Spausdinti šį puslapį

Jaunieji ukmergiškiai skynė laurus Italijoje

Mingailė Pašilytė, Lukas Šerelis ir Paulina Pažiūraitė. Mingailė Pašilytė, Lukas Šerelis ir Paulina Pažiūraitė.

Kurortiniame Italijos mieste Roseto degli Abruzzi, įsikūrusiame ant jūros kranto, baigėsi XII-asis tarptautinis muzikos konkursas „Italia Award“, kuriame dalyvavo įvairiais instrumentais griežiantys atlikėjai bei ansambliai. Iš jo su prizininkų diplomais grįžo ir ukmergiškiai. 

Prieš pusantro šimto metų įkurtos gyvenvietės nameliai skendėjo oleandrų ir rožių žiedlapiuose, todėl laikui bėgant miestas pavadintas Rosburgo vardu. Šiandieną lietuviškai jo vardas skamba Rozeto delji Abrucis ir reiškia Abrucų rožių sodas. Centrinėje šalies dalyje šalia Adrijos jūros ir Apeninų kalnų nusidriekęs Abrucų regionas vadinamas žaliąja Italijos širdimi, Italijos plaučiais, nes yra žaliausias visoje Europoje, garsėjantis ne tik unikaliais parkais, paplūdimiais, bet ir išskirtiniu kultūriniu-istoriniu paveldu, literatūros, meno turtais, muzikavimo tradicijomis.

Viena iš jų – prestižinis konkursas „Italia Award“, į kurį susirenka jaunieji talentai – meno, muzikos mokyklų, konservatorijų auklėtiniai. Jau ne vienus metus jo scenoje muzikuoja ukmergiškiai, garsindami Lietuvos ir mūsų miesto Meno mokyklos vardą, jos pedagogus.

Trečią kartą konkurse sėkmingai dalyvavo pedagogės Rūtos Driukienės auklėtinė Mingailė Pašilytė. Savo amžiaus grupėje jaunoji pianistė iškovojo pirmą vietą. Į konkursą mergaitę lydėjo ir mama Gitana.

Drauge su mama Sigita į Italiją keliavo ir šį pavasarį Meno mokyklos Muzikos skyriaus akordeono klasę baigęs Lukas Šerelis, pamilęs šį muzikos instrumentą savo mokytojos Danutės Pliskienės dėka. Konkurse Lukas pelnė antrą vietą. Kaip ir jaunoji violončelininkė Paulina Pažiūraitė. Mergaitę lydėjusi mokytoja Angelė Adamonienė su šypsena pasakojo, jog konkurso išvakarėse jos auklėtinės repeticiją atsitiktinai stebėjo vienas iš vertinimo komisijos narių, italų profesorius, ir liko sužavėtas, pranašavo ukmergiškei atlikėjai aukštą prizinę vietą.

Tačiau didžiojo renginio dieną mergaitei, matyt, koją kyštelėjo jauduliukas ir jai nepavyko sugroti taip gerai kaip repeticijos metu. Profesorius buvo tikras džentelmenas. Pareiškęs, jog girdėjo, kaip jaunoji violončelininkė griežė vakar, jis jai skyrė aukštą įvertinimą ir Paulina pelnė antrą vietą.

„Myliu tėtį, mamą ir tave“, – apsikabinusi savo mokytoją, džiūgavo mergaitė. Visų dalyvių nuotaika buvo puiki. Įsikūrę viešbutyje ant jūros kranto, jie gėrėjosi gamta, džiaugėsi konkurso rezultatais, gautais diplomais ir prizais, vyko aplankyti Romos, kur patyrė daugybę įspūdžių.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Susiję įrašai (pagal žymę)