Gera žinia pensininkams

Birželio mėnesį bus išmokėta likusi invalidumo ir senatvės pensijų nepriemokų dalis tiems pensininkams, kurie 1995–2002 metais dirbo ir turėjo draudžiamųjų pajamų, todėl gavo ne viso dydžio senatvės arba invalidumo pensijas.

Likusi neišmokėta pensijų nepriemokos dalis bus išmokėta asmenims, kurie 2008 m. sausio 1 d. (2007 m. lapkričio 6 d. Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir invalidumo pensijų dalies išmokėjimo įstatymo įsigaliojimo dieną) nebuvo sukakę 70 metų. Vyresniems pensininkams šios nepriemokos buvo išmokėtos jau anksčiau.

Nepriemokos suma bus pervedama į asmens, turinčio teisę gauti šią nepriemoką, sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje kredito įstaigoje.

Senatvės ir invalidumo pensijų nepriemokų išmokėjimui prireiks 262,6 mln. litų. Šias nepriemokas gaus 88,3 tūkst. žmonių.

Pensininkams, kuriems pensija pervedama į sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje kredito įstaigoje, jokių papildomų dokumentų ar prašymų dėl nepriemokų išmokėjimo teikti nereikia, nes „Sodra“ turi visą informaciją, reikalingą tam, kad susidariusi nepriemoka būtų išmokėta.

Tačiau tie pensijų gavėjai, kurie pensiją gauna per paštą ar kitas pensiją pristatančias įstaigas ir kurie iki šiol nėra informavę „Sodros“ teritorinių skyrių apie sąskaitos, į kurią pervesti šią nepriemoką, rekvizitus, turėtų kuo skubiau tai padaryti. Sąskaitos, į kurią turės būti pervesta susidariusi nepriemoka, rekvizitus pensijų gavėjas ar jo įgalioti asmenys turi pateikti pensiją mokančiam „Sodros“ teritoriniam skyriui.

Pensijų nepriemokos bus išmokamos ir mirusių šių pensijų gavėjų turto paveldėtojams. Pastarieji turi kreiptis į „Sodros“ teritorinį skyrių, kuris mirusiajam mokėjo pensiją. „Sodros“ teritoriniam skyriui reikia pateikti asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę), rašytinį prašymą, nurodyti sąskaitos rekvizitus (sąskaita turi būti Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje kredito įstaigoje), paveldėjimo teisės liudijimą arba nuosavybės teisės į bendrą sutuoktinių turtą liudijimą.

Jeigu paveldėtojas prašymą su minėtais dokumentais pateiks ne vėliau kaip iki 2012 m. gruodžio 31 d., nepriemokos suma jam bus išmokėta per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo ir minėtų dokumentų pateikimo dienos.

„Sodra“ ragina šiuos turto paveldėtojus nelaukti teisės aktais nustatytos mokėjimo termino pabaigos ir anksčiau kreiptis dėl negautos mirusiojo pensijos dalies išmokėjimo.

UŽ inf.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų