Privalomojo sveikatos draudimo fondo informacinės sistemos duomenimis, pernai Lietuvoje 1 iš 8 Lietuvos gyventojų (iš viso 340 562 asmenims) buvo diagnozuotas bent vienas psichikos ir elgesio sutrikimas, tačiau tikėtina, kad tikrasis šių sutrikimų mastas yra didesnis. Ligotumas šiais sutrikimais nuo 2016 m. iki 2022 m. padidėjo 28 proc. Moterų ligotumas psichikos ir elgesio sutrikimais yra apie 1,6 karto didesnis nei vyrų.

Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ pirmininkė Ieva Petkutė sako, kad mūsų aplinkoje dominuoja tam tikras suformuotas įvaizdis apie sergančiuosius demencija. Jei paieškos laukelyje įvestumėte raktinį žodį „demencija“ ir pažiūrėtumėte, kokius vaizdus išmeta sistema, pamatytumėte, kad dominuoja liūdni veidai, išnykstantys vaizdai.

Lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė cukrinio diabeto diena. Diabetas – lėtinė liga, kuria sergant, dėl insulino trūkumo ar sutrikusio jo veikimo audiniuose, didėja gliukozės kiekis kraujyje.

Spalis – tai mėnuo, kada stengiamasi atkreipti moterų dėmesį į tai, jog reikia rūpintis savimi ir pasitikrinti dėl krūties vėžio.

Onkologinėmis ligomis sergantys asmenys chemoterapijos metu susiduria su gausybe nepageidaujamų pašalinių simptomų – pykinimu, vėmimu, viduriavimu, alkio praradimu ir fiziniu išsekimu. Nors su šiais simptomais įprastai kovojama medikamentais, padėti gali ir tinkama bei subalansuota paciento mityba, pastebi gydytojai.

Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikti pirmieji Lietuvoje kontrastinės mamografijos tyrimai. Šis diagnostikos metodas pagreitins krūties vėžio diagnostiką – padės pacientams išvengti nereikalingų biopsijų, leis sutrumpinti eiles pacientų, kuriems reikalingas  magnetinio rezonanso tyrimas. Plačiau apie kontrastinę mamografiją kalbamės su NVI Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriaus vedėja, gydytoja radiologe dr. Jurgita Ušinskiene ir NVI gydytoja radiologe, prevencinių programų koordinatore dr. Rūta Briediene.

2050-aisiais Lietuvos visuomenė bus viena vyriausių Europoje. Už lietuvius vyresni bus tik italai, portugalai ir kroatai. Tai lemia mažėjantis gimstamumas, emigracija, medicinos pasiekimai, visuomenės švietimas – daugiau žmonių domisi ligų prevencija, sveiko gyvenimo principus integruoja į savo kasdienį gyvenimą.

Pagal paplitimą pasaulyje sąnarių ligos yra trečioje vietoje tarp visų negalavimų. Nors pavojaus paciento gyvybei jos nekelia, ilgalaikiai lėtiniai sąnarių skausmai labai pablogina gyvenimo kokybę, o vaistų skausmui malšinti vartojimas tampa kasdienybe.

Nemažai pacientų turi klausimų dėl šeimos gydytojo skiriamų tyrimų, kurių atlikimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)lėšomis.

Storosios žarnos vėžio prevencijos programa – viena iš Ukmergės PSPC įgyvendinamų prevencinių programų, kurios yra skirtos nustatyto amžiaus pacientams.

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų