Angelų sargų diena – reikšminga kiekvienam policijos pareigūnui

Interviu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato viršininku Mindaugu Petrausku. Spalio 2-ąją minima Angelų sargų diena. Ką jums reiškia ši šventė? 

1 straipsnio nuotr.09-30

 

Policijos diena turėtų būti reikšminga kiekvienam policijos pareigūnui. Man ji asocijuojasi su policijos pareigūnų vienybe, draugyste ir parama. Šią dieną vertėtų pamąstyti apie nuveiktus darbus, atsiminti linksmas, malonias akimirkas, prisiminti vyresnius kolegas, savo mokytojus – kuratorius.

Ukmergė Jums buvo svetimas miestas. Ar jau pajutote miesto, o gal ir rajono gyvenimą?

Svetimas jis man niekada nebuvo – tik nepažįstamas. Daug laiko tenka praleisti policijos komisariate, tačiau laisvesnę akimirką stengiuosi susipažinti su Ukmerge, jos gyventojais. Patinka Ukmergės centras – piliakalnis, senamiestis, teko maudytis ir plaukti baidare Virinta, Šventąja. Jaučiuosi čia savas. Rajone aplankiau tik keletą vietovių, gyvenviečių – Taujėnus, Šventupę, Želvą. Artimiausiu metu  planuoju pabuvoti ir kitose seniūnijose.

Prabėgo pora mėnesių darbo Ukmergėje. Kaip juos vertintumėte? 

Pirmieji du mėnesiai prabėgo labai greitai, teko susipažinti su daugybe įdomių žmonių, įvertinti Ukmergės policijos veiklą. Pagrindinis mano uždavinys buvo darniai įsilieti į kolektyvą, įgauti žmonių pasitikėjimą. Kol kas dar anksti kalbėti apie nuveiktus darbus, bet tikiuosi, kad pirmi žingsniai jau žengti.

Galbūt jau įvertinote analitiniu žvilgsniu policijos komisariato veiklą ir planuojate naujoves?

Ukmergės policijos komisariato darbuotojai yra didelė šeima, kuri dažnai vadinama draugiškiausia policijos bendruomene Lietuvoje. Pirmaisiais mėnesiais norėjau išlaikyti kolektyvo „gerą dvasią“, o tada ir darbai atliekami lengviau ir efektyviau. Esu numatęs keletą priemonių, kurios turėtų užtikrinti didesnį Ukmergės miesto ir rajono gyventojų saugumą, tačiau tai dar nerealizuoti projektai, todėl apie juos kalbėsime vėliau.

Kokius bruožus norėtumėte įskiepyti pareigūnams?

Pasididžiavimą savo profesija bei atsakomybę prieš žmones.

Ko palinkėtumėte profesinės dienos proga Ukmergės policijos bendruomenei?

Linkėčiau kiekvienam pareigūnui rasti „savo vietą“ policijoje pagal pašaukimą, tai yra,  kad į darbą eitų noriai, o ne atbulom kojom.

Artėjančios profesinės dienos proga noriu pasveikinti visus policijos veteranus. Su dalimi jų jau teko susipažinti. Džiugu, kad žmonės išėję į atsargą lieka ištikimi šiai profesijai, kartu nori minėti šią dieną.

Kalbino Asta Krogertienė

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *