Iš čiaupo bėgs brangesnis vanduo

Sa­vi­val­dy­bės įmo­nė UAB „Uk­mer­gės van­de­nys“ ke­ti­na kel­ti ge­ria­mo van­dens tie­ki­mo ir nuo­te­kų tvar­ky­mo pa­slau­gų kai­ną. Ket­vir­ta­die­nį sa­vo nuo­mo­nę apie tai pa­reikš ir ra­jo­no ta­ry­ba, nors tai dau­giau for­ma­lu­mas – ji jau su­de­rin­ta su Vals­ty­bi­ne kai­nų ir ener­ge­ti­kos kon­tro­lės ko­mi­si­ja.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Nemokamo vandens galime prisipilti tik iš kolonėlės.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio ir in­fra­struk­tū­ros sky­riaus vy­riau­sia­sis spe­cia­lis­tas Al­gi­man­tas Šu­mins­kas sa­ko, kad pas­ku­ti­nį kar­tą mū­sų sa­vi­val­dy­bė­je ge­ria­mo van­dens tie­ki­mo ir nuo­te­kų tvar­ky­mo pa­slau­gos kai­na su Vals­ty­bi­ne kai­nų ir ener­ge­ti­kos kon­tro­lės ko­mi­si­ja bu­vo de­rin­ta prieš 5 me­tus. Tuo­met ji bu­vo nu­sta­ty­ta iki 2010 me­tų.

Pa­sak spe­cia­lis­to, ka­dan­gi šiuo me­tu jos ga­lio­ji­mo lai­ko­tar­pis yra pa­si­bai­gęs, iš­ki­lo bū­ti­ny­bė pa­si­tvir­tin­ti kai­ną iš nau­jo. Tai nuo­lat ra­gi­no at­lik­ti ir Vals­ty­bi­nė kai­nų ir ener­ge­ti­kos kon­tro­lės ko­mi­si­ja.

Rug­sė­jo vi­du­ry­je nau­jos ge­ria­mo van­dens tie­ki­mo ir nuo­te­kų tvar­ky­mo pa­slau­gų kai­nos bu­vo su­de­rin­tos su Kai­nų ko­mi­si­ja. Jas pa­tvir­tin­ti dar tu­ri ta­ry­bos na­riai.

Nau­jo­ji ge­ria­mo van­dens tie­ki­mo kai­na gy­ven­to­jams – 2,58 li­to už ku­bi­nį met­rą. Nuo­te­kų tvar­ky­mo kai­na – 3,41 li­to už ku­bi­nį met­rą.

Iki šiol už to­kį pa­tį kie­kį gy­ven­to­jai mo­kė­jo 2,09 ir 3,04 li­to.

A. Šu­mins­kas sa­ko, kad įmo­nei ge­ria­mo van­dens pa­ruo­ši­mą ir tie­ki­mą bei nuo­te­kų tvar­ky­mą bran­gi­na ky­lan­čios ku­ro, elek­tros bei du­jų kai­nos. Šie­met pa­di­dė­jo ir mo­kes­tis už vals­ty­bi­nius gam­tos iš­tek­lius.

Taip pat sa­vi­val­dy­bės įmo­nė UAB „Uk­mer­gės van­de­nys“ tu­ri skir­ti pa­pil­do­mų lė­šų in­fra­struk­tū­ros plėt­rai ir il­ga­lai­kio tur­to nu­si­dė­vė­ji­mui at­kur­ti pa­gal me­tų pra­džio­je ra­jo­no ta­ry­bos pa­tvir­tin­tą in­ves­ti­ci­nį pla­ną.

Prie nuo­te­kų iš­ve­ži­mo kai­nos bus pri­de­da­mos nuo­te­kų va­ly­mo ir dum­blo tvar­ky­mo kai­nos.

Jei ta­ry­ba pri­tars šiam kai­nų po­ky­čiui, jos įsi­ga­lios nuo gruo­džio 1 die­nos.

Jei ra­jo­no ta­ry­ba ne­pa­tvir­tin­tų šių kai­nų, ta­ry­bos na­rių ar­gu­men­tai tu­rė­tų bū­ti pa­teik­ti Vals­ty­bi­nei kai­nų ir ener­ge­ti­kos kon­tro­lės ko­mi­si­jai.

Šiai ne­su­ti­kus su po­li­ti­kų ar­gu­men­tais, ji tu­ri tei­sę nau­ją­jį ta­ri­fą nu­sta­ty­ti vie­na­ša­liš­kai.

Anot A. Šu­mins­ko, vi­sos res­pub­li­kos kon­teks­te mū­sų sa­vi­val­dy­bė­je per­skai­čiuo­tos ge­ria­mo van­dens tie­ki­mo ir nuo­te­kų tvar­ky­mo pa­slau­gų kai­nos „la­bai ne­blo­go­je vie­to­je – apie vi­du­rį“.

Be­veik dvi­gu­bai bran­giau nei pla­nuo­ja­ma mū­sų sa­vi­val­dy­bė­je už šias pa­slau­gas mo­ka Prie­nų gy­ven­to­jai – 10,49 li­to. Ne­rin­gos gy­ven­to­jai – 9,15, UAB „Kur­šė­nų van­de­nys“ var­to­to­jai – 9,02 li­to.

Ma­žiau­sia naš­ta gu­la di­džiuo­sius mies­tus. UAB „Vil­niaus van­de­nys“ tie­kiamą van­de­nį ir nuo­te­kas tvar­ko pi­giau­siai – ku­bi­nio met­ro kai­na – 3,61 li­to. UAB „Kau­no van­de­nys“ nu­sta­tė 4,42, UAB „Aukš­tai­ti­jos van­duo“ – 4,85 li­to mo­kes­tį.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų