Autorės nuotr. Darius Krogertas eis tarybos sekretoriaus, o Eugenijus Kuodelis – vicemero pareigas. Autorės nuotr. Darius Krogertas eis tarybos sekretoriaus, o Eugenijus Kuodelis – vicemero pareigas.

Balandžio 27 dieną vykusiame posėdyje naujai išrinkta savivaldybės taryba balsavo dėl svarstymui teiktų klausimų. Patvirtinta vicemero kandidatūra, paviešintas opozicijos pareiškimas.

Posėdžio pradžioje priimta priesaika. Prisiekė pirmame posėdyje to nepadariusi į savivaldybės tarybą išrinkta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė Agnė Balčiūnienė.

Priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Jolita Baušytė.

Du viešus pareiškimus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu pateikė tarybos narys Kęstutis Zinkevičius. Pirmasis – dėl frakcijos papildymo naujai prisiekusia tarybos nare A. Balčiūniene. Antrasis – dėl opozicijos sudarymo ir veiklos krypčių. Opozicijos lyderiu išrinktas tarybos narys Giedrius Auglys. Opozicija paskelbė palaikysianti konstruktyvius, skaidrius ir viešąjį interesą atitinkančius daugumos siūlomus projektus, teiksianti savo pasiūlymų projektus, orientuotus į gyvenimo kokybės gerinimą, sieksianti informacijos, susijusios su priimamais sprendimais, prieinamumo visuomenei, teisės į žodžio laisvę ir demokratiją.

Posėdyje patvirtinti nauji rajono savivaldybės kontrolieriaus, administracijos direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo pareigybių aprašymai. To prireikė, pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui.

Naujos pareigybės

Nustatytos penkios Ukmergės rajono savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybės – dvi vicemero, dvi mero patarėjo ir viena savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriaus.

Savivaldybėje, kurios tarybą sudaro mažiau kaip 27 tarybos nariai, gali būti steigiamos ne daugiau kaip dvi vicemero pareigybės.

Skelbiama, kad šie darbuotojai padės merui vykdyti Vietos savivaldos įstatymo ir savivaldybės tarybos veiklos reglamento suteiktus įgaliojimus.

Vicemero pareiginės algos koeficientas – 15,6, darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, – 2 943,67 Eur. Mero patarėjo ir savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriaus pareiginės algos koeficientas – nuo 6,4 iki 12, o darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, – nuo 1 207,66 iki 2 264,36 Eur.

Opozicijos lyderis paprašė įvardyti, kas eis šias pareigybes. Meras įvardijo tik dvi pozicijas – siūlomo vicemero Eugenijaus Kuodelio ir sekretoriaus Dariaus Krogerto. Dėl administracijos direktoriaus laukiama institucijų įvertinimo, o į kitas pozicijas kandidatų dar nėra.

Pavaduotų merą

Priimtas sprendimas dėl savivaldybės tarybos nario, kuris pavaduotų merą. Laikinas mero pareigų ėjimas nustatytas Vietos savivaldos įstatyme. Jame skelbiama, kad, kai mero įgaliojimai nutrūksta, nesuėjus terminui, ar išrinktas neprisiekęs meras netenka mandato, ar mero rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais, mero pareigas laikinai eina savivaldybės tarybos balsų dauguma paskirtas tarybos narys.

Juo paskirtas Valdas Kersnauskas, o jam negalint eiti šių pareigų – Irma Vaitaitienė.

Nustatytas algos koeficientas baziniais dydžiais – 18,3. Pažymima, kad darbo užmokestis būtų mokamas tik tuo atveju, kai jis laikinai eitų mero pareigas, todėl papildomų lėšų nereikės.

Pritarė vicemero kandidatūrai

Rajono meras Darius Varnas į vicemero pareigas teikė E. Kuodelio kandidatūrą.

56-erių metų E. Kuodelis rinkimuose dalyvavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše. Jis yra ūkininkas, E. Kuodelio veterinarijos įmonės vadovas. Ilgus metus buvo Gružų kaimo seniūnaičiu.

Vicemeras yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, atliekantis mero nustatytas funkcijas ir pavedimus.

Kandidatas sulaukė nemažai klausimų. G. Auglys teiravosi dėl būsimų veiklos sričių. Kandidatas sakė, kad jos dar neaptartos, tačiau dirbs tose srityse, kurios jam bus pavestos.

A.Balčiūnienė, buvusi vicemere praėjusią kadenciją, išsakė pastebėjimą, kad jai susidaro įspūdis, jog kandidatas nelabai suvokia į kokias pareigas yra deleguojamas.

Paprašytas įvardyti konkrečias problemas, kurias sieks išspręsti, kandidatas paminėjo apvažiavimą aplink miestą bei kuriamos infrastruktūros užpildymą veiklomis. Didžiausiu kaimo iššūkiu įvardijo žmonių skaičiaus mažėjimą. O pristatydamas viziją miestui, kalbėjo apie žmonių telkimą ir aktyvinimą.

Balsų dauguma kandidatūrai pritarta.

Komitetai ir jų nariai

Pagal frakcijų pateiktus pasiūlymus buvo parengtas sprendimo projektas dėl komitetų ir jų narių skaičiaus.

Nutarta sudaryti tokius pačius komitetus, kaip ir praėjusios kadencijos laikotarpiu. Visuose dirbs po 5 narius.

Biudžeto ir ekonominės plėtros komiteto veiklos sritys: savivaldybės biudžeto, rajono ekonomikos vystymo, verslo plėtros, savivaldybės teritorijoje nustatomų mokesčių bei rinkliavų klausimai. Komiteto sudėtis: Arūnas Dudėnas, Rolandas Janickas, Valdas Kersnauskas, Valdas Raugalas, Agnė Balčiūnienė.

Savivaldybės ūkio komiteto veiklos sritys: valdomų įmonių veikla ir įstaigų ūkinės veiklos, viešosios tvarkos, turto apskaitos ir panaudojimo, infrastruktūros klausimai. Komiteto sudėtis: Giedrius Auglys, Kazys Grybauskas, Donatas Miezenas, Ramūnas Nanartavičius, Arnoldas Vilčinskas.

Kaimo ir aplinkosaugos komiteto veiklos sritys: žemės ūkio ir kaimo plėtros, seniūnijų veiklos, aplinkos apsaugos, kraštovaizdžio formavimo ir žemės valdymo, savivaldos stiprinimo, bendruomeninių organizacijų veiklos klausimai. Komiteto sudėtis: Jolanta Keburienė, Algirdas Kopūstas, Vidmantas Krikštaponis, Dalius Varnas, Kęstutis Zinkevičius.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto veiklos sritys: sveikatos paslaugų teikimo, visuomenės sveikatos stiprinimo, socialinių paslaugų teikimo, vaiko ir šeimos socialinės gerovės klausimai. Komiteto sudėtis: Jūratė Martinkutė, Arūnas Civilka, Romas Pivoras, Justas Šakalys, Irma Vaitaitienė.

Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto veiklos sritys: švietimo sistemos, kultūros, paveldo ir turizmo, kūno kultūros ir sporto, jaunimo reikalų klausimai. Komiteto sudėtis: Liucija Dzigienė, Indrė Kižienė, Audronė Augustėnienė, Arvydas Pėšina, Danutė Užkurėlytė.

Sudarant komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Kiekvienas savivaldybės tarybos narys privalo būti vieno (išskyrus Kontrolės komitetą) komiteto nariu.

Komitetų pirmininkų ir pavaduotojų skyrimas numatomas kitame savivaldybės tarybos posėdyje.

Pasirinko

Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu meras pats galės paskirti savivaldybės administracijos direktorių, tam nebereikės tarybos pritarimo. Tiesa, keičiasi šio pareigūno įgaliojimai, jis bus tik įstaigos vadovas.

Ką ketina skirti į šias pareigas? Po posėdžio pakalbintas rajono meras D. Varnas sakė, kad kandidatūrą jau pasirinko. Tai – vieno savivaldybės administracijos skyriaus vedėja. Pagal reikalavimus, jos duomenys pateikti atitinkamoms institucijoms tvirtinti. Skirti į pareigas bus galima tik gavus teigiamas išvadas. Anot mero, tada naujoji administracijos direktorė ir bus įvardyta.

Nuo balandžio 19 d. laikinai administracijos direktoriaus pareigas eina savivaldybės Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus vedėja Zina Kurmelienė.

Tarp patvirtintų penkių mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių – dvi vicemero. Ar ieškomas ir antrasis? Pasiteiravus to, D. Varnas patikino, kad, kaip ir žadėjo anksčiau, antro vicemero kol kas neieško. Mano, kad bent jau šiais metais pareigybė bus neužimta, taip taupant rajono biudžeto lėšas.

Kaip bus ateityje, spręs pagal tai, ar komanda susitvarkys su esamu darbo krūviu.

Pasidomėjus, kas lėmė pasirinkimą teikti tarybai svarstyti vicemero E. Kuodelio kandidatūrą, sakė matantis, kad su šiuo žmogumi galės dirbti. Neneigė, kad svarstymų dėl to, ką pasirinkti į šį postą, būta nemažai. Tačiau po diskusijų pasirinkta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Ukmergės skyriaus pasiūlyto E. Kuodelio kandidatūra. Nors politikoje jis – naujokas, tiki, kad su pareigomis susitvarkys.

O kaip dėl dviejų mero patarėjų? Šiems etatams pritarta. Kas eis šias pareigas? Meras sakė, kad kandidatų dar nerado. „Patarėjų kol kas ieškau.“

Tačiau įvardijo, kas eis savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriaus pareigas. Koalicijos partneriai socialdemokratai į jas pasiūlė D. Krogertą. „Man ši kandidatūra tinka“, – patikino meras.

D.Krogertas teisininko karjerą pradėjo Ukmergėje, o pastaruosius metus dirbo Panevėžio apygardos vyr. prokuroro pavaduotoju. Naujas pareigas rajono savivaldybėje turėtų pradėti eiti nuo gegužės.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+9 # Gal 2023-05-02 10:23
jurista i vieta pastatis. BK iskels jam uz jo darbelius.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+5 # Ramunas 2023-05-03 13:08
Nu jo, cia daugiau klausimu nei atsakymu. Idomu kam Krogertui is tokios solidzios darbo vietos pereiti i savivaldybes tarybos posedziu sekretoriaus pareigas, juk alga bus mazesne 3-4 kartus. O be to jis prokuraturoje nuobaudu neturejas, vertinamas puikiai, cia kazkas neaiskaus. Parodykit man nors viena asmeni kuris sutiktu eiti dirbti kitur uz 3-4 kartus mazesne alga?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # Prokuroras 2023-05-03 14:27
Gedos ir sazines nera ir niekada prarades nebuvo. Garbingas, saziningas zmogus. Reikia dziauktis kad tokio rango znogus atejo dirbti i Ukmerges savivaldybe.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # Antanas 2023-05-03 18:20
https://www.lrytas.lt/auto/radaras/2022/04/16/news/netinkamai-gatve-suremontave-niekdariai-muistosi-ir-prispausti-ignoruoja-gyventoju-rastus-slepia-dokumentus-23000839 Krogertai imkis teisiniu priemoniu pries Varna
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+8 # Tikit vis dar 2023-05-03 22:21
kad imsis?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
-2 # Aha 2023-05-10 17:42
https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2023/05/10/news/i-rimi-apsaugininka-saudes-darius-varnas-teisme-prabilti-neskuba-savo-versija-pateiks-tik-po-liudytoju-apklausu-26989161
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų