Kam šiemet šildymas kainuos mažiausiai

Praeitas šildymo sezonas prasidėjo įtampa dėl brangstančių energijos išteklių kainų, tačiau blogiausio scenarijaus išvengta.

Ateinantis šildymo sezonas dar negreitai, tačiau vasara – pats tinkamiausias metas pradėti rūpintis ateinančiam, o šilumos energijos tiekimas iki daugiabučio namo vyksta ištisus metus. Todėl turėtume jau dabar pasirūpinti savo namų būkle.

Šildymo sąnaudoms turi įtakos ne tik lauko temperatūra, drėgnumas, vėjuotumas, bet ir daugelis kitų faktorių.

Didelį poveikį šildymo sąskaitoms turi atskiro pastato kokybė. Šilumos suvartojimas atskiruose pastatuose gali skirtis iki kelių kartų, o tai tiesiogiai lemia šildymo sąskaitos dydį. Šilumos sąnaudos atskiruose namuose priklauso nuo jų dydžio, geometrijos, aukščio, sienų ir langų kokybės, stogo bei rūsio būklės. Labai didelę įtaką turi daugiabučio namo vamzdynų sistemos subalansavimas, šilumos punkto valdiklio taupymo režimų nustatymas,  automatizavimas ir namo šilumos punktą prižiūrinčios įmonės ar asmens kvalifikacija bei pastangos, labai svarbi daugiabučio namo tinkama priežiūra bei gyventojų noras taupyti šilumą.

Savo ruožtu pateikiame realius pavyzdžius mūsų mieste, kaip gali skirtis šilumos suvartojimas daugiabutyje, nepaisant to, kad lauko temperatūra bei šilumos kaina buvo vienoda visiems vartotojams:

Daugiausia šilumos galima sutaupyti atlikus kompleksinę namo renovaciją, t. y. apšiltinti namo išorines sienas, sutvarkyti šildymo ir vėdinimo sistemas, modernizuoti šilumos punktus. Tokiais būdais pastate šilumos suvartojimą galima sumažinti 50 ir daugiau procentų. Tačiau tai gan brangus ir ilgesnio laiko tarpo reikalaujantis procesas. Iki kol bus atlikta kompleksinė renovacija, reikėtų imtis priemonių, kurios gali padėti greičiau sumažinti šilumos suvartojimą bei gyventi šilčiau ir taupiau jau šiandien – tai mažoji renovacija. Ji kur kas pigesnė, greičiau atsiperkanti ir mažiau laiko reikalaujanti priemonė.

Gyventojai turi galimybę ne tik sutaupyti šilumos energijos ir susimažinti sąskaitas už šildymą, bet ir pakeisti vamzdyną, butuose pasikeisti radiatorius, įdiegti šilumos reguliavimą bei kitas priemones. Sudaromos sąlygos modernizuoti gyvenamojo pastato šilumos punktą ir pertvarkyti ar modernizuoti šildymo ir karšto vandens sistemą. Gyventojai turi galimybę susitvarkyti savo daugiabučių namų išderintas šildymo sistemas, jas subalansuojant, įrengiant individualios šilumos apskaitos prietaisus ar daliklių sistemą ir termostatinius ventilius, gyventojai gali keisti šilumos punktus į naujus automatizuotus ar atnaujinti senus susidėvėjusius automatinius, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje. Skaičiuojama, kad, automatizavus šilumos punktą, subalansavus vidaus sistemas, atlikus individualų reguliavimą gyventojams, galima sutaupyti iki 25 % šilumos energijos.

Analizuojant šilumos suvartojimą pastatuose, didelę įtaką turi ir pačių gyventojų atliktos paprastos, didelių investicijų nereikalaujančios energijos taupymo priemonės, tokios kaip šildymo intensyvumo nakčiai sumažinimas 2–4 laipsniais; laiptinių, lauko bei rūsių langelių užsandarinimas; vamzdynų papildomas apšiltinimas šilumos punktuose; šildymo sistemos automatinis reguliavimas su temperatūrinio režimo žeminimu; einamojo remonto bei priežiūros planų sudarymas bei laikymasis; suvartojamos energijos stebėjimas ir apskaita; šildymo sistemos hidraulinis suderinamumas ir pan.

Liaudies išmintis sako: „Roges žiemai ruošk vasarą“, todėl pats metas susimąstyti, kokių priemonių būtų galima imtis, siekiant sumažinti mokėjimus už šildymą ateityje.

UAB „Ukmergės šiluma“ administracija

Užs. Nr. 343

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų