Apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda Tėvo dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už nuopelnus tėvystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį apdovanojo 9 tėvus ir globėjus. Tarp jų – ukmergiškį Arvydą Kuliavą.

„Tėvystė – viena svarbiausių žmogaus gyvenime užduočių – ryškiausiai šviečia tuomet, kai yra priimama su didele atsakomybe ir meile vaikui. Kaip neatšaukiamas žmogaus ryšio su žmogumi liudijimas ji geba pasiekti kiekvieną širdį“, – kreipdamasis į apdovanojimų ceremoniją susirinkusius tėčius sakė šalies vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad ne vieno iš susirinkusių tėvų gyvenimo istorijos paženklintos ir skaudžiomis patirtimis, tačiau jos neužgesino jų vidinės šviesos. „Šiandien ji dar ryškiau šviečia Jūsų atžalų darbuose ir pasiekimuose, Jūsų įkvėptose veiklose, rūpestyje iš kartos į kartą perduoti tai, kas niekada nesibaigia, – besąlygišką tėvo meilę. Ne vienam iš Jūsų tėvystė taip pat suteikia energijos visuomeninei, savanoriškai veiklai, pagalbai artimui ar bendruomenei“, – sakė valstybės vadovas.

Apdovanotiems tėvams prezidentas padėkojo už kantrybę, rūpestį ir atsakomybę, einant sudėtingu ir be galo reikšmingu tėvystės keliu. Šalies vadovas palinkėjo, kad apdovanotųjų gyvenimo pavyzdys dar ilgai būtų įkvėpimo šaltiniu ir kitiems Lietuvos vyrams, o juos pačius kasdien apgaubtų vaikų meilė, pagarba ir dėkingumas.

Prezidento iniciatyva prieš trejus metus buvo priimtos Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisos, kurios leidžia valstybei išreikšti padėką ir pagarbą už nuopelnus auginant ir ugdant vaikus ne tik mamoms, bet ir tėčiams.

Apdovanojimas A. Kuliavui, keturių vaikų tėvui, įteiktas ir kaip aktyviam bendruomenės nariui, vertinamam už seniūnijų švenčių organizavimą, pažangų ūkininkavimą, darbštumą ir ūkio puoselėjimą, ilgametį profesionalų darbą audituojant savivaldybės išteklius.

Ukmergiškis A. Kuliavas su žmona Sigita šiuo metu gyvena Kuršų kaime, prie Ilgajo ežero. Sodyboje įsikūrė prieš 17 metų.

Kaip pats sako, šiuo metu gyvena tik savo malonumui – niekur nebedirba. Tiesa, turi nemažą sodybą, tad veiklos tikrai netrūksta.

Anksčiau ūkininkavo, taip pat vadovavo Ukmergės linų bendrovei.

Vyras daug metų koncertuoja Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblyje „Pyniava“, kuriam vadovauja Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė, yra Ukmergės etninės kultūros draugijos „Pyniava“ vadovas.

A.Kuliavas džiaugiasi gyvenime daug pasiekusiais savo sūnumis ir dukromis. Dukra Agnė dirba finansų srityje, Justas – chirurgas Vilniaus onkologijos centre, Ieva ir Adomas – skubiosios medicinos pagalbos gydytojai. Ukmergėje neįsikūrė nė vienas – gyvena Vilniuje ir Kaune.

Kuliavai jau turi keturias anūkes ir vieną anūką.

Dukros ir sūnūs atvyksta paviešėti pas tėvus, tačiau, pasak jų tėčio, visiems susirinkti, kai tokie įtempti darbai, nėra labai paprasta.

Ukmergiškis juokauja, kad apie didelę šeimyną specialiai atsisėdę nesvajojo, bet ir žinojo, kad, jei vaikelis bus, tikrai nesudvejos. Neslepia, kad kaimynams didelė šeima keldavo apkalbų. Yra įspėjusių – ar tiks nereikės kiaušinio į keturias dalis dalinti. „O aš žinojau, kad reikia stengtis turėti keturis kiaušinius ir dalinti nereikės“, – apie tėvystę kalba keturių vaikų tėtis, gavęs  apdovanojimą iš prezidento rankų.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *