Antakalnio gatvėje vienas projektas baigtas, bet laukia kitas

Antakalnio gatvėje vienas projektas baigtas

Antakalnio gatvėje UAB „Ukmergės vandenys“ numatytus darbus jau baigė ir eismas vėl leidžiamas, kol prasidės kitas – rajono savivaldybės kelio remonto – projektas. Vis tik važiuoti reikėtų itin atidžiai – kelio danga nelygi.

Bendrovės „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas patvirtino, kad projekte numatyti paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų tiesimo darbai jau baigti.

Visoje gatvėje nutiesta nuotekų surinkimo linija su atšakomis, įrengti nuotekų surinkimo šuliniai. Liko žolės atsodinimo prie mokyklos, kiti aplinkos sutvarkymo darbai, kuriuos įmonė atliks pavasarį.

Akmenis, kurie tarpukariu sudarė grindinį ir įgyvendinant darbus buvo iškasti, bendrovė planuoja išvežti ir sandėliuoti. „Informavome Kultūros paveldo apsaugos departamentą, jog negalime prisiimti atsakomybės, kad akmenys bus apsaugoti lauke. Mes juos išvešime. Akmenys bus sandėliuojami įmonės teritorijoje, Gėlių gatvėje, kurioje yra įrengtos stebėjimo kameros“, – kalbėjo direktorius. Patikino, kad prieš tai akmenys bus sijojami, kad neliktų žemių.

Pasiteiravus, ar bus atstatoma asfalto danga, informavo, kad tai pagal projektą nenumatyta. „Antakalnio gatvė tvarkoma taip pat, kaip tvarkyta Vasario 16-osios gatvė. Po mūsų projekto bus įgyvendinamas rajono savivaldybės kelio remonto projektas – atstatyti asfalto dangą nėra prasmės“, – paaiškino R. Arlinskas.

Bendrovės direktorius atkreipė dėmesį, kad kai kurie įspėjamieji ženklai gatvėje liko. „Tie įspėjamieji ženklai liks visai žiemai. Jie yra tose vietose, kur yra atvesti vamzdžiai ir bus įstatomos paviršinių nuotekų tinklų surinkimo grotelės. Jos dedamos po to, kai būna įrengti šaligatvių bortai“, – aiškino direktorius. Pasak jo, paprastos grotelės jau sumontuotos.

Rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Tadas Balžekas, paklausus kada planuojama pradėti įgyvendinti kelio remonto projektą, sakė: „Kuo anksčiau, kada tik leis orai. Dabar viskas užšalę.“ Vis tik jokie darbų pirkimai dar nėra atlikti.

Pasiteiravus, kokia dabar yra projekto stadija, vedėjas informavo, kad baigiamoji. „Projektas atiduotas vertinti ekspertams. Kai tik gausime ekspertizės aktą, vykdysime darbų pirkimą“, – sakė T. Balžekas.

Nors eismas Antakalnio gatvėje nebėra draudžiamas, miesto maršrutiniai autobusai ir toliau važiuoja aplinkkeliu, keleivius paimdami iš laikinai įrengtos stotelės Dariaus ir Girėno gatvėje.

UAB Ukmergės autobusų parko direktorius Rimvydas Olšauskas paaiškino, kad po „Ukmergės vandenų“ atliktų darbų Antakalnio gatvės danga liko neatstatyta – kasinėjimų vietose užberta skaldos, vienur susidarę kauburiai, kitur – įdubos.

„Jei lengvuoju automobiliu duobes ar iškilimus galima lengvai apvažiuoti, tai autobusu neišeina – kelias liečia autobuso dugną. Gali apgadinti“, – kalbėjo direktorius. Tad kartu su rajono savivaldybės administracijos atstovais įvertinus dabartinę kelio dangą bei tai, kad šaltuoju sezonu gali išsimušti dar didesnės duobės, priimtas sprendimas Antakalnio gatve nevažiuoti, o daryti lanką Dariaus ir Girėno gatve. Šiuo maršrutu autobusai važiuos tol, kol bus įgyvendintas rajono savivaldybės administracijos planuojamas kelio remonto projektas.

Pasiteiravus apie keleivių reakcijas, R. Olšauskas sakė: „Dėl šio maršruto neigiamų atsiliepimų nebuvo. Ukmergiškiai yra supratingi, mato ir supranta, kodėl važiuojame aplinkui. Tai – laikini nepatogumai.“

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *