Socialinio būsto kompensavimui skirta 2,6 mln. eurų, tačiau...

Socialinio būsto kompensavimui skirta 2,6 mln. eurų, tačiau... Socialinio būsto kompensavimui skirta 2,6 mln. eurų, tačiau...

Antradienį susitikusi su Vilniaus regiono merais ir jų pavaduotojais socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kvietė juos būti aktyviais ir prisidėti, kad naujoji paramos būstui forma – būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija – įsibėgėtų ir socialinio būsto laukiančiųjų eilės mažėtų. Ministerija 2015 m. tam skyrė 2,6 mln. Eur, tačiau per šių metų 9 mėnesius savivaldybės šių lėšų nepanaudojo.

Siekiant šeimas paraginti aktyviau naudotis socialinio būsto nuomos galimybėmis, kompensacijos dydis šiai formai nuo lapkričio 1-osios visoms savivaldybėms padidintas 60 procentų.

„Atsižvelgėme į rinkos kainų pokyčius ir padidinome koeficientą 60 proc., todėl dabar, pvz., Vilniaus mieste kvadratinio metro kompensacijos dydis pasiekė beveik 9 eurus. Manau, šie įkainiai gali motyvuoti ir būsto nuomotojus išeiti iš šešėlio“, - pažymėjo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Ministrė paragino merus paspartinti ir pačios savivaldos rengiamas teisines ir administracines procedūras, kad šių savivaldybių gyventojai greičiau galėtų pasinaudoti jiems reikalinga parama, kvietė ieškoti lankstesnių priemonių skatinant šeimas nuomotis būstą, o nuomotojus aktyviau motyvuoti tai daryti, ieškoti galimybių suteikti didesnes garantijas nuomotojams.

Ministrė akcentavo, jog Vilniaus regione socialinio būsto laukiančiųjų eilė viena didžiausių, o socialinį būstą gaunantys žmonės – tokie patys kaip ir mes visi, norintys turėti patogų, tinkamą gyvenamąjį plotą, tiesiog gaunantys mažesnes pajamas.

Susitikimo metu ministrė su savivaldybių vadovais taip pat aptarė institucinės globos pertvarką ir paragino savivaldą bendradarbiauti ir aktyviai dalyvauti šiame procese.

Lapkričio pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bei Europos socialinio fondo agentūra pasirašė ES lėšomis finansuojamo projekto sutartį. Taip duotas startas naujam pertvarkos etapui ir aktyvioms veikloms, kuriomis žingsnis po žingsnio bus einama prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų tėvų globos netekusiems vaikams bei žmonėms su proto ar psichikos negalia, jų artimiesiems.

Pirmuoju projekto etapu bus sukuriamos sąlygos sklandžiam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų, vėliau – teikiamos bendruomeninės paslaugos, gerinama jų infrastuktūra. Bus parengtas naujų bendruomeninių paslaugų metodinis pagrindas, dešimt integruotų bendruomeninių paslaugų bei joms reikalingos infrastruktūros plėtros planų – kiekvienam Lietuvos regionui po regioninį pertvarkos planą.

Taip pat svarbu paminėti, kad bus kuriamas pertvarkos koordinatorių tinklas, kurį sudarys dešimt regioninių ekspertų. Šie ekspertai organizuos ir koordinuos pertvarkos procesus regione, konsultuos savivaldybes, paslaugas teikiančias įstaigas ir nevyriausybines organizacijas bendruomeninių paslaugų vystymo klausimais, vykdys reikalingą tarpinstitucinį dialogą bei vykdys siekiamų rezultatų regione stebėseną.

Artimiausiu metu ministrė šiuos socialinės srities klausimus planuoja aptarti ir su kitų Lietuvos regionų merais.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų