×

Pranešimas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/25024

Šiemet paraiškas NMA bus galima pateikti greičiau ir paprasčiau

Prieiga prie NMA elektroninių paslaugų NMA svetainėje www.nma.lt. Prieiga prie NMA elektroninių paslaugų NMA svetainėje www.nma.lt.

Jau sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be elektroninių paslaugų, kurios leidžia dokumentus tvarkyti paprasčiau, o darbus atlikti efektyviau. Tokias galimybes suteikia ir Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), primindama, kad jos elektroninės paslaugos taupo ūkininkų laiką bei padeda išvengti klaidų.

Nebijoti ūkininkus naudotis elektroninėmis NMA paslaugomis ragina Leliūnuose, Utenos rajone, jau daugiau nei dešimtmetį limuzinų veislės mėsinius galvijus auginantis Mindaugas Kinderis. Jis pateikia savo pavyzdį, kaip galima nesunkiai sutaupyti ir laiko, ir gauti daug naudos.

Leliūniškis sako visų pirma itin vertinantis NMA informacinį portalą www.portal.nma.lt, kuriame labai paprasta sužinoti apie ūkininkui apskaičiuotą ir išmokėtą paramą, paraiškos statusą, perskaityti jam skirtus pranešimus, taip pat pasikeisti savo kontaktinius duomenis, sąskaitą banke, jei yra poreikis.

ŽŪMIS taupo laiką ir palengvina procesą

NMA atkreipia dėmesį, kad siekiant užtikrinti visų paramos administravimo procesų sklandumą, operatyvumą ir skaidrumą, šiemet, Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą administravimo taisyklėse jau įtvirtinta nuostata, jog visi dokumentai – paraiškos, mokėjimo prašymai, projekto įgyvendinimo ataskaitos, NMA teikiamos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą, bus renkami elektroniniu būdu per Žemės ūkio ministerijos informacinę sistemą (ŽŪMIS), adresu www.zumis.lt.

„Ne kartą jau teko teikti paraiškas, prašymus, ataskaitas, kitus dokumentus per ŽŪMIS, – prisimena ūkininkas. – Lyginant su popierinėmis formomis, paraiškų pildymas, dokumentų pateikimas elektroniniu būdu yra tikrai paprastesnis.“

M.Kinderis kaip didžiausius elektroninių paslaugų pliusus įvardija laiko taupymą ir tai, kad galima išvengti nebūtinų kelionių norint pristatyti reikalingus dokumentus. Be to, ir visas procesas tampa žymiai lengvesnis, išvengiama klaidų.

„Man asmeniškai teikti ataskaitas elektroniniu būdu gerokai patogiau, nes iškart galima matyti dalį paraiškoje pateiktos informacijos, nebereikia iš naujo įvedinėti visų duomenų, kadangi daug jų automatiškai perkeliami iš paraiškos. Tad viską galima padaryti gerokai paprasčiau ir greičiau“, – sudaryta galimybe džiaugiasi galvijus auginantis ūkininkas.

Kaip teikti dokumentus šiemet?

Dokumentų pateikimo elektroniniu būdu privalumus NMA klientai jau juto kelerius metus – jie įvertinto patogumą, mažesnes laiko sąnaudas, galimybę dokumentus pateikti bet kuriuo paros metu iš bet kurios vietos, taip pat sudarytą galimybę kreiptis dėl paramos karantino ribojimų laikotarpiu.

ŽŪMIS (www.zumis.lt) automatiškai parenkama tinkama dokumento forma, paramos gavėjui pateikiamos aktualios suplanuotos investicijos su patvirtintomis sumomis, taip pat numatyti pasiekti rodikliai ir jų reikšmės, nurodomi privalomi pateikti priedai. Be to, dalis reikiamų dokumentų tiesiogiai gaunami iš atitinkamų valstybės registrų ar informacinių sistemų, o pareiškėjų užpildyta informacija iš karto matoma vidinėse NMA informacinėse sistemose.,

Reikia atkreipti dėmesį, kad paraiškos, jei priemonės įgyvendinimo taisyklėse nenurodyta kitaip, NMA turi būti teikiamos tik užpildžius elektroninę ŽŪMIS esančią dokumento formą.. T. y. sistemoje nereikėtų kelti nuskenuoto dokumento, antraip paraiška nebus priimta. Kartu pridedami dokumentai turi būti elektroninės formos (popierinis dokumentas turi būti nuskenuotas). Tokie patys reikalavimai taikomi ir mokėjimo prašymams bei projektų įgyvendinimo ataskaitoms.

Jei konkrečios KPP priemonės paraiškų teikti per ŽŪMIS užpildant elektroninę formą nėra galimybės, paraiška ir prašomi dokumentai, pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, turi būti pateikti naudojantis ŽŪMIS pranešimų siuntimo funkcionalumu, t. y. ŽŪMIS meniu pasirinkus punktą „Pranešimai“, arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Visais atvejais paraiška ir prašomi dokumentai gali būti teikiami ne vėliau kaip iki kvietimo teikti paramos paraiškas paskutinės dienos 24 valandos. Informaciją apie esamas galimybes teikti paraiškas pagal KPP priemones bus galima rasti kvietimuose teikti paraiškas, taip pat NMA interneto svetainėje www.nma.lt – raginama aktyviai sekti informaciją.

Suteikiama įvairiapusė pagalba

Mažiau su technologijomis susipažinusius kolegas ūkininkas M. Kinderis ramina – naudotis elektroninėmis NMA paslaugomis tikrai nėra sudėtinga, o be to, visuomet galima kreiptis į pasirengusius pagelbėti NMA specialistus.

Tiems, kuriems reikės pagalbos pateikiant dokumentus elektroniniu būdu, NMA pasiruošusi įvairiapusiškai padėti: NMA svetainėje pateiktos atmintinės, vaizdo instrukcijos, pagal daugelį populiarių paramos priemonių prieš paraiškų surinkimą bus vykdomos vaizdo transliacijos, visada galima kreiptis į konsultuojančius specialistus tiek telefonu ar elektroniniu paštu, tiek ir vaizdo ryšiu per „Teams“ platformą.

Giria „NMA agro“ programėlę

Kita NMA elektroninė priemonė, padedanti efektyviai vykdyti ir prižiūrėti projektus, kuria pernai pradėjo naudotis ir M. Kinderis, – mobilioji programėlė „NMA agro“. „Žiemą, kai ūkio darbų mažiau, atsiranda daugiau laiko prisėsti prie kompiuterio, bet vasaros darbymečio metu programėlė yra tikrai dažniausiai naudojama elektroninė paslauga. Kišenėje esančiame išmaniame telefone visuomet galiu rasti aktualią NMA svetainės informaciją, savo įsipareigojimų ir darbų kalendorių, net orų prognozę. Ja naudodamasis galiu pats savarankiškai atlikti patikrą ūkyje man patogiu metu – nereikia laukti NMA darbuotojų“, – jos naudą vertina ūkininkas.

Ši aplikacija – tai nemokama visiems ūkininkams prieinama priemonė, leidžianti patogiai informuoti agentūrą apie atliktas veiklas, įgyvendintus investicinius projektus, jiems patiems atlikti bet kokius su įgyvendinamu projektu susijusius patikrinimus, savarankiškai teikti duomenis NMA, taip pat pranešti apie problemas, susijusias su skirtos paramos įsipareigojimais.

„Augalininkyste užsiimantys kolegos ūkininkai yra gyrę programėlę ir už pagalbą efektyviau auginti produkciją – ja naudojantis galima tiksliau planuoti, kada tręšti, kada laistyti, ji padeda net tiksliau prognozuoti būsimą derlių“, – išbandyti programėlės naudą ragina M. Kinderis.

„NMA agro“ programėlės taikymas ūkininkų kasdienėje veikloje leidžia žengti kitus drąsius žingsnius tam tikrų NMA procesų robotizavimo, dirbtinio intelekto naudojimo link. NMA aktyviai dirbama diegiant laukų monitoringo sistemą – automatinę laukų nuolatinės stebėsenos informacinę sistemą (ALNSIS), leidžiančią matyti apleistus plotus, pievų suarimą, pūdymų įdirbimą, išdegintos žolės plotus, patikrinti ūkininko deklaruotas „force majeure“ situacijas, pvz., užlietos pievos plotus, taip pat stebėti derliaus nuėmimą. Šie duomenys bus naudojami patikroms, o nuasmeninti galės būti stebimi ir visų ūkininkų, tad jie, naudodamiesi ALNSIS, galės nuolat stebėti savo laukų būklę, laiku ištaisyti neatitikimus ir taip išvengti sankcijų. Kol kas ši sistema naudojama tik atrinktuose ūkiuose, tačiau NMA turi tikslą – 2023 metais ALNSIS naudoti visoje Lietuvos teritorijoje.

Prieiga prie NMA elektroninių paslaugų NMA svetainėje www.nma.lt.

Užs. Nr. 143

Paveikslėlių galerija

{gallery}25024{/gallery}
Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų