Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikti pirmieji Lietuvoje kontrastinės mamografijos tyrimai. Šis diagnostikos metodas pagreitins krūties vėžio diagnostiką – padės pacientams išvengti nereikalingų biopsijų, leis sutrumpinti eiles pacientų, kuriems reikalingas  magnetinio rezonanso tyrimas. Plačiau apie kontrastinę mamografiją kalbamės su NVI Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriaus vedėja, gydytoja radiologe dr. Jurgita Ušinskiene ir NVI gydytoja radiologe, prevencinių programų koordinatore dr. Rūta Briediene.

2050-aisiais Lietuvos visuomenė bus viena vyriausių Europoje. Už lietuvius vyresni bus tik italai, portugalai ir kroatai. Tai lemia mažėjantis gimstamumas, emigracija, medicinos pasiekimai, visuomenės švietimas – daugiau žmonių domisi ligų prevencija, sveiko gyvenimo principus integruoja į savo kasdienį gyvenimą.

Pagal paplitimą pasaulyje sąnarių ligos yra trečioje vietoje tarp visų negalavimų. Nors pavojaus paciento gyvybei jos nekelia, ilgalaikiai lėtiniai sąnarių skausmai labai pablogina gyvenimo kokybę, o vaistų skausmui malšinti vartojimas tampa kasdienybe.

Nemažai pacientų turi klausimų dėl šeimos gydytojo skiriamų tyrimų, kurių atlikimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)lėšomis.

Storosios žarnos vėžio prevencijos programa – viena iš Ukmergės PSPC įgyvendinamų prevencinių programų, kurios yra skirtos nustatyto amžiaus pacientams.

Sveikatos specialistai primena, kad, norint apsisaugoti nuo vasaros karščių, reikia pasirūpinti tinkamu skysčių kiekiu organizme.

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose – licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.

3 261. Tiek žmonių per penkerius metus (2017–2021 m.) Lietuvoje savo noru pasitraukė iš gyvenimo. Pasak specialistų, savižudybės problemos gylis parodo bendrą visuomenės emocinės ir psichologinės sveikatos būklę. Daugelį metų Lietuvoje bandoma kovoti su šia problema, tačiau prevencinės programos primena nedrąsų žingsniavimą tamsoje.

Proktologiniai tyrimai dažniausiai atliekami atsiradus negalavimams, susijusiems su tiesiąja žarna arba galine storosios žarnos dalimi – išange. Dėl nemalonių pojūčių dalis pacientų atlikti tokius tyrimus baiminasi. Tačiau Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Bendrosios ir pilvo chirurgijos centro abdominalinės chirurgijos gydytojas Jonas Činčikas pažymi, kad nors proktologiniai tyrimai dažnai pacientams nėra malonūs, tačiau yra labai svarbūs. 

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų