Žie­ma ne vi­siems aso­ci­juo­ja­si su snie­gu ir Ka­lė­do­mis. Uk­mer­giš­kiai ne­re­tai guo­džia­si, kad šiuo me­tų lai­ku ne­ma­žai rū­pes­čių jiems ke­lia pra­stai ap­švies­tos gat­vės, tam­so­je sken­din­tys kie­mai.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Į re­dak­ci­ją at­ėju­si „Uk­mer­gės ži­nių“ skai­ty­to­ja bė­do­jo, kad gat­vių švies­tu­vai ne­švie­čia lyg ty­čia pa­čio­se pa­vo­jin­giau­sio­se vie­to­se. Tai ša­li­gat­vy­je duo­bė, tai gat­vės per­ėja – to­kias vie­tas tie­siog bū­ti­na ap­švies­ti.

Ji pa­mi­nė­jo Šlai­tų gat­vę. Ten prie 20 na­mo, ku­rio rū­sy­je yra kir­pyk­la, ne­de­ga gat­vi­nis švies­tu­vas, esą ne­sau­gu lip­ti laip­tais į kir­pyk­lą ir net ei­ti ša­li­gat­viu.

Mies­to se­niū­nas Sta­sys Jac­kū­nas sa­ko, kad prie pri­va­čių par­duo­tu­vių, kir­pyk­lų ar pa­na­šių vie­tų ap­švie­ti­mu tu­rė­tų pa­si­rū­pin­ti ir pa­tys sa­vi­nin­kai. Nau­jų švies­tu­vų šio­se vie­to­se se­niū­ni­ja tik­rai ne­pa­sta­tys.

„Ta­čiau jei švies­tu­vas gat­vė­je sto­vi, tik ne­de­ga lem­pu­tė – tik­rai ne bė­da. At­va­žiuo­si­me ir įsuk­si­me“, – ti­ki­na jis.

Se­niū­nas ra­gi­na gy­ven­to­jus pra­neš­ti apie per­de­gu­sias gat­vių švies­tu­vų lem­pu­tes.

Pa­sak jo, mies­tą ap­švie­čia apie 2400 švies­tu­vų. Per mė­ne­sį per­de­ga nuo 8 iki 14 lem­pu­čių. Šie­met gat­vių ap­švie­ti­mui skir­ta 350 tūks­tan­čių li­tų. Per­nai bu­vo nu­ma­ty­ta 50 tūks­tan­čių dau­giau.

Ne­žiū­rint lė­šų ma­žė­ji­mo, švies­tu­vų dau­gė­ja. Kai ku­rio­se vie­to­se Sa­vi­val­dy­bės sau­gaus eis­mo ko­mi­si­jos spren­di­mu sta­to­mi nau­ji.  Per­nai bu­vo ap­švies­tos kai ku­rios vie­tos prie pės­čių­jų per­ėjų.

Švies­tu­vai pa­sta­ty­ti Vil­niaus gat­vė­je prie Gruo­džio 17-osios, Ant­akal­nio gat­vių, „Pi­vo­ni­jos“ pre­ky­bos cen­tro. Taip pat Kau­no gat­vė­je prie Uk­mer­gės tech­no­lo­gi­jų ir ver­slo mo­kyk­los, Vy­tau­to gat­vė­je prie A. Ba­ra­naus­ko bei Anykš­čių gat­vių san­kry­žų.

S. Jac­kū­nas pa­sa­ko­jo, kad ko­mi­si­ja svars­to ga­li­my­bę dar ge­riau ap­švies­ti pės­čių­jų per­ėjas ir ša­lia jų įreng­ti po pa­pil­do­mą švies­tu­vą.

Dis­ku­tuo­ja­ma, kaip iš­spręs­ti pro­ble­mą Ku­dir­kos ir Mai­ro­nio gat­vių san­kry­žo­je. Mat įvyk­džius eu­ro­pi­nį pro­jek­tą, pa­pil­do­mi gat­vės įren­gi­niai drau­džia­mi pen­ke­rius me­tus po jo įgy­ven­di­ni­mo.

Se­niū­nas sa­ko, kad at­si­žvel­gia­ma į kiek­vie­ną gy­ven­to­jų pa­siū­ly­mą dėl gat­vių, kie­mų ap­švie­ti­mo ir sau­ges­nio eis­mo. Sa­vi­val­dy­bės ko­mi­si­ja ap­žiū­ri kon­kre­čią vie­tą, įver­ti­na si­tu­a­ci­ją ir da­ro spren­di­mus.

Vil­niaus gat­vė­je įreng­tos ke­tu­rios blyk­sin­čios, iš to­lo ma­to­mos pės­čių­jų per­ėjos. Šia nau­jo­ve pa­si­rū­pi­no VĮ „Vil­niaus re­gio­no ke­liai“ Uk­mer­gės ke­lių tar­ny­ba. Ti­ki­ma­si, kad ki­tais me­tais to­kių per­ėjų mies­te pa­dau­gės.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų