Aplankė dviratininkų žygio dalyviai

Aplankė dviratininkų žygio dalyviai / Aplankė dviratininkų žygio dalyviai

Šeštadienį Ukmergę aplankė dviratininkų žygio „Per žydinčią Aukštaitiją“ dalyviai. 13 vyrų ir 5 moterys dviračiais įveikė daugiau nei 500 kilometrų.

Antrus metus Lietuvai pagražinti draugijos rengiamo žygio maršrutas nusidriekė per dešimties savivaldybių teritorijas. Dviratininkai startavo birželio 15-ąją Panevėžyje. Paskui keliavo į Kupiškį, Rokiškį, Jūžintus, Uteną, Ignaliną, Švenčionis, Molėtus, Ukmergę. Iš čia – į Kavarską, Anykščius ir atgal į Panevėžį.

Lietuvai pagražinti draugija kartu su Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Ignalinos, Švenčionių, Molėtų, Ukmergės ir Anykščių rajonų savivaldybėmis žygį surengė paminėti Lietuvos Respublikos atkūrimo 100-mečiui ir Draugijos įkūrimo 95-mečiui.

Žygyje nufilmuota medžiaga apie žydinčią Lietuvą bus skleidžiama „Klajūnų klubo“ organizuojamos kelionės aplink pasaulį metu. Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirta kelionė prasidės šiemet, o baigsis 2018-aisiais.

Kaip informavo rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė, susitikimo su dviratininkais metu rajono meras Rolandas Janickas svečiams papasakojo apie Ukmergės miestą bei apie tolimesnius jo gražinimo planus.

„Ukmergė turi labai daug panašumų su Lietuvos sostine Vilniumi. Ukmergė – vienas seniausių Lietuvos miestų, mes, kaip ir vilniečiai, turime vieną iš septynių vertingiausių Lietuvoje senamiesčių, miesto viduryje stūkso piliakalnis, per miesto širdį teka Šventoji – ilgiausia Lietuvoje upė“, – kalbėjo Ukmergės rajono meras.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *