Aiškėja kandidatai į garbingą vardą

Aiškėja kandidatai į garbingą vardą /

Penktadienis buvo paskutinė diena pateikti dokumentus dėl siūlymo atitinkamą asmenį apdovanoti kaip Ukmergės rajono garbės pilietį. Tačiau kas juo taps, kol kas neaišku.

Rajono savivaldybės Personalo ir dokumentų valdymo skyrių pačią paskutinę pateikimo termino dieną pasiekė su dviem kandidatais susiję dokumentai. Viena iš kandidatų – pedagogė, Želvos gimnazijos muziejaus vadovė Zita Kriaučiūnienė.

Kas yra antrasis asmuo, kol kas neįvardijama, nes pateiktas tik siūlymas jį apdovanoti. Pasak skyriaus vedėjos Zinos Kurmelienės, trūksta kitų dokumentų, nėra paties asmens sutikimo, kad jis susipažino su siūlymu ir sutinka, jog jo kandidatūra būtų vertinama.

Tokiu atveju šis siūlymas nebūtinai gali būti nagrinėjamas. Tikimasi, kad bus sulaukta ir likusių dokumentų.

Siūlymus asmeniui suteikti Garbės piliečio vardą Ukmergės rajono garbės piliečio vardo suteikimo komisijai reikia pateikti iki einamųjų metų kovo 15 d. Tai numatyta šio garbingo vardo suteikimo nuostatuose, patvirtintuose rajono savivaldybės tarybos.

Jis suteikiamas Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas bei išskirtinį indėlį į Ukmergės rajono, Lietuvos ir pasaulio mokslo, švietimo, kultūros, sporto, ekonomikos, socialinio vystymo bei kitas sritis ir aktyvią visuomeninę veiklą. Siūlymus gali teikti savivaldybės tarybos nariai, nevyriausybinės organizacijos, vietos bendruomenės, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys. Jis suteikiamas minėtos komisijos teikimu, o tvirtina savivaldybės taryba.

Šis vardas gali būti suteikiamas tiek gyvam, tiek mirusiam asmeniui. Teisti asmenys negali būti siūlomi kandidatais apdovanojimui gauti.

Rajono garbės pilietis turi teisę dalyvauti kaip stebėtojas ir pasisakyti savivaldybės tarybos bei jos komitetų posėdžiuose, lankytis visuose miesto teritorijoje vykstančiuose renginiuose, kuriuos organizuoja savivaldybės institucijos, nemokamai.

Garbės pilietis mūsų rajone renkamas nuo 2011-ųjų. Tais metais juo tapo a. a. pedagogas, buvęs Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos viceprezidentas Alfonsas Bernotas. Pernai – pedagogė Liucija Dzigienė, buvusi ilgametė Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos direktorė.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *