Į eilę statomi... medžiai

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Mies­to ka­pi­nė­se au­gan­tys se­ni, ne vie­ną de­šimt­me­tį skai­čiuo­jan­tys me­džiai ar jų ša­kos daž­nai ne­be­at­lai­ko stip­res­nio vė­jo gū­sių. Ne­ma­lo­nu­mų pri­da­rė ir pra­ei­tą sa­vai­tę įsi­smar­ka­vę vė­jai. „Uk­mer­gės ži­nių“ skai­ty­to­jai  pa­sa­ko­jo, kad Vaiž­gan­to ka­pi­nė­se vė­jo nu­lau­žy­tos me­džių ša­kos ap­nio­ko­jo ka­pa­vie­tes.

Žmo­nės tei­gia, kad me­džiai, ku­rių ša­kos ne­at­lai­kė stip­raus vė­jo, jau se­niai pa­žy­mė­ti kaip kri­ti­nės būk­lės ir at­rink­ti nu­kir­ti­mui. Ta­čiau dau­giau nie­ko ir ne­da­ro­ma.

„Vie­no iš šių pa­žy­mė­tų­jų sto­riau­sios ša­kos už­kri­to per aud­rą tie­siai ant mū­sų ka­pe­lių. Vi­sa lai­mė, kad tik gė­les „pri­trėš­kė“. O jei­gu bū­tų pa­min­klus nu­ver­tę – kas ta­da? Kas nuos­to­lius tu­rė­tų at­pirk­ti?“ – klau­sia gy­ven­to­jai.

Taip pat tei­rau­ja­ma­si: jei­gu pa­tys žmo­nės im­tų­si ini­cia­ty­vos ir juos nu­kirs­tų, ar rei­kė­tų mo­kė­ti už tai, kad su­si­tvar­kai ap­link sa­vo ka­pi­nes, bau­dą?

Uk­mer­gės mies­to se­niū­no pa­va­duo­to­ja Ja­nė Zim­blie­nė sa­ko, kad se­niū­ni­ja yra ga­vu­si ne­ma­žai pra­šy­mų nu­kirs­ti ka­pi­nė­se au­gan­čius se­nus me­džius ar jų ša­kas. Ta­čiau tai su­dė­tin­gas ir pa­vo­jin­gas dar­bas, ku­riam at­lik­ti kvie­čia­mi spe­cia­lis­tai su sa­vo tech­ni­ka. „Pa­pras­tai sam­do­me įmo­nę iš Kau­no. Ta­čiau tai ne­pi­giai kai­nuo­ja ir šiuo me­tu biu­dže­tas ne­lei­džia už­sa­ky­ti šią pa­slau­gą“, – tei­gia ji. Ma­no, kad se­niū­ni­ja ne­tu­rė­tų pa­deng­ti nuos­to­lių gy­ven­to­jams, jei bū­tų su­nio­ko­ti pa­min­klai.

Ji ne­nei­gia, kad gy­ven­to­jai ga­lė­tų iš­ban­dy­ti kom­pen­sa­ci­ją gau­ti tei­si­ne tvar­ka – kreip­da­mie­si į teis­mą. „Ta­čiau ne­ma­nau, kad ko­kia nors ins­ti­tu­ci­ja tu­rė­tų at­sa­ky­ti už gam­tos pa­da­ri­nius. Juk sti­chi­ja vi­so­kių ne­ma­lo­nu­mų ga­li pri­da­ry­ti – ir vė­jai vi­so­je Lie­tu­vo­je siau­tė­ja, ir saus­ra už­ei­na. Juk per saus­rą ga­li gė­lės, ki­ti au­ga­lai ka­pi­nė­se iš­džiū­ti – ir­gi nuos­to­lis“, – svars­to pa­šne­ko­vė.

Gy­ven­to­jai ga­li pa­tys im­tis ini­cia­ty­vos ir ap­ge­nė­ti ar kirs­ti me­džius. Ta­čiau J. Zim­blie­nė sa­ko, kad to­kiu at­ve­ju bū­ti­na pa­si­rū­pin­ti lei­di­mu iš ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Ar­chi­tek­tū­ros ir te­ri­to­ri­jų pla­na­vi­mo sky­riaus. At­vy­kę spe­cia­lis­tai įver­ti­na si­tu­a­ci­ją ir iš­duo­da lei­di­mą ar­ba ne­lei­džia kirs­ti.

„Jei sa­vo lė­šo­mis gy­ven­to­jai su­tvar­ky­tų, se­niū­ni­ja dar ir pa­dė­ko­tų. Bet daž­niau­siai, su­ži­no­jus to­kių dar­bų kai­ną, gy­ven­to­jų no­ras iš­blės­ta ir pa­reiš­ki­mas ra­šo­mas me­džius kirs­ti ben­dra tvar­ka – tai yra lau­kiant sa­vo ei­lės“, – sa­ko pa­va­duo­to­ja.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų