Ukmergės švietimo centras. Gedimino Nemunaičio nuotr. Ukmergės švietimo centras. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Netrukus Ukmergėje atsiras nauja įstaiga – Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba. Ji steigiama, prie Ukmergės švietimo centro jungiant rajono pedagoginę psichologinę tarnybą. Nors abiejų darbuotojai raminami dėl darbo vietų, kai kurių pareigos gali keistis.

„Ukmergės žiniose“ jau rašėme, kad šios reorganizacijos tikslas – viena savivaldybės biudžetinė įstaiga. Pedagoginės psichologinės tarnybos kaip atskiros įstaigos nebeliks.

Pertvarka siekiama mažinti įstaigų administravimo lėšas bei daugiau dėmesio skirti jų teikiamoms paslaugoms.

Artėjant galutiniams reorganizacijos įgyvendinimo terminams, vyksta savivaldybės vadovų, specialistų ir minėtų įstaigų atstovų pasitarimai. Anot Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistės Irenos Lukoševičienės, didesnių nesklandumų šiais klausimais kol kas nebūta. Tiesa, neslėpė, jog kai kurie darbuotojai nerimauja dėl savo ateities.

„Gal darbuotojams atrodo, kad čia ne viskas aišku. Juk jau vien darbovietės pavadinimas gali sukelti nerimą, – svarsto ji. – Tačiau ši reorganizacija vyksta jau penkti metai, daug kartų apie viską kalbėta, buvo ne vienas susitikimas. Mums, kaip steigėjui, viskas čia atrodo natūralu ir normalu. Juk turim galvoti ir apie tai, kaip išlaikyti įstaigas.“

Pasak pašnekovės, ir Švietimo centro, ir minėtos tarnybos darbuotojai buvo išsamiai informuoti apie laukiančius pokyčius. „Turi laiko apsispręsti. Iki tol, kol pradės veikti viena įstaiga, – „pasidėlioti“ savo darbo vietas. Jos visos išliks, tik gal kiek kitaip pasiskirstytų darbuotojų funkcijos, pareigybės. Pavyzdžiui, Švietimo centras dabar turi dvi sekretores – jų bus mažiau. Taip pat – ir su buhalterėmis, valytojomis“, – pasakojo ji.

Sakė, teko girdėti, kad žmonės pasimetę, kai kurie abejoja, ar gali būti garantuoti dėl darbo. Tačiau komentarai apie reorganizacija galbūt nepatenkintuosius esą nepasiekė.

Švietimo centre šiuo metu yra 11,5 darbuotojų etato, tačiau užpildyti ne visi iš jų. Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, pasak jos vadovės pareigas laikinai einančios Romualdos Civilkienės, patvirtinta 8,5 etato, o dirba 9 žmonės.

Ji sako, kad, belaukiant artėjančių permainų, „situacija gera“: „Dirbantys žmonės nė vienas nenukentės. Visiems pasiūlyta ta pati vieta, kur ir dirba. Prijungus mūsų įstaigą, stengsimės ir toliau suteikti kuo daugiau pagalbos tėveliams, vaikams.“

Tarp naujosios įstaigos – Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos – paslaugų – vertinti asmens mokymosi sunkumus, sutrikimus, pedagogines, psichologines problemas, skirti specialųjį ugdymą, teikti psichologinę, socialinę pedagoginę pagalbą vaikams iki 18 metų, specialiąją pedagoginę – specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems asmenims iki 21 metų. Taip pat teikti informacinę, konsultacinę pagalbą tėvams (globėjams, rūpintojams) ir mokykloms, jų pedagoginiams darbuotojams.

Tarnyba, planuojama, organizuos mokinių dalykines olimpiadas, konkursus, mokyklų aprūpinimą mokykline dokumentacija ir nemokama literatūra.

Įstaiga turi pradėti veikti nuo liepos 1 dienos.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų