Grūdų aruodai šiemet pilnesni

Į aruo­dus jau su­by­rė­jo pa­grin­di­nis ja­vų ir rap­sų der­lius. Šiais me­tais jis di­des­nis – Uk­mer­gės grū­dų san­dė­liai su­pir­ko treč­da­liu dau­giau grū­di­nių kul­tū­rų nei per­nai.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Gedimino Nemunaičio nuotr. Grūdų derlius šiais metais didesnis.

AB „Jo­na­vos grū­dai“ Uk­mer­gės grū­dų san­dė­liai iš žem­dir­bių šie­met su­pir­ko 13 tūks­tan­čių to­nų rap­sų, ru­gių, kvie­čių ir kviet­ru­gių. Ja­vap­jū­tė nors ir ei­na į pa­bai­gą, dar pla­nuo­ja­ma į grū­dų tal­pas su­ber­ti apie 3 tūks­tan­čius to­nų rap­sų. Per­nai grū­di­nių kul­tū­rų pri­im­ta ge­ro­kai ma­žiau – 9170 to­nų.

Uk­mer­gės grū­dų san­dė­lių ve­dė­jas Al­fre­das Če­ka­na­vi­čius sa­ko, kad di­džiau­sią da­lį šio šių­me­ti­nio „virš­svo­rio“ su­da­ro žie­mi­niai rap­sai. Mat per­nai žie­mą iš­ša­lo be­veik vi­si pa­sė­liai, o ši žie­ma šiai kul­tū­rai bu­vo pa­lan­ki.

Šie­met žie­mi­nių rap­sų į san­dė­lius at­vež­ta be­veik de­šim­te­rio­pai dau­giau nei per­nai – 3300 to­nų.

Va­sa­ri­nių rap­sų per­nai į san­dė­lių aruo­dus su­ber­ta 4 tūks­tan­čiai to­nų. Šie­met šis skai­čius dar ne­pa­siek­tas, ta­čiau, anot ve­dė­jo, da­bar „pats pjo­vi­mas“. Per ge­rą sa­vai­tę ti­ki­ma­si taip pat su­muš­ti per­nykš­tį re­kor­dą.

Vie­nin­te­lė bė­da – va­sa­ri­niai rap­sai daug drėg­nes­ni už žie­mi­nius. Drėg­nu­mo nor­mą jie vir­ši­ja net du kar­tus. Jei žie­mi­nius rap­sus ūki­nin­kai at­vež­da­vo 9–10 pro­cen­tų drėg­nu­mo, tai va­sa­ri­niai sie­kia 16–17 pro­cen­tų.

Kvie­čių Uk­mer­gės grū­dų san­dė­liuo­se su­pirk­ta 2366, ru­gių – 809. Pa­na­šius kie­kius šių kul­tū­rų at­ve­žė ūki­nin­kai ir per­nai. Ta­čiau kviet­ru­gių der­lius ge­ro­kai vir­ši­jo per­nykš­tį – į punk­tą pri­sta­ty­ta 2214 to­nų. Per­nai at­vež­ta 355 to­nos.

Dau­giau šiais me­tais su­pirk­ta ir mie­žių. Ve­dė­jas spė­ja, kad ūki­nin­kus per­nai ten­ki­no jų kai­nos, tai šie­met dau­giau ir sė­jo.

Pa­sak A. Če­ka­na­vi­čiaus, be­veik vi­sų ja­vų kai­nos yra aukš­tes­nės nei per­nai. Nuo šio se­zo­no pra­džios jos ki­to ne­daug. Jei kvie­čių to­na rug­pjū­čio pra­džio­je kai­na­vo 804 li­tus, tai da­bar jų kai­na 749 li­tai. I kla­sės ru­giai pa­bran­go – ru­giap­jū­tės pra­džio­je kai­na­vę 644 li­tus už to­ną, da­bar pa­ki­lo iki 669 li­tų. Pa­ki­lo ir rap­sų kai­na – nuo 1580 iki 1620 li­tų už to­ną.

Iš­džio­vin­ti ir iš­va­ly­ti grū­dai ve­ža­mi į Jo­na­vos san­dė­lius. Jau iš­ga­ben­ta 4474 to­nos grū­dų.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų