Norinčiųjų pasinaudoti parama daugėja

Ukmergės rajono savivaldybė kviečia teikti paraiškas dėl nuotekų valymo bei gręžinių įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo. Skelbiama, kad norinčiųjų pasinaudoti šia galimybe daugėja.

Paraiškas kviečiama teikti pagal patvirtintus Individualių nuotekų valymo įrenginių įrengimo įsigijimo išlaidų dalinio kompensavimo tvarkos ir Požeminio vandens gavybos gręžinių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo tvarkos aprašus.

Savivaldybės Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Irma Paškevičienė informavo, kad dėl nuotekų įrenginių įrengimo kompensavimo pernai buvo pateiktos 25 paraiškos ir visos kompensuotos. Gyventojų aktyvumas, lyginant su pirmaisiais metais, išaugo keturis kartus. 2021 metais buvo pateiktos 8 paraiškos, o kompensuotos 5, nes likusiose trūko dokumentų.

Pernai atsiradusia galimybe kreiptis dėl gręžinių įrengimo kompensacijos pasinaudojo 12 gyventojų.

Nuotekų įrenginių įrengimo tvarkos reikalavimai beveik tokie patys, kaip ir dėl gręžinių įrenginių įrengimo, skiriasi tik specifiniai dokumentai.

Abiem atvejais paraiškas gali teikti gyvenamąsias vietas Ukmergės rajono savivaldybėje deklaravę individualių ir daugiabučių namų gyventojai, kurie neturi techninės galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų ir tokių tinklų neplanuojama įrengti artimiausius dvejus metus.

Norint gauti kompensaciją, nuotekų įrenginiai turi būti įrengti ne anksčiau kaip nuo 2021 m. sausio, o gręžinių įrenginiai įrengti ne anksčiau kaip nuo 2022 m. sausio.

Su paraiška dėl nuotekų valymo įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo pateikiami dokumentai:

  • Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašas apie nuosavybės teise įregistruotą pastatą ir žemės sklypą;
  • jei sklypas priklauso ne vienam savininkui – kitų savininkų sutikimai, kad neprieštarauja įrenginių įrengimui;
  • Nacionalinės žemės tarnybos sutikimas dėl numatytų darbų (valstybinėje žemėje);
  • pareiškėjų gyvenamosios vietos deklaracija;
  • įrenginių pirkimo ir įrengimo išlaidas pagrindžiantys dokumentai;
  • UAB „Ukmergės vandenys“ pažyma dėl techninių galimybių prisijungti prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų;
  • išlaidų dalinio kompensavimo prioritetus (daugiavaikės šeimos, socialinę paramą gaunantieji, jei būste gyvena neįgalus asmuo įrašytas į rezervinį sąrašą kompensacijai gauti) įrodantys dokumentai.

Kreipiantis dėl gręžinio įrenginio įrengimo kompensacijos dar reikia pateikti: savivaldybės administracijos išvadą dėl gėlo požeminio vandens gavybos gręžinio projektavimo; gręžinio paso kopiją;  gamintojo ar statybos darbus atlikusio rangovo pasirašyto sumontuoto įrenginio perdavimo–priėmimo akto kopiją.

Už įrenginius pareiškėjams kompensuojama: individualių namų savininkams – 2 000 Eur, dvibučių ir daugiabučių namų butų savininkams – 1 000 Eur vienam butui.

Paraiškos teikiamos iki einamųjų metų spalio 1 dienos Ukmergės rajono savivaldybės administracijai.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų