Baltoji lazdelė ir aklųjų biblioteka

As­ta GIRNIENĖ

Lie­tu­vos ak­lų­jų bib­lio­te­kos Uk­mer­gės fi­lia­lo ve­dė­ja

 

Gy­ve­ni­mo ne­įsi­vaiz­duo­ja­me be laik­raš­čių, žur­na­lų, kny­gų. Lie­tu­vos ak­lų­jų bib­lio­te­kos pa­skir­tis yra švies­ti, neš­ti tas ži­nias ir in­for­ma­ci­ją. Vie­nas mū­sų tiks­lų – pri­si­dė­ti ku­riant in­for­ma­ci­nę ir ži­nių vi­suo­me­nę.

Dau­gu­ma pa­slau­gų da­bar pri­ei­na­mos in­for­ma­ci­nė­mis tech­no­lo­gi­jo­mis. Bib­lio­te­kos mo­der­nė­ja, tam­pa trau­kos cen­tru. Pa­čios įvai­riau­sios in­for­ma­ci­nės pa­slau­gos tei­kia­mos ir LAB Uk­mer­gės fi­lia­le.

Įgy­ven­di­nant pro­jek­tą „Bib­lio­te­kos pa­žan­gai“, sau­sį ja­me įreng­ti du kom­piu­te­riai, ku­riais nau­do­tis ga­li ne tik ak­lie­ji bei sil­pna­re­giai. Tai lan­ky­to­jams su­tei­kė ga­li­my­bę nau­do­tis in­ter­ne­tu, mo­kė­ti mo­kes­čius, su­si­ras­ti rei­ka­lin­gą in­for­ma­ci­ją.

Šiais me­tais baig­tas vyk­dy­ti dar vie­nas re­gos ne­įga­lie­siems ak­tu­a­lus pro­jek­tas „Vir­tu­a­li ak­lų­jų bib­lio­te­ka“. Rug­pjū­tį pra­dė­jo veik­ti Elek­tro­ni­nių lei­di­nių val­dy­mo in­for­ma­ci­nė sis­te­ma (ELVIS). Tai – bib­lio­te­ka in­ter­ne­te, o ne­įga­lie­siems itin pa­leng­vin­tos gar­si­nių kny­gų skai­ty­mo są­ly­gos. Gar­si­nė kny­ga ta­po pa­pras­tai pri­ei­na­ma – net ne­rei­kia lan­ky­tis bib­lio­te­ko­je, už­ten­ka tik kar­tą už­si­re­gist­ruo­ti ELVIS, ir žmo­gus rei­ka­lin­gus lei­di­nius ga­li gau­ti bet ku­riuo pa­ros me­tu ten, kur yra in­ter­ne­tas.

Re­gos ne­įga­lie­ji ne­si­nau­do­ja kom­piu­te­riu, bet kny­gas klau­so įgar­sin­tas kom­pak­ti­niuo­se dis­kuo­se. Ši skai­ty­to­jų gru­pė yra di­de­lė, ta­čiau mo­der­niais lai­kais pa­mirš­ta­ma.

Bib­lio­te­kų fi­nan­sa­vi­mas vis dar ma­žas, to­dėl nau­jiems lei­di­niams įgar­sin­ti lė­šų trūks­ta. Tai iš kar­to pa­jun­ta skai­ty­to­jai. Pas­ta­ruo­ju me­tu li­te­ra­tū­ra, kul­tū­ra, bib­lio­te­ka nė­ra vals­ty­bės pri­ori­te­tų są­ra­še...

Tarp­tau­ti­nės bal­to­sios laz­de­lės (ak­lų­jų) die­nos pro­ga vi­siems skai­ty­to­jams be­lie­ka pa­lin­kė­ti daug ir įvai­rios li­te­ra­tū­ros, pui­kaus lais­va­lai­kio su įgar­sin­ta kny­ga. Skai­ty­ki­me taip, kaip ga­li­me, ir ryt­die­na taps švie­ses­nė.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų