Pirmakursiai, būkite budrūs!

Pirmakursiai, būkite budrūs! Pirmakursiai, būkite budrūs!

Jau rytoj prasidedant naujiems mokslo metams, Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atkreipia studentų dėmesį ir ragina juos kritiškai vertinti į mokymo įstaigas užsukančių privačių gydymo įstaigų atstovų pasiūlymus persirašyti gydytis į naujas sveikatos priežiūros įstaigas.

Kasmet naujų mokslo metų pradžioje Vilniaus TLK sulaukia skundų, kad sostinėje studijuoti pradėję jaunuoliai raginami persirašyti gydytis į privačias gydymo įstaigas. Už prisirašymą studentams žadamos įvairios nuolaidos, jie klaidinami informacija, kad tik šiose gydymo įstaigose gali būti išduotos jiems reikalingos medicininės pažymos arba, kad jaunuoliai gali būti prisiregistravę dviejose gydymo įstaigose vienu metu ir taip įgyti dvigubą draustumą. Tačiau tai nėra teisėta.

Žmogui susirgus, jam reikalingos gydymo paslaugos (išskyrus būtinąją pagalbą) yra suteikiamos tik toje įstaigoje, kurioje jis šiuo metu yra prisirašęs. Į naują gydymo įstaigą persiregistravę suklaidinti jaunuoliai ligos atveju dažnai kreipiasi į ankstesnes gydymo įstaigas ir labai nustemba, kad čia negali gauti reikiamų paslaugų, nes jau yra prisirašę naujoje. 

„Studentui pakeitus savo gyvenamąją vietą, persikrausčius į savo aukštosios mokyklos miestą, verta pagalvoti ir apie persiregistravimą į kitą gydymo įstaigą, kuri būtų arčiau naujos gyvenamosios vietos. Vis dėlto jau kelerius metus iš eilės pastebime atvejus, kai studentams yra pateikiama melaginga informacija, jie viliojami dovanomis ir paslaugomis, teigiama, kad jie privalo persiregistruoti į tam tikrą gydymo įstaigą. Būtent dėl to ir norime perspėti studentus. Persiregistravimas pats savaime nėra blogybė, tačiau tai turi būti daroma apgalvotai ir pasvėrus, o ne susiviliojus siūlomomis dovanomis ar akcijomis“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Gydymo įstaigoms ligonių kasa moka už prisirašiusius žmones, tai reiškia, kad kuo daugiau prisirašiusiųjų bus, tuo didesnis finansavimas bus skiriamas. Dėl pastarosios priežasties kai kurios gydymo įstaigos stengiasi pritraukti kuo daugiau žmonių prisirašyti prie jų įstaigos. Studentai, kaip jauni žmonės, ne taip dažnai serga ir rečiau lankosi gydymo įstaigose, o tai joms lemia ne tik mažesnes darbo sąnaudas, bet ir išlaidas.

Vilniaus TLK direktorius Vytautas Mockus pastebi, kad pavienės privačios gydymo įstaigos, lankydamosi mokymo įstaigose ir pateikdamos klaidingą informaciją studentams, diskredituoja visas gydymo įstaigas.

„Dėl gydymo įstaigos keitimo kiekvienas turėtų apsispręsti pats. Nebūtina persirašyti į kitą gydymo įstaigą tik dėl to, kad jaunuolis pradėjo studijuoti. Studentas, vis dėlto nusprendęs prisirašyti naujoje sveikatos priežiūros įstaigoje, turėtų neskubėti ir išsirinkti tą gydymo įstaigą, kurioje iš tikrųjų norėtų prisirašyti, nes vien Vilniuje tokių įstaigų yra apie šešiasdešimt“, – pabrėžia V. Mockus.  

Aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinės arba dieninės studijų formų studijų programas, yra draudžiami valstybės lėšomis. Jiems reikalingų gydymo paslaugų išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Nemokamos medicinos paslaugos teikiamos tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

Studentas gali laisvai pasirinkti arčiausiai jo gyvenamosios vietos esančią arba jam patogiau pasiekiamą polikliniką ir gauti pasirinkto šeimos gydytojo paslaugas.

Vilniaus TLK ragina studentus pasidomėti privalomojo sveikatos draudimo teikiamomis garantijomis ir išlikti budrius, atidžiai vertinant jiems pateikiamą informaciją.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų