ten turi tvarkytis – neturi. Nepasiekė seniūnijos ir su jais susiję gyventojų skundai. Pačiai seniūnijai nepriklauso rūpintis šiais garažais, kurių šeimininkas – privatus asmuo.

Seniūnė pasakojo apie panašias, tik kiek kitokias kai kurių miesto teritorijų, tiksliau – pastatų aplinkos problemas. Kad ir grėsmę keliančius šalia jų augančius medžius.

„Atrodo, kad kai kurie šeimininkai sėdi ir laukia bėdos. Prieš kelias dienas apvažiavom miestą: pavyzdžiui, prie Kauno g. 66 namo yra pora didelių uosių, kurie, jeigu griūtų, pridarytų daug rūpesčių“, – sakė Z. Pečiulienė.

Kalbėjo ir apie nešienaujamus plotus, kuriais rūpintis irgi turi patys gyventojai: „Nemažai privačių sklypų, kur nieks nieko nešienauja, savininkai apsileidę. Kol neduodi raginimo, nesitvarko. Juk žino, kad už tai galima surašyti protokolą. Argi šito reikia?“

Anot savivaldybės Turto valdymo ir apskaitos skyriaus Turto ir įmonių valdymo poskyrio vedėjos Daivos Gladkauskienės, minėti garažai Deltuvos gatvėje nėra šio skyriaus žinioje. Jie priklauso privačiam šeimininkui. „Rūpintis savo turtu turi pats savininkas, – sakė vedėja. – Už nepriežiūrą įspėjimo arba protokolo gali sulaukti ir iš Architektūros ir urbanistikos skyriaus.“

Pastarojo vyr. specialistas Gediminas Židonis taip pat teigė nieko apie šiuos garažus negirdėjęs, nes niekas iš gyventojų į savivaldybę dėl jų nesikreipė.

Pasak jo, jei gaunama su vienu ar kitu pastatu susijusių nusiskundimų, jie atsiduria neprižiūrimų statinių, keliančių pavojų, sąraše. Toks sąrašas kasmet sudaromas iš naujo. Pavojingais mūsų skaitytojos apibūdintų garažų šiame sąraše, anot G. Židonio, nėra. Tačiau jis prisipažįsta abejojantis, ar kam nors būtų naudos, į sąrašą įtraukus „kažkieno privačius garažus“...

„Tiesa, žmogus, kuriam priklauso pagal įstatymus mokėti nekilnojamojo turto mokestį, tokiu atveju turėtų mokėti daugiau“, – sakė pašnekovas.

Pasakojo, kad mieste tokių „labai pavojingų“ statinių nėra. O kaimo vietovėse būta: „Šeimininkai, kurie buvo kviečiami pasiaiškinti, atvyko dalyvauti posėdyje. Per kelias savaites susitvarkė, atsiuntė mums nuotraukas, ir problema buvo išspręsta. Kad piktybiškai neklausytų, nepasitaikė. Tokie šeimininkai apkraunami didesniais mokesčiais – dar ir dėl to rūpinasi, kad būtų sutvarkyta.“

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+12 # pastaba 2017-06-28 13:50
ką reiškia valdininkų trafaretiniai atsakymai "niekas nesikreipė"? žmogus kreipėsi į laikraštį, problema identifikuota, tai privalu reaguoti. amžini atsikalbinėjimai ir nulis iniciatyvos. kada jiems patiems atsivers akys ir pasibaigs tas amžinas "niekas nesikreipė, nieko nematėm".
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų