Refinansavimas: kada jis yra teisingas pasirinkimas?

Kreditų ir paskolų refinansavimas – sparčiai populiarėjanti finansinė paslauga, dominanti vis daugiau Lietuvos gyventojų. Refinansavimas padeda išvengti įsiskolinimų, leidžia sujungti turimas paskolas ir grąžinti jas mažesnėmis palūkanomis, tačiau yra keletas aspektų, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš kreipiantis į kredito bendrovę. Taigi, – kas yra refinansavimas, kokiose situacijose jis naudingas ir ką reikėtų žinoti, kad išvengtumėte bet kokių nemalonių staigmenų.

Paskolų refinansavimas: kas tai?

Paskolų refinansavimas – tai turimų paskolų perkėlimas pas vieną kreditorių. Refinansavimo paslaugą teikianti bendrovė padengia kliento nurodytus arba refinansavimo sąlygas atitinkančius kreditus ir pasiskolintą sumą perkelia pas save, suformuojant vieną bendrą kreditą. 

Natūraliai gali kilti klausimas – kokią naudą kreditų refinansavimas duoda vartotojui? Visų pirma, greitai ir paprastai padengiamos paskolos. Antra, jeigu buvo skolinamasi iš greitųjų kreditų, kurių palūkanos paprastai yra gana aukštos, šiuos kreditus galima paversti vartojimo paskola su galbūt mažesnėmis palūkanomis ir geresnėmis grąžinimo sąlygomis.

Kokią naudą gauna vartotojas, pasirinkęs paskolų refinansavimą?

Turimų paskolų sujungimas

Jei paskolos paimtos iš kelių skirtingų kreditorių, gali būti sudėtinga laviruoti tarp jų grąžinimo terminų. Be to, paskolų grąžinimo sąlygos gali būti nevienodos. Visas turimas paskolas sujungus į vieną, būsite skolingi tik vienam kreditoriui ir turėsite aiškias paskolos grąžinimo sąlygas. 

Mažesnės paskolos palūkanos

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl pasirenkamas paskolų refinansavimas – tai noras sumažinti mokamų palūkanų dydį. Perkėlus ir sujungus paskolas į vieną vartojimo paskolą gali sumažėti ir palūkanų norma, todėl turimus finansinius įsipareigojimus galima padengti patiriant mažiau streso. Tiesa, kad išvengti nesusipratimų, visuomet reikėtų iš anksto pasidomėti, kokios paskolos palūkanos bus taikomas pasirašius refinansavimo sutartį.

Geresnės paskolos sąlygos

Rinkdamiesi paskolos refinansavimą galite gauti paskolą geresnėmis sąlygomis. Turint paskolas iš kelių skirtingų kreditorių, paskolų suteikimo ir grąžinimo sąlygos gali būti nevienodos. Jeigu pinigų jums prireikė greitai, greičiausiai neturėjote laiko pasidomėti, kur tuo metu skolintis buvo naudingiausia. Renkantis paskolų refinansavimą, turėsite šansą iš naujo rinktis jums labiausiai tinkamas paskolos grąžinimo sąlygas, įskaitant paskolos grąžinimo terminą, paskolos sumą bei palūkanas. 

Kada paskolų refinansavimas yra teisingiausias sprendimas?

Paskolų refinansavimas gali palengvinti finansinius įsipareigojimus, tačiau refinansavimo paslaugą verta rinktis atsakingai ir įvertinti, ar šis sprendimas iš tiesų yra teisingas. Žemiau pateikiame kelias situacijas, kada paskolų refinansavimas gali būti naudingas ir reikalingas.

Kai turima pernelyg daug finansinių įsipareigojimų

Jei turite pernelyg daug finansinių įsipareigojimų, ypatingai tuo atveju, kai didžioji dalis jų yra greitieji kreditai, refinansavimas gali padėti greitai grąžinti paskolas brangiems kreditoriams ir palengvinti finansinių įsipareigojimų naštą.

Kai turimos paskolos palūkanos yra per didelės

Kai pinigų prireikia itin greitai ir neturite daug laiko svarstymams, gali nutikti taip, jog kreditai gaunami ne pačiomis geriausiomis sąlygomis. Tokiu atveju refinansavimas tampa puikia galimybe pakeisti paskolos palūkanas į jums palankesnį variantą. 

Kai siekiama daugiau lankstumo

Paskolų grąžinimas skirtingiems kreditoriams gali tapti varginančiu galvos skausmu, kadangi skiriasi ne tik paskolų grąžinimo terminai, bet ir sąlygos. Refinansavimo paslauga yra praktiškas sprendimas, suteikiantis vartotojui daugiau laisvės ir patogumo, kadangi reikės grąžinti ne kelias, o vieną paskolą pagal su kredito bendrove sutartas sąlygas ir terminus.

Ar refinansuojami visi turimi įsiskolinimai?

Tikrai nėra būtina refinansuoti visas turimas paskolas – galite rinktis tik tas paskolas, kurių sąlygos jūsų netenkina arba sukuria per didelę finansinę naštą. Siūloma atkreipti dėmesį į paskolų palūkanų normas ir palyginti jas su refinansavimo paslaugą teikiančios bendrovės palūkanų normomis, kad žinotumėte, kurias paskolas verta refinansuoti. 

Norite priimti teisingą sprendimą? Įvertinkite detales

Paskolos refinansavimas – atsakingas žingsnis, todėl labai svarbu apsvarstyti visas detales. Rekomenduojame didžiausią dėmesį skirti 3 pagrindiniams aspektams:

Išnagrinėkite skirtingų bendrovių pasiūlymus

Renkantis refinansavimo paslaugos teikėją, svarbu įvertinti kelių skirtingų bendrovių pasiūlymus tam, kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą. Naudodamiesi refinansavimo skaičiuokle, galėsite apskaičiuoti preliminarią mėnesio įmoką ir rinktis pigiausią refinansavimą. 

Atidžiai įvertinkite sutarties sąlygas 

Prieš pasirenkant refinansavimo paslaugą, būtina atidžiai peržiūrėti ir įvertinti, ar sutarties sąlygos jums priimtinos, ar nėra paslėptų mokesčių ir pan. Kai kuriais atvejais refinansuojamų paskolų skaičius yra ribojamas arba bendrovė reikalauja turto įkeitimo prieš suteikiant paskolą. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, atidžiai įvertinkite atskirų bendrovių pasiūlymus, pvz.,  „TF Bank“ paskolos refinansavimas suteikiamas be turto įkeitimo, o refinansuojamų paskolų skaičius yra neribojamas. 

Nebijokite užduoti jums rūpimus klausimus

Renkantis refinansavimo paslaugos teikėją svarbu neskubėti ir užtikrinti, jog paskolos teikimo sąlygos jums būtų visiškai aiškios ir suprantamos. Nebijokite užduoti jums rūpimų klausimų, nes kiekviena detalė yra svarbi priimant sprendimą. Jei abejojate, visuomet galite pasitarti su šios srities specialistais, pvz., „TF Bank“ siūlo nemokamą profesionalią konsultaciją, kurios metu galėsite išsiaiškinti visus jums kylančius klausimus. 


vartojimo paskola

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų