Darbus pradeda naujoji savivaldybės taryba, bet priesaikas davė ne visi

Gedimino Nemunaičio nuotr. Naujajam rajono vadovui D. Varnui mero regalijas perdavė buvęs meras R. Janickas. Gedimino Nemunaičio nuotr. Naujajam rajono vadovui D. Varnui mero regalijas perdavė buvęs meras R. Janickas.

Kovo 19 d., trečiadienį, vykusiame pirmajame Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdyje prisiekė naujai išrinkta savivaldybės taryba.

Taip pat paskelbta apie suburtas frakcijas ir valdančiąją koaliciją. Jos sudėtyje – visos į tarybą patekusios partijos, išskyrus konservatorių.

Ukmergės rajono savivaldybės taryboje 25 vietas ateinančius ketverius metus užims politikai iš penkių sąrašų. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškovojo 10, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 5, Darbo partija – 4, Lietuvos socialdemokratų partija – 3, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 3 mandatus.

Pirmasis naujosios tarybos posėdis prasidėjo Lietuvos valstybės himnu, kurį susirinkusieji giedojo kartu su Ukmergės meno mokyklos choru „Rūta“.

Posėdį pradėjo Ukmergės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Diana Mackonienė.

Be kita ko, ji informavo, kad viena naujai išrinkta rajono savivaldybės tarybos narė – Agnė Balčiūnienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) – posėdyje nedalyvauja. To priežastis nenurodyta.

Savivaldybės tarybos nariai abėcėlės tvarka pakviesti duoti priesaikas. Visi prisiekė gerbti ir vykdyti šalies Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Priesaika duota, padėjus ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos. Jos tekstą visi baigė sakiniu „Tepadeda man Dievas“ bei pasirašė vardiniame priesaikos lape.

Prisiekusiesiems įteiktas tarybos nario ženklelis, pažymėjimas ir raudonos rožės žiedas. Plojimais visus pasveikino kolegos.

Paskutinis priesaikos tekstą perskaitė ukmergiškių rajono meru išrinktas Darius Varnas. Po to jis buvo papuoštas mero regalijomis, kurias perdavė buvęs rajono meras Rolandas Janickas.

Po išsakytų sveikinimų meras D. Varnas sakė, kad pastarieji ketveri metai, kai jis ėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, užgrūdino naujiems darbams. Žadėjo dirbti ukmergiškių labui, o savivaldybės tarybos nariams linkėjo, kad priesaikos žodžiai lydėtų visuose darbuose.

Naująjį merą ir savivaldybės tarybos narius pasveikino net trys posėdyje dalyvavę Lietuvos Respublikos Seimo nariai: Juozas Varžgalys, Saulius Skvernelis ir Algirdas Stončaitis.

Už darbą rinkimuose padėkojęs rinkimų komisijos pirmininkei D. Mackonienei, meras D. Varnas perėmė savivaldybės tarybos posėdžio pirmininko pareigas.

Po pertraukos, antroje posėdžio dalyje, buvo perskaityti pranešimai apie sudarytas frakcijas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai vadovaus Kęstutis Zinkevičius.  Frakcijos nariai: Giedrius Auglys, Audronė Augustėnienė, Jūratė Martinkutė. 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijai vadovaus  Valdas Kersnauskas. Frakcijos nariai: Arūnas Civilka, Liucija Dzigienė, Jolanta Keburienė, Donatas Miezenas, Valdas Raugalas, Justas Šakalys, Irma Vaitaitienė, Dalius Varnas, Arnoldas Vilčinskas. 

Darbo partijos frakcijai  vadovaus R. Janickas. Frakcijos nariai: Vidmantas Krikštaponis, Ramūnas Nanartavičius, Arvydas Pėšina. 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijai vadovaus Indrė Kižienė. Frakcijos nariai: Arūnas Dudėnas, Kazys Grybauskas. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai vadovaus Romas Pivoras. Jos nariai: Danutė Užkurėlytė, Algirdas Kopūstas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkas R. Pivoras taip pat paviešino informaciją apie pasirašytą valdančiųjų koalicijos sutartį.

Koalicijos partneriai: Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos,  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija.

Joje nėra tik Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. Apie tai, kad taps opozicine jėga, jos atstovai taip pat nepaskelbė. 

Koalicijos partneriai pranešė apie savo parengtą bendrą programą, kurioje – pažadų puokštė rinkėjams.

Tarp tradicinių pažadų, susijusių su infrastruktūros gerinimu, sveikatos apsauga ir kitomis, pažadas dėl nemokamo viešojo transporto mieste.

Taip pat koalicijos partneriai žada siekti, kad mūsų rajone įsikurtų Lietuvos kariuomenės logistikos batalionas bei būtų atnaujintos civilinės saugos slėptuvės.

Ukmergiškiai su nekantrumu laukė, kad pirmajame posėdyje būtų paskelbtos mero naujosios komandos narių pavardės. Tačiau jos įvardytos nebuvo.

Kol kas lieka neatskleista, kas užims savivaldybės administracijos direktoriaus postą, kas taps mero pavaduotoju bei galimai ir antruoju mero pavaduotoju.

Tikėtina, kad apie tai bus pranešta jau kitą savaitę, balandžio 27 d., vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje.

***

Nauji išrinkti savivaldybių tarybų merai turės didesnes, nei iki šiol, galias. 

* Meras nebebus tarybos narys ir neturės joje balso teisės, tačiau šauks tarybos posėdžius ir jiems pirmininkaus, sudarys jų darbotvarkes, teiks sprendimų projektus.

* Meras sudarys ir teiks tarybai savivaldybės biudžeto projektą, jį vykdys, administruos savivaldybės turtą ir piniginius išteklius.

* Meras pats galės paskirti savivaldybės administracijos direktorių, tam nebereikės tarybos pritarimo. Tačiau keičiasi šio pareigūno įgaliojimai, jis bus tik įstaigos vadovas.

* Meras, kaip ir iki šiol, tarybai teiks vicemerų kandidatūras, bet tarybai dukart iš eilės joms nepritarus, jis galės pats paskirti šiuos politinio pasitikėjimo pareigūnus. Ne mažiau kaip pusė visų tarybos narių galės pareikšti nepasitikėjimą vicemeru ar administracijos direktoriumi.

* Vicemerai turės būti skiriami ne iš tarybos narių, kaip yra dabar. Tokiose kaip Ukmergės savivaldybėse, kur tarybas sudaro mažiau kaip 27 nariai, galės būti steigiamos ne daugiau kaip dvi vicemero pareigybės.

* Pagal naują tvarką meras, o nebe administracijos direktorius, organizuos savivaldybės strateginio planavimo procesą, teiks tvirtinti savivaldybės bendrąjį planą ar savivaldybės dalių bendruosius planus, tvirtins detaliuosius planus ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentus.

* Meras galės motyvuotai grąžinti tarybos priimtus teisės aktus pakartotinai svarstyti. Atmesti šį veto reikės ne mažiau kaip pusės visų tarybos narių balsų.

* Mero įgaliojimai galės būti sustabdomi tik teismo nutartimi, o tuo laikotarpiu jam bus mokamas pusės vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio atlyginimas. Iki šiol merą galėdavo nušalinti ir taryba, jeigu teisėsauga jam pareiškia įtarimus dėl galimai įvykdytų nusikaltimų.

* Įstatymas įpareigoja naujos kadencijos savivaldybėse sudaryti kolegijas. Į jas įeis meras, vicemerai, administracijos direktorius, tarybos komitetų pirmininkai, Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkai bei opozicijos lyderis.

* Aiškiau nustatyta savivaldybių tarybų narių darbo apmokėjimo tvarka – jiems ir toliau bus mokama už faktiškai dirbtą laiką, bet nurodyta, kad jį sudaro darbas savivaldybės tarybos, komitetų, komisijų, frakcijų, grupių posėdžių, gyventojų priėmimo metu.

* Opozicijoje dirbantys tarybų nariai galės išsirinkti savo lyderį. Be narystės savivaldybės kolegijoje, jis turės pirmumo teisę užduoti klausimus tarybos posėdyje svarstomais projektais. Opozicijos lyderio atlyginimas prilygintas tarybos komitetų pirmininkų darbo užmokesčiui.

* Kartą per pusę metų į tarybos posėdžio darbotvarkę bus privalu įtraukti mažumos teikiamus projektus, o ne rečiau kaip kas pusmetį turės būti organizuojama savivaldybės tarybos mažumos valanda. Per ją valdančiajai daugumai nepriklausantys politikai galės klausti mero, vicemerų, administracijos direktoriaus, komitetų ir komisijų pirmininkų.

* Panaikinta norma, kad tiesioginis valdymas savivaldybėje įvedamas, jeigu per du mėnesius nepaskiriamas vicemeras, o per tris – savivaldybės administracijos direktorius.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+8 # Aga 2023-04-24 11:24
opozicijos lyderis.... gerai isitaise! Mokes, kad netinkamu klausymu nebutu... O kada jie buvo pas ja?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+7 # Ambasada 2023-04-24 12:52
Kažkoks niekinio lygio straipsnis. Bet kas, kas žiūrėjo posėdžio transliaciją nesužinojo nieko naujo.
Kas čia per parašymas, kad ukmergiškiai laukė kol meras įvardins savo būsimos komandos pavardes, bet jos įvardintos nebuvo. Ir viskas. Tai jūs ką, paklausti negalėjote? Ar čia kokia tai paslaptis? Ar visi aplinkui žino, tik žiniasklaida kažkodėl ne?
Kodėl koalicijos sutartis įvardinta, kaip "pažadų puokštė rinkėjams"? Kas čia per pažadai rinkėjams? Rinkimai ką tik baigėsi. Buvo pristatytas elementarus dalykas - prioritetiniai būsimos valdžios darbai. Prie ko čia tie pažadai? Dabar jau pagal tuos darbus vertinsim šią valdžią, pažadai baigiasi kai pradedami skaičiuoti balsai.
Tas pats ir su konservatoriais. Tai ko jų paklaust negalėjot? Bus jie opozicija ar kas jie tokiais bus?
Toks jausmas, kad į posėdį ateinat nemokamos kavos su pyragėliu, o ne žurnalistinio darbo dirbti.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+9 # pasiulymas 2023-04-24 21:55
jei kažkas negali prisiekti, tai aš galiu. kur ir kada? nu...dar galiu
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Visi 2023-04-25 08:26
gali! VRK isiaiskins ar dar kas.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+9 # Xe 2023-04-25 12:09
Priesaikas reikia perskaityti - matyt ne visi moka skaityti. :oops:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+9 # Visi 2023-04-25 13:54
rinkot! Isrinkot. Dziaukites.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+6 # Laukiu 2023-04-26 09:10
Kol Tapinas paviesins tarybos nariu islaidu isklotines. Norisi pamatyti, kas vagys, o kas saziningi.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-6 # lauk nelaukęs 2023-04-26 13:23
čia ne tarybos nariai kalti o tvarka visoj Lt durna - visose savivaldybėse tas pats. Turėtų mokėti kažkokią nustatytą algą o nereikalauti čekių už benziną
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Aha 2023-05-10 17:44
https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2023/05/10/news/i-rimi-apsaugininka-saudes-darius-varnas-teisme-prabilti-neskuba-savo-versija-pateiks-tik-po-liudytoju-apklausu-26989161
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų