Vilniaus apygardos administracinis teismas pripažino, kad Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2016 metais patvirtinti Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatai prieštarauja Atliekų tvarkymo įstatymui. Teismo sprendimas nebuvo apskųstas, tad kainos ukmergiškiams turėtų keistis.

Teismas nustatė, kad Ukmergės rajone galiojantys nuostatai prieštarauja Vyriausybės nuostatoms tuo, kad kintamoji rinkliavos dedamoji nustatoma pagal gyventojų skaičių, nekilnojamojo turto plotą, nekilnojamojo turto objektų skaičių bei atliekų surinkimo normą gyventojui.

Neatsižvelgiama į tai, ar ji taikoma nekilnojamojo turto objektams, kurių savininkai naudojasi kolektyviniais konteineriais, ar tiems, kurie naudojasi individualiais konteineriais. Tai reiškia, kad kintamoji rinkliavos dedamoji nekilnojamojo turto objektams, kurių savininkai naudojasi individualiais konteineriais, nustatoma ne pagal faktiškai sukauptų atliekų kiekį. 

Teismo sprendimas priimtas 2020 m. balandžio 21 d. Per 30 kalendorinių dienų nuo paskelbimo dienos sprendimas galėjo būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Apskundimo terminas baigėsi gegužės 20 d. Kadangi per numatytą laiką Teismo sprendimas nebuvo apskųstas, jis įsigaliojo ir turi būti vykdomas.

Sprendimas nepaviešintas

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narys, Kontrolės komiteto pirmininkas Arūnas Dudėnas, remdamasis šiuo sprendimu,  birželio 10 d. įregistravo kreipimąsi į rajono merą bei savivaldybės administracijos direktorių dėl sprendimo vykdymo ir savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą patvirtintų nuostatų pakeitimo.

A.Dudėnas atkreipia dėmesį, kad su minėtu Teismo sprendimu tarybos nariai nebuvo supažindinti. „Netoleruotina, kad tarybos nariai nebuvo supažindinti su šiuo sprendimu iš karto, vietos bendruomenė taip pat neinformuota. Susidaro įspūdis, kad informacija slepiama“, – sakė A. Dudėnas.

Pasak jo, dokumentą buvo galima pristatyti dar gegužę, kad, apsvarstę klausimą komitetuose, tarybos nariai birželio posėdžiui pateiktų pasiūlymus dėl nutarties įgyvendinimo. Tačiau ir į birželio posėdžio darbotvarkę klausimas nebuvo įtrauktas. Atkreipė dėmesį, kad pernelyg ilgai užsitęsė ir konteinerių priskyrimas gyventojams – daugiau nei metus. Jų žymėjimo terminas buvo pratęstas.

Nenori supriešinti

Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas informavo, kad sprendimas susipažinti tarybos nariams jau išsiųstas elektroniniu paštu. Yra sudaryta darbo grupė, į kurią įtraukti visų frakcijų nariai. Jau vyko šios grupės posėdis. Jo metu sutarta, kad tvarką reikia pakeisti taip, jog nesugriūtų esama sistema ir nebūtų supriešinti gyventojai. Tad prieš priimant sprendimą, dar bus gilinamasi į reikalavimus, tariamasi su ekspertais, nagrinėjama respublikinė patirtis.

Mero įsitikinimu, skubotas sprendimas gali sukiršinti žmones. Šiuo metu nėra kontrolės priemonių, leidžiančių sužiūrėti, kur kas išmeta šiukšles. Pasak R. Janicko, individualių konteinerių turėtojams taikant mokestį pagal faktišką atliekų kiekį, gali pasitaikyti nesąžiningų, kurie didžiąją dalį atliekų mestų į bendrus daugiabučių konteinerius. Tuomet jiems priskaičiuojamas mokestis sumažėtų, bet nukentėtų daugiabučių namų gyventojai, kurių dalis sąžiningai rūšiuoja atliekas.

Savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos poskyrio vedėjos Vilijos Grabauskienės pateiktais duomenimis, rajone individualiais konteineriais naudojasi 4 832 fiziniai asmenys, kuriems priskirta 4 940 konteinerių, bei 107 juridiniai asmenys, kuriems priskirti 259 konteineriai.

47 juridiniai asmenys paslauga naudojasi mieste, 63 – kitose vietovėse. Individualius konteinerius mieste turi 1 948 gyventojai, kitose vietovėse – 2 900. Kolektyviniais konteineriais naudojasi 431 juridinis asmuo, priskirta 1 513 konteinerių, ir 16 048 fiziniai asmenys, kuriems bendrai priskirti 19 676 konteineriai. Iš viso yra 4 939 mokėtojai, kurie naudojasi individualiais konteineriais, ir 16 479 mokėtojai, besinaudojantys kolektyviniais konteineriais.

Dabar visi rajono gyventojai moka solidarų mokestį, kada bendrai surenkama tiek lėšų, kad jų užtektų paslaugai apmokėti. Jis, pasak mero, „nėra 100 procentų teisingas“, bet nepriešina visuomenės.

Tad prieš keičiant mokėjimo apskaičiavimo tvarką, tuo pačiu galvojama, kaip užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo atvejams.

R.Janickas atkreipė dėmesį, kad mokestis skaičiuojamas metams, tad nėra skubos viduryje metų keisti apskaičiavimo tvarką. Prie šio klausimo ketinama grįžti rugpjūtį, o sprendimą priimti rugsėjį. Sutaupytas lėšas bus galima perkelti į kitus metus.

Konteinerių žymėjimas užtruko

Pasiteiravus, kodėl užtruko individualių konteinerių priskyrimas savininkams, meras paaiškino, kad taip įvyko dėl skirtingų kompiuterinių programų. Savivaldybė, formuodama mokėjimų pranešimus, naudojasi viena programa, operatorius – kita. Kasmet suformuojama 15 tūkst. mokėjimo pranešimų: tiek privačių namų, tiek daugiabučių gyventojams, taip pat – įmonėms.

Kol vyko programinės įrangos derinimas buvo pereinamasis laikotarpis. R. Janicko teigimu, norėta, kad sistema veiktų nepriekaištingai ir duomenys abiejose programose sutaptų. Tam esą reikėjo ne tik sužymėti konteinerius, bet prieš tai ir sutikslinti informaciją apie jų tūrį, stovėjimo vietą bei kt. Šie duomenys įvedami rankiniu būdu, tad darbo sparta priklauso ir nuo žmogiškųjų išteklių, ir nuo gyventojų bendradarbiavimo.

Pasak mero, programą palaikyti bus paprasčiau nei ją įvesti.

Kainą nori reguliuoti

Savivaldybės taryba, nustatydama rinkliavos dydį, yra saistoma ne tik Rinkliavų įstatymo nuostatų, bet ir Atliekų tvarkymo įstatymo keliamais tikslais. Todėl rinkliavos nustatymu turi būti siekiama ne tik surinkti lėšas už atliekų tvarkymo paslaugas. Atliekų tvarkymo įstatyme nurodyta, kad paslauga turi būti organizuojama taip, jog skatintų atliekas naudoti ir perdirbti, mažintų į sąvartynus vežamų biologiškai skaidžių atliekų kiekį.

Rinkliava – vienas iš būdų tai pasiekti. Todėl ji turi būti nustatoma taip, kad skatintų asmenis rūšiuoti ir mažinti mišrių komunalinių atliekų kiekį sąvartynuose. Kuomet rinkliavos dydis nustatomas ne pagal faktinį atliekų kiekį, kaip dabar yra Ukmergėje, gyventojai rūšiavimu ir buitinių atliekų kiekio mažinimu nesuinteresuoti.

Birželį Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms dėl komunalinių atliekų tvarkymo kainų reguliavimo ir teiks jas Seimui. Šių pataisų tikslas – sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą.

Šiuo metu komunalinių atliekų tvarkymo paslauga yra likusi vienintelė viešoji paslauga, kurios kainodara nėra reguliuojama ir kurios priežiūra nėra vykdoma. Be to, atliekų deginimo kainodara taip pat iki šiol nėra reglamentuota ir pagrįsta tik sutartiniais santykiais.

Todėl siūloma įgalioti Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą tvirtinti regioninę komunalinių atliekų tvarkymo reguliuojamąją kainą ir jų deginimo 1 tonos viršutinę įkainio ribą, vertinti būtinąsias sąnaudas šioms atliekoms tvarkyti, derinti regioninių atliekų tvarkymo centrų ir atliekų deginimo įrenginių valdytojų investicijas, susijusias su komunalinių atliekų tvarkymu.

Taip pat siūloma savivaldybių taryboms palikti pareigą nustatyti galutinę kainą šių atliekų turėtojams, gavus tarybos paskirstytą regioninę kainą ir pridėjus savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo lėšų administravimo sąnaudas.

Jeigu būtų pritarta siūlomoms įstatymo pataisoms, komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kaina taptų reguliuojama, nustatoma aiškiau, skaidriau ir pagal vienodus principus visose savivaldybėse.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Komentarai  

+20 # Ona 2020-07-13 10:25
Kur pinigai dingo? Kada grazinsit? Kas kaltas?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+18 # L. geras klausimas 2020-07-13 11:57
O juk privalo atsakyti! Ypač kalbant apie pinigus, surinktus rūšiavimo linijai įrengti mūsų rajone.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+16 # Tarp eilučių 2020-07-13 12:07
Skaitant straipsnį jaučiama mero gynybinė bejėgiškumo linija, atseit nieko nedaroma, kad nesukiršinti gyventojų.
Taip išeina - nieko nedarykim, tai nieko ir nesukiršinsim, nes po nejudančiu akmeniu net vanduo neteka (?).
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # Ggg 2020-07-13 20:00
Cituojamas Tarp eilučių:
Skaitant straipsnį jaučiama mero gynybinė bejėgiškumo linija, atseit nieko nedaroma, kad nesukiršinti gyventojų.
Taip išeina - nieko nedarykim, tai nieko ir nesukiršinsim, nes po nejudančiu akmeniu net vanduo neteka (?).

Pradžioj žemės sklypus suformuok! I tai tik raudonu linijų planas- ot versla susikurėt! Dalinam valstybės žemės plotus ant žmonių ir džiaugemes kad niekas nieko nesupranta!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+12 # Julius Kazenas 2020-07-13 15:48
Mes jau žymiai anksčiau kreipėmės į Prezidentą, gavome jo atsakymą kuris mūsų netenkina. Ruošiamas kreipimasis į Vyriausybe ir Seimą.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+8 # ### 2020-07-13 19:49
Cituojamas Julius Kazenas:
Mes jau žymiai anksčiau kreipėmės į Prezidentą, gavome jo atsakymą kuris mūsų netenkina. Ruošiamas kreipimasis į Vyriausybe ir Seimą.

Dėl kaltų ir žalos nustatymo! :P
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+12 # Dėl paviešinimo 2020-07-13 18:02
Įstatymas numato, kad savivaldybės tinklapyje turi būti skelbiama: "įsiteisėję nuasmeninti teismų sprendimai, kuriuose konstatuojami pažeidimai institucijoje, taip pat informacija apie priemones, kurių buvo imtasi dėl šių teisės aktų pažeidimų pašalinimo;". Jeigu būtų įvykdytos įstatymo nuostatos A. Dudėnui nereiktų vargintis, be deja, matyt čia bus akmenėlis į savivaldybės teisės žinovų daržą?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+11 # # 2020-07-13 19:11
Cituojamas Dėl paviešinimo:
Įstatymas numato, kad savivaldybės tinklapyje turi būti skelbiama: "įsiteisėję nuasmeninti teismų sprendimai, kuriuose konstatuojami pažeidimai institucijoje, taip pat informacija apie priemones, kurių buvo imtasi dėl šių teisės aktų pažeidimų pašalinimo;". Jeigu būtų įvykdytos įstatymo nuostatos A. Dudėnui nereiktų vargintis, be deja, matyt čia bus akmenėlis į savivaldybės teisės žinovų daržą?

Istatymas? Vieso posedzio metu akis draske savivaldye su agne pries aki- kinstitucinio teismo isaiskinimai negalioja, nes istaymas pasikeite... o jus cia istaymas ... ir dar i seima ruoses... :-x :-x :-x :-x ;-) ;-) ;-) ane agne? Kelintais gi metais ta konstitucija paseno, a?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+11 # #tarybai-taryboms 2020-07-13 19:45
nereikėtu vargintis! Jurgelaičiui su Vaičiūniene(viriausybės atstovė-jau buvusi). Teisės žinovai 8) 8) 8) :cry: ir dar kruva klerkų parašus sudėjusų-kontrolierė ir parašus dėjo! Vsio zakono! Ydomu kaip ji dirba?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+11 # Jo 2020-07-13 22:07
Kaip savivaldybės Teisės sk. vedėjas galėjo pasirašyti teisės aktams neatitinkanti spr. projektą? Darbo brokas?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+11 # Aga 2020-07-14 02:38
Ir kiek dar to broko pas jį? Nusikalstama grupuotė ...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # IT 2020-07-13 18:12
Kaltos skirtingos kompiuterinės programos. Gera kaltinti negyvą daiktą - neapsigins!
O kas padarė (užsakė) skirtingas programas? Gal kartais gyvi žmonės?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+14 # ### 2020-07-13 19:16
Kokios programos? Koki brieda cia rašo? Viskas yra reglanentuota istatymu ir viriausybės nurodime. Samoningai ir tycia užkelėt kaina!!! Du metai kaip nustatyta "klaida" ir du metai renkama rinkliava toliau! Kur gi tie pinigai dingo?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # /// 2020-07-14 15:48
rinkliavos kainos padidintos ir dėl to, kad nuolat užtektų pinigų visokiems savivaldybės atvejams, prireikia naujo etato, nori, prašau, bet ne visiems :roll:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+8 # //// 2020-07-13 20:51
Kokios "programos" parinko, kad kaimo gyventojams priskaičiuojamas mokestis ir už rūsius, nors taisyklėse pažymėta gyvenamosios paskirties. Ukmergės sav, kur kokį klausimą benagrinėtum visur vien pažeidimai. Mat niekas "neatsakingas", meras pažadais maitina, mat gali sukiršinti žmones, ir sprendžia, kad gyventojai nesąžiningi. Kas gali paneigti galimybę... Gal rajono valdžiai "drumstas vanduo" labiau tinka gaudyti zuviokus.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+8 # Ggg 2020-07-14 02:35
[quote name="Dėl paviešinimo"]Įstatymas numato, kad savivaldybės tinklapyje turi būti skelbiama: "įsiteisėję nuasmeninti teismų sprendimai, kuriuose konstatuojami pažeidimai institucijoje, taip pat informacija apie priemones, kurių buvo imtasi dėl šių teisės aktų pažeidimų pašalinimo;". Jeigu būtų įvykdytos įstatymo nuostatos A. Dudėnui nereiktų vargintis, be deja, matyt čia bus akmenėlis į savivaldybės teisės žinovų daržą?
Pats dudėnas ir balsavo už nusikalstamą tarybos sprendimą... dabar gera vaizduoja-... toj renovacija vėl list pradės! Vėl bėks atostogauti. Visa taryba balsavo!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+10 # ///// 2020-07-14 10:20
Taryba yra priėmusi ir kitų sprendimų,pagal kuriuos daromi pažeidimai. Dar šių metų sausio mėn.30 d priėmė du sprendimus ir Butų ūkis padidino administravimo ir teritorijos valymo tarifus. Vyriausybės atstovo pastaba, " nustatyta, kad Ukmerges savivaldybės taryba nėra priėmusi sprendimo, kuriuo būtų nustačiusi administravimo mokesčius konkrečiam daugiabučiui namui, o tik priėmė du vienodą teisinę galią turinčius, bet skirtingus teisinius santykius reglamentuojančius teisės aktus, kurie tiesiogiai Jūsų daugiabučiui namui nėra taikytini. Pasiteiravus kodėl tokie sprendimai priimami, tarybos nariams dingsta atmintis.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Vvvv 2020-07-14 11:01
Cituojamas /////:
Taryba yra priėmusi ir kitų sprendimų,pagal kuriuos daromi pažeidimai. Dar šių metų sausio mėn.30 d priėmė du sprendimus ir Butų ūkis padidino administravimo ir teritorijos valymo tarifus. Vyriausybės atstovo pastaba, " nustatyta, kad Ukmerges savivaldybės taryba nėra priėmusi sprendimo, kuriuo būtų nustačiusi administravimo mokesčius konkrečiam daugiabučiui namui, o tik priėmė du vienodą teisinę galią turinčius, bet skirtingus teisinius santykius reglamentuojančius teisės aktus, kurie tiesiogiai Jūsų daugiabučiui namui nėra taikytini. Pasiteiravus kodėl tokie sprendimai priimami, tarybos nariams dingsta atmintis.

Kur galma susipažinti su minėtu atsakymu? Ir minėta dituacija?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+7 # ///// 2020-07-14 12:31
Situaciją žino saviv. ad. direktorius, pavaduotoja, juristas, turto skyriaus specialistai
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Vvvv 2020-07-14 12:35
Cituojamas /////:
Situaciją žino saviv. ad. direktorius, pavaduotoja, juristas, turto skyriaus specialistai

O piliečiai? Kiti namai žino? Kur ši informacija paskelbta? Viešai!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+6 # ///// 2020-07-14 14:25
Viešai dar nepaskelbta, žino tie gyventojai, kurie rašė raštus vyr atstovui, pateikė dokumentus sav administracijai
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+7 # vvv 2020-07-14 15:04
o kada paskelbs? ar pršyta kreiptis į AT dėl teisėtumo?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+6 # vvv 2020-07-14 15:13
o VRM rašė? ten yra atskiras padalinis t.p. prižiūrintis savivaldybių darbą, į prezidentūrą.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-5 # Naturalų 2020-07-14 22:24
Pinigų kiekis pas gyventojus didėja ir jie moka tiek, kiek jų prašo, nesvarbu, kad neteisėtai. O informacijos kiekvienam ant lėkštutes nepateiksi. Ar ne?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # $$ 2020-07-15 03:37
Nu kam vergams ši formacija? Jie turi tik balsuot. O replikuoti apie teisinę valstybę ... :lol: daug proto ir žiniu nereikia replikuoti ir dokumentus klastoti.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+3 # $$ 2020-07-15 03:49
Cituojamas /////:
Taryba yra priėmusi ir kitų sprendimų,pagal kuriuos daromi pažeidimai. Dar šių metų sausio mėn.30 d priėmė du sprendimus ir Butų ūkis padidino administravimo ir teritorijos valymo tarifus. Vyriausybės atstovo pastaba, " nustatyta, kad Ukmerges savivaldybės taryba nėra priėmusi sprendimo, kuriuo būtų nustačiusi administravimo mokesčius konkrečiam daugiabučiui namui, o tik priėmė du vienodą teisinę galią turinčius, bet skirtingus teisinius santykius reglamentuojančius teisės aktus, kurie tiesiogiai Jūsų daugiabučiui namui nėra taikytini. Pasiteiravus kodėl tokie sprendimai priimami, tarybos nariams dingsta atmintis.

Kokios teritorijos? Planų nėra! Turit kadastrinius matavimus, geodezinius? Rybos nustatytos plotų už ką imamas mokėstis? Už valstybinės žemės priežiūrą žmonės dar susimonėt turi ... seninija turi šienaut, prižiūrėt!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+3 # Išvada 2020-07-14 22:17
Ne vienus metus Vietinė rinkliava renkama pagal nuostatus, neatitinkančius teisės aktų. Meras apie tai žino ir tyli arba prispaustas teisinasi iš lubų paimtomis priežastimis.
Klausimas - kur žiūri Vyriausybės atstovų įstaiga? Yra ir vietinių kontrolierių, juristų ???
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Jokas 2020-07-15 03:32
Veikia visi kartu išanksto susitarus. Milijonai renkami iš žmonių ir kurių nėra. Ir taryba ir vyriausybės atstovas ir administracija(atsakingos personos) turi tiesioginią mat. naudą. Gerovės valstybė kam tai sukurta. Tik ne piliečiams. Pavog vištą tai kaleimas laukia, o kada milijonas tai ir prezidentas bejegis ir tarnybos nedirba. Močiutes turgui tik ir sugeba gaudyt.
P.s. vyriausybės atstovas (įstaiga) savo darbo funkcijas visiškai neatlieka, kaip ir jurgelaitis, mikelienė ir kt. Visi tais milijonais dalinasi. O tarybą balsuoja, nes taip pat vokelį gaina reguliarei. Todėl taip į valdžią veržesi.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # $$ 2020-07-15 17:50
Cituojamas Išvada:
Ne vienus metus Vietinė rinkliava renkama pagal nuostatus, neatitinkančius teisės aktų. Meras apie tai žino ir tyli arba prispaustas teisinasi iš lubų paimtomis priežastimis.
Klausimas - kur žiūri Vyriausybės atstovų įstaiga? Yra ir vietinių kontrolierių, juristų ???

Yra- Ona Mikieluenė. Jai visada viskas tinka.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Jeigu yra 2020-07-15 22:20
Tai jos ir paklauskim: 1. kiek 2018 metais į biudžetą surinkta Vietinės rinkliavos atliekų tvarkymui; 2. kiek ir kam iš tos sumos yra sumokėta per tuos ataskaitinius metus; 3. koks likutis ir kur jis panaudotas. Juk tai tikslinės biudžetinės lėšos, o jinai kontroliuoja biudžetą.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+3 # gggg 2020-07-16 09:57
Cituojamas Jeigu yra:
Tai jos ir paklauskim: 1. kiek 2018 metais į biudžetą surinkta Vietinės rinkliavos atliekų tvarkymui; 2. kiek ir kam iš tos sumos yra sumokėta per tuos ataskaitinius metus; 3. koks likutis ir kur jis panaudotas. Juk tai tikslinės biudžetinės lėšos, o jinai kontroliuoja biudžetą.

klausem, jokio atsakymo ....raštu! tikslinės lėšos naudojamos tik pagal paskirtį -tik šiukšlėms, bet jų nėra, kaip ir linijos šiukšlių ...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų