Iš berniuko išviliojo pinigus

Nuo te­le­fo­ni­nių suk­čių šią sa­vai­tę nu­ken­tė­jo ma­ža­me­tį sū­nų au­gi­nan­čių uk­mer­giš­kių šei­ma. Dėl ma­mos iš­si­gan­dęs vai­kas ap­ga­vi­kams ati­da­vė pi­ni­gus.

Apie 14 val. R. K. na­muo­se su­skam­bo lai­di­nis te­le­fo­nas. Ra­ge­lį pa­kėlė na­muo­se vie­nas bu­vęs aš­tuon­me­tis jos sū­nus. Skam­bi­nu­si ne­pa­žįs­ta­ma mo­te­ris vai­kui aiš­ki­no, ne­va jo ma­ma su­ža­lo­jo ki­tą mo­te­rį ir tu­ri at­ly­gin­ti 14 tūkst. li­tų ža­lą.

Pas­kui te­le­fo­nu po­kal­bį tę­sė vy­ras. Jis vai­kui aiš­ki­no, kad rei­kia  su­rink­ti pi­ni­gus ir per­duo­ti at­vyk­sian­čiam žmo­gui. Ant­raip jo ma­mai bus blo­gai.

Iš­si­gan­dęs ma­ža­me­tis su­rin­ko na­muo­se bu­vu­sias san­tau­pas ir auk­si­nius pa­puo­ša­lus, ku­rių ben­dra ver­tė – dau­giau nei 3000 li­tų. Vis­ką jis ati­da­vė ne­tru­kus tak­si prie na­mų at­va­žia­vu­siam vy­rui. Iš­vy­kus ne­pa­žįs­ta­ma­jam ber­niu­kas te­le­fo­nu pa­skam­bi­no ma­mai ir pa­klau­sė, ar ji gy­va. Tuo­met ir iš­aiš­kė­jo skau­di ap­ga­vys­tė.

Pa­sak ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to at­sto­vės spau­dai As­tos Kro­ger­tie­nės, ko­mi­sa­ria­te šie­met tai – ant­ras už­re­gist­ruo­tas suk­čia­vi­mo te­le­fo­nu at­ve­jis. Per­nai už­re­gist­ruo­ta 13 to­kių nu­si­kals­ta­mų vei­kų. Kai ku­rios iš jų jau iš­aiš­kin­tos ir per­duo­tos teis­mui.

Pa­rei­gū­nai įspė­ja – ži­nia apie ar­ti­mą žmo­gų iš­ti­ku­sią ne­lai­mę su­ke­lia šo­ką, o tuo­met ap­si­me­tė­liams la­bai leng­va ma­ni­pu­liuo­ti au­kų jaus­mais. Ypač daž­nai suk­čiams pa­vyks­ta į sa­vo pin­kles įvi­lio­ti vai­kus ir se­ny­vus žmo­nes.

Tė­vams pa­ta­ria­ma ga­li­mą grės­mę ap­tar­ti su sa­vo vai­kais ar vy­res­nio am­žiaus ar­ti­mai­siais.

Ka­dan­gi ap­si­me­tė­liai ne­re­tai pri­sis­ta­to po­li­ci­jos pa­rei­gū­nais, pri­me­na­ma, kad pa­rei­gū­nai te­le­fo­nu nie­kuo­met ne­pa­pra­šys pi­ni­gų at­lie­ka­moms pro­ce­dū­roms spręs­ti, o at­vy­kę bū­ti­nai pri­sis­ta­tys ir pa­teiks tar­ny­bi­nį pa­žy­mė­ji­mą.

UŽ inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų