Siūloma nustatyti automobilių statymo būdą prie Ukmergės sporto mokyklos. Siūloma nustatyti automobilių statymo būdą prie Ukmergės sporto mokyklos.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisija sprendimus priima pagal gyventojų prašymus.

Pastarąjį posėdį daugiausia jų gauta dėl greičio ribojimo priemonių bei stovėjimo vietų.

Žiedo gatvės laukia net keli pokyčiai. Dėl pasitaikančių eismo įvykių nutarta prieš išsukimą į Ramygalos gatvę įrengti ženklą „Duoti kelią“.

Prie „Narbuto“ gamyklos bus įrengtos dvi autobusų sustojimo stotelės. Jas žymės ženk-lai. Maršrutas jau suderintas. Svarstytas gyventojų prašymas prie išsukimo iš Žalgirio gatvės įrengti kelio ženklą „Stovėti draudžiama“, nes čia statomi sunkvežimiai užstoja matomumą. Nutarta klausimo svarstymą atidėti iki lapkričio, kada gamykla įrengs dar vieną aikštelę. Tikimasi, kad dėl atsirasiančių autobusų sustojimo stotelių ir automobilių parkavimo aikštelės srautai persiskirstys.

Siesikų gyventojų prašymu svarstytas vairuotojų atidumą didinančių priemonių įrengimas kelyje Siesikai–Tulpiakiemis. Nors čia jau yra ženklas „Duoti kelią“, gyventojų teigimu, dėl prasto matomumo kone kasmet įvyksta po avariją.

Prašoma įrengti ženklą „Stop“ ar iškilusią juostą. Kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, tad prašymas bus persiųstas.

Stovėjimą reguliuoja ženklinimu

Atsižvelgiant į gyventojo prašymą ir Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko rekomendaciją, leista Ukmergėje, Vytauto gatvės 33-io namo įvažiavime, abiejose kelio pusėse, atlikti horizontalųjį žymėjimą geltona ištisine linija. Nesant žymėjimo pastate įsikūrusių įmonių klientai palieka netvarkingai priparkuotus automobilius, kurie užstoja matomumą, sukelia avarines situacijas, apsunkina gyventojų ir skubios pagalbos tarnybų transporto pravažiavimą. Parkuoti automobilių šioje vietoje nebebus galima, tačiau bus galima sustoti trumpam.

UAB „Paulitukas“ suteiktas leidimas pakeisti kelio ženklo „Rezervuota stovėjimo vieta“ prie įvažiavimo į Žiedo gatvės 3-io namo kiemą vietą.

Ukmergės meno mokyklos prašymu bus ribojamas transporto priemonių stovėjimo laikas Vienuolyno gatvėje, prie šios mokyklos Muzikos skyriaus, rezervuojant vieną vietą. Ji bus pažymėta geltona brūkšnine linija, draudžiančia stovėti, tačiau leidžiančia sustoti trumpam, kad tėvai galėtų pasiimti ar išleisti vaikus su instrumentais.

Atkreiptas dėmesys, kad reikia nustatyti automobilių statymo būdą prie Ukmergės sporto mokyklos. Kai būdas nėra nustatytas, automobiliai, vadovaujantis bendromis eismo taisyklėmis, turi būti statomi lygiagrečiai. Dauguma vairuotojų pamiršta šią taisyklę ir stato kampu, dėl to kartais apsunkina pravažiavimą.

Leista „Ramunėlės vaistinei“ savo lėšomis įrengtoje aikštelėje pastatyti ženklą „Privati valda“.

Iškelta automobilių statymo tvarkos problema Ukmergės Pilies parko aikštelėje. Automobiliai dažnai paliekami bet kaip, net užstatant išvažiavimą. Atkreiptas dėmesys, jog tai nėra parkavimo aikštelė, o žalia veja su galimybe statyti automobilius, todėl žymėti vietų negalima. Nutarta išvažiavimus pažymėti geltonu zigzagu ir vietoje kelio ženklo „Draudžiama įvažiuoti“ įrengti kitą, nurodantį sukti tik į dešinę.

Prašo stabdyti

Kolektyvinį Siesikų seniūnijos Toliūnų kaimo gyventojų prašymą Giraičių gatvėje papildomai įrengti du greičio ribojimo kalnelius nutarta persiųsti Lietuvos automobilių kelių direkcijai, kurios žinioje ir yra kelias. Gyventojų atstovo teigimu, esami kalneliai labai žemi ir greičio viršytojų nesustabdo – gatve, kuria vaikšto vaikai, jie lekia 80 km/val. greičiu.

Panašų kolektyvinį prašymą pateikė ir Nuotekų gatvės Ukmergėje gyventojai – jie prašė įrengti greičio ribojimo kalnelį bei sferinį kelio veidrodį ruože tarp 52-o ir 54-o namų. Gyventojų teigimu, minėtoje vietoje išvažiuojant iš kiemo matomumą užstoja į kelią išvešėję krūmai, o vairuotojai, važiuojantys gatve, nepristabdo. Pavojinga ne tik išvažiuoti iš kiemo, bet ir eiti gatve pėsčiomis.

Prašymui pritarta, pažymint, kad sferinį veidrodį gyventojai, suderinę vietą su seniūnija ir policija, įrengs už savo lėšas. Miesto seniūnija įpareigota išpjauti krūmus, išsikerojusius už sklypo ribos. Kalnelio įrengimu rūpinsis savivaldybės administracija. Jis bus įrengiamas taip, kad nekliudytų skubios pagalbos tarnybų sunkiajai technikai.

Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas atkreipė dėmesį, kad ugniagesių atvykimo greitis į įvykius, rajone atsiradus kalneliams, pailgėjo viena minute. Tačiau gyventojams saugiau, kai važiavimo greitis pristabdomas.

Atkreiptas dėmesys, kad probleminė ne tik ši Nuotekų gatvės vieta, bet ir sankryža su Laukų, Jaunimo bei Gruodžio 17-osios gatvėmis, kur nėra jokios pėsčiųjų perėjos. Informuota, kad ateityje šis kelias bus projektuojamas. Pasiūlyta problemą spręsti, įrengiant laikiną žiedą. Nutarimą dėl jo planuojama priimti kitame posėdyje.

Pritarta Deltuvos seniūnijos prašymui įrengti kelio ženklus „Ribotas greitis“ (30 km/val.) Statikų kaime, kelyje į Mikailiškius. Žvyrkelis priklauso savivaldybei, jį prižiūri seniūnija. Važiuojant didesniu greičiu, kyla dulkės, nors dulkėtumą mažinančios priemonės buvo taikytos.

Leista gyventojams bendro naudojimo kelyje, kuris yra išsukus iš A6 kelio Ukmergė–Jonava, suderinus su seniūnija ir policija, savo lėšomis įrengti greičio ribojimo priemonę. Ūkininkas, siekdamas sutramdyti greitį mėgstančius vairuotojus, minėtoje vietoje iškasė griovį.

Deltuvos miestelyje, Vytauto gatvėje, anksčiau buvusią punktyrinę liniją pakeitus ištisine, gyventojas nebegali įsukti į namus. Seniūnijos prašymu nutarta kreiptis į direkciją dėl kelio žymėjimo pakeitimo.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+1 # Gyventojas 2023-09-15 15:14
Beprotiškai reikia kalniukų Jaunimo gatvėje link Miškų gatvės, ten gyvanamoji zona, bet lekia visi lyg autostrada.. Kartais nedaug trūksta iki nelaimės...
Padės tik kalniukai arba ant stulpo kabantis "Fotikas" .
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų