Dėl vežamo dumblo kreipėsi į ministeriją

Rug­sė­jo 2 d., penk­ta­die­nio, „Uk­mer­gės ži­nio­se“ ra­šė­me apie ver­sli­nin­kų pla­nus nuo­te­kų dum­blu tręš­ti Sie­si­kų se­niū­ni­jo­je ke­le­to už­sie­nio ben­dro­vių tu­ri­mą že­mę.

Prieš to­kius už­mo­jus su­ki­lo vie­ti­niai gy­ven­to­jai, ne­lei­dę iš­pil­ti tre­čia­die­nį į lau­kus at­vež­to mėš­lo. Į ki­lu­sį gin­čą įsi­trau­kė ir ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės va­do­vai, ku­riems įta­ri­mų su­kė­lė lei­di­mo už­si­im­ti to­kia veik­la su­tei­ki­mo są­ly­gos.

Su­tar­tis su tri­mis grū­di­nes kul­tū­ras Sie­si­kų že­mė­se au­gi­nan­čio­mis ben­dro­vė­mis su­da­rė Kau­no UAB „In­ver­sis“. Ši įmo­nė lai­mė­jo UAB „Vil­niaus van­de­nys“ pa­skelb­tą vie­šą­jį kon­kur­są vež­ti nu­sau­sin­tą per­tek­li­nį dum­blą.

Į se­niū­ni­jos lau­kus iš sos­ti­nės nu­ma­ty­ta at­ga­ben­ti apie 5500 to­nų ža­lia­vos. Dum­blu ke­ti­na­ma tręš­ti apie 500 hek­ta­rų plo­tą.

Ta­čiau tre­čia­die­nį į ra­jo­ną at­ga­ben­tas pir­ma­sis kro­vi­nys taip ir li­ko ne­iš­pil­tas. Šiems ke­ti­ni­mams su­kliu­dė ben­druo­me­nės žmo­nės, ne­lei­dę iš­krau­ti at­vež­to dum­blo. Pa­gal­bos jie krei­pė­si į Sei­mo na­rį Ju­lių Ve­sel­ką, ku­ris da­ly­va­vo spren­džiant šį gin­čą. Įvy­kio vie­to­je ap­si­lan­kęs Uk­mer­gės ra­jo­no me­ras Al­gir­das Ko­pūs­tas sa­kė ver­sli­nin­kų pla­nus taip pat ver­ti­nąs nei­gia­mai.

Gy­ven­to­jų no­rą iš­sau­go­ti šva­rią ap­lin­ką pa­lai­ko Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė. Jos at­sto­vė spau­dai Da­lia Ivaš­ke­vi­čie­nė in­for­ma­vo, jog Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos pra­šo­ma pa­kar­to­ti­nai įver­tin­ti, ar Vil­niaus re­gio­no ap­lin­kos ap­sau­gos de­par­ta­men­to Uk­mer­gės ra­jo­no agen­tū­ro­je su­de­rin­tas UAB „In­ver­sis“ lau­kų trę­ši­mo pla­nas ati­tin­ka Lie­tu­vos Res­pub­li­kos ap­lin­kos mi­nist­ro pa­tvir­tin­tus Nuo­te­kų dum­blo nau­do­ji­mo trę­ši­mui bei re­kul­ti­va­vi­mui rei­ka­la­vi­mus.

To pra­šo­ma, nes sie­si­kie­čiai tu­ri abe­jo­nių dėl at­lik­tų ty­ri­mų iš­sa­mu­mo, pa­ti­ki­mu­mo, ben­dro­vės su­da­ry­tų su­tar­čių dėl dum­blo uti­li­za­vi­mo tin­ka­mu­mo ir pan.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų