Gaisras miške buvo netikras

Ša­lia Bu­ge­nė­lių kai­mo esan­čia­me miš­ke ket­vir­ta­die­nį 13 va­lan­dą ki­lo gais­ras. Lai­mei, į jį at­sku­bė­ję miš­ki­nin­kai ir ug­nia­ge­siai ge­si­ni­mą tik imi­ta­vo. Gais­ras bu­vo ne­tik­ras, o tik su­reng­tos kon­tro­li­nės – tak­ti­nės pra­ty­bos ir pa­tik­rin­ta, kaip vei­kia ant­že­mi­nė au­to­ma­ti­nė miš­ko gais­rų ste­bė­ji­mo sis­te­ma.

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Pratybos vyko miške.

 

Pir­mo­ji į įvy­kio vie­tą at­sku­bė­jo miš­ki­nin­kų gais­ri­nė ma­ši­na, nes iš miš­ko sklin­dan­čius dū­mus pa­ste­bė­jo miš­kų urė­di­jos te­le­ko­mu­ni­ka­ci­jų bokš­to ka­me­ra.

Ant gais­ro ži­di­nio – spe­cia­liai pa­deg­tos di­džiu­lės ša­kų krū­vos pa­si­py­lė van­duo.

Po kiek lai­ko prie ug­nį mal­ši­nan­čių miš­ki­nin­kų pri­si­jun­gė apie gais­rą pra­ne­ši­mą ga­vę ug­nia­ge­siai. Iš vi­so jų at­vy­ko ke­tu­ri eki­pa­žai. Pa­gal pra­ty­bų sce­na­ri­jų bu­vo ge­sin­tas gais­ras miš­ke ir nuo jo už­si­de­gu­si so­dy­ba.

Uk­mer­gės prieš­gais­ri­nė gel­bė­ji­mo tar­ny­ba kas­met or­ga­ni­zuo­ja iki ke­tu­rių pra­ty­bų. Vie­noms iš jų ren­gia­ma­si iš anks­to. Ki­toms, to­kioms, kaip vy­ku­sioms ket­vir­ta­die­nį, ug­nia­ge­siai ne­si­ren­gia. Apie jas ži­no tik tar­ny­bų va­do­vai.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų