Mokyklose – diskusijos apie patyčias

Uk­mer­gės ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to Pre­ven­ci­jos po­sky­rio pa­rei­gū­nai da­ly­vau­ja ko­vo 19–25 die­no­mis vyks­tan­čio­je ak­ci­jo­je „Sa­vai­tė be pa­ty­čių“.

 

Ne­pil­na­me­čių rei­ka­lų pa­rei­gū­nai lan­ko­si mo­kyk­lo­se skai­ty­da­mi pa­skai­tė­les apie smur­tą ir pa­ty­čias. Vy­res­nio­ji spe­cia­lis­tė Dai­va No­vi­kie­nė pa­sa­ko­jo, kad pa­ben­drau­ti ir iš­klau­sy­ti pa­skai­tė­les apie smur­tą ir pa­ty­čias pa­gei­da­vo 18 ra­jo­no mo­kyk­lų.

Pa­sak D. No­vi­kie­nės, vai­kai su­pran­ta ir tiks­liai įvar­di­ja, kas yra pa­ty­čios. Dau­gu­ma pa­ty­čio­mis va­di­na stum­dy­mą, mu­ši­mą, pra­var­džia­vi­mą, pa­si­šai­py­mą iš vie­no­kių ar ki­to­kių vai­ko bruo­žų, ap­ran­gos, ne­ga­lios ar tau­ty­bės. Pa­tys vai­kai pa­sa­ko­jo apie pa­ty­čių at­ve­jus elek­tro­ni­nė­je erd­vė­je, siun­ti­nė­jant ži­nu­tes mo­bi­liai­siais te­le­fo­nais.

Pa­rei­gū­nė ana­li­za­vo, ko­kie vai­kai daž­niau­siai ty­čio­ja­si iš ki­tų, ko­dėl šis reiš­ki­nys ga­jus mū­sų mo­kyk­lo­se. Moks­lei­viai ben­dra­vo pa­kan­ka­mai at­vi­rai, pa­sa­ko­jo apie tai, kad be­ne vi­si yra su­si­dū­rę su pa­ty­čio­mis – vie­ni tai pa­ty­rė, ki­ti bu­vo pa­sy­vūs ste­bė­to­jai. Mo­kyk­lo­je ty­čio­ja­ma­si daž­niau­siai tuo­met, kai ar­ti nė­ra mo­ky­to­jo.

D. No­vi­kie­nė sa­ko, kad kal­bė­ti šia te­ma bū­ti­na, nes vai­kams tai skau­di ir ak­tu­a­li te­ma.

PK inf.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Informacija apie parengtą elektros tinklų teritorijų planą. UAB GG LTU S1 yra parengusi 4999 kW galios saulės elektrinės Sodų g. 1, Šemetiškių k., Deltuvos sen., Ukmergės r. sav. elektros tinklų teritorijų planą. Su planu galima susipažinti plano rengėjo internetiniame puslapyje . Dėl papildomos informacijos kreiptis į UAB GG LTU S1 įgaliotą atstovę Poliną Kuznetsovą, el. p. polina.kuznetsova@greengenius.com

Vilkmerge restoranas

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų