Dalyvavo regatoje Rubikiuose

Vir­gi­li­jus APANAVIČIUS

 

Bir­že­lio 23–24 die­no­mis Ru­bi­kių eže­re vy­ko Jo­ni­nių re­ga­ta „Ru­bi­kiai 2012“. Jo­je da­ly­va­vo ir trys Uk­mer­gės bu­riuo­to­jai.

To­kia šven­tė su­reng­ta 28 kar­tą. Anot or­ga­ni­za­to­rių, tra­di­ci­jo­mis ir da­ly­vių skai­čiu­mi šis Anykš­čių ra­jo­ne vyks­tan­tis ren­gi­nys len­kia ki­tas re­ga­tas.

 

Uk­mer­giš­kis Val­das Ki­zys už­ėmė tre­či­ą­ją vie­tą.

Erd­vio­je prie­plau­ko­je vos til­po jach­tos, ka­ta­ma­ra­nai, bur­len­tės, iš­dy­go pa­la­pi­nių mies­te­lis. Pū­tė stip­rus 8–10 m/s vė­jas, gū­siuo­se su­stip­rė­da­mas iki 12 m/s – rim­tas iš­ban­dy­mas ma­žiau įgu­du­siems spor­ti­nin­kams. Prieš star­tą vy­riau­sia­sis tei­sė­jas per­spė­jo apie ty­kan­čius pa­vo­jus, pa­ta­rė sku­biai gel­bė­ti į bė­dą pa­te­ku­sius, o ne siek­ti re­zul­ta­to – tai gar­bės ko­dek­sas.

Dvy­lik­tą va­lan­dą gon­go dū­žiu bu­vo duo­tas star­tas. Ru­bi­kių eže­ras pa­si­puo­šė ga­ly­be spal­vo­tų bu­rių. Pa­tys eik­liau­si – ka­ta­ma­ra­nai. Di­džiau­sio iš jų stie­bo aukš­tis 11 m, o bu­rių plo­tas 19 kv. m. To­dėl vos star­ta­vęs din­go už ar­ti­miau­sių sa­lų. Grei­tos ir bur­len­tės, jų bu­rių plo­tas sie­kia net 12 kv. m. Ki­ti lai­vai lė­tes­ni, to­dėl star­ta­vo vė­liau.

 

06-29-8_straipsnio_2_nuotr

Ru­bi­kių eže­re vy­ko Jo­ni­nių re­ga­ta.


Bu­din­tis gel­bė­to­jų lai­vas taip pat iš­plau­kė – gau­tas SOS sig­na­las. Fi­ni­šą pa­sie­kė ne vi­si – stip­rus vė­jas lau­žė in­ven­to­rių, iš­se­ki­no jė­gas. Per dvi var­žy­bų die­nas ne vie­nam spor­ti­nin­kui te­ko kvies­tis pa­gal­bos.

Uk­mer­giš­kis Val­das Ki­zys ve­dė pas mus re­tai su­tin­ka­mą lai­vą – tri­ma­ra­ną ir dau­gia­kor­pu­si­nių lai­vų kla­sė­je už­ėmė tre­či­ą­ją vie­tą.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų