Naminės dešros, kvepiančios namais

Ku­li­na­ri­nis pa­vel­das šian­dien ant ma­dos ban­gos. Mo­te­rys ir vy­rai vėl at­ran­da duo­nos ke­pi­mo, na­mi­nių ska­nės­tų ar mė­sos pa­tie­ka­lų ga­mi­ni­mo pa­slap­tis.

 

Vil­ma NEMUNAITIENĖ

 

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.

Pa­ši­lė­je gy­ve­nan­ti Ra­mu­tė Sta­nio­nie­nė iš už­marš­ties ke­lia mė­sos rū­ky­mo ama­tą. Tvir­ti­na sau ir sa­vo ar­ti­mie­siems deš­ras rū­kan­ti be jo­kių kon­ser­van­tų. Net be ta­ry­bi­niais lai­kais po­pu­lia­rios sa­liet­ros. Drus­ka, čes­na­kai ir pi­pi­rai – vis­kas, ką mo­te­ris de­da į mal­tą mė­są. Kiau­lie­ną Ra­mu­tė pa­sa­ko­jo ma­lan­ti tik ran­ki­ne mės­ma­le, jo­kių elek­tri­nių ma­ši­nų ne­pri­pa­žįs­tan­ti.

„Ga­mi­nu be jo­kio re­cep­to – tik pa­gal sko­nį“, – sa­ko pa­ši­liš­kė. Deš­rų rū­ky­mo pa­slap­čių ji mo­kė­si iš sa­vo tė­vų ir se­ne­lių nuo pat vai­kys­tės. Gal to­dėl jai šis dar­bas at­ro­do la­bai pa­pras­tas ir aiš­kus?

Mo­te­ris pa­sa­ko­jo, jog pa­ruoš­tą mal­tą mė­są daž­niau­siai kem­ša į pirk­ti­nes žar­nas – tai vie­nin­te­lis ne sa­vo ran­ko­mis pa­ruoš­tas pro­duk­tas.

Pa­klau­sus, kur ska­nios rū­ky­tos deš­ros pa­slap­tis, mo­te­ris ne­dve­jo­ja – tik jos rū­ky­me. Tin­ka tik la­puo­čių me­die­na, iš­sky­rus ber­žą. Šis me­dis rū­ky­tus ga­mi­nius nu­juo­di­na.

Jei ti­kin­tis grei­to re­zul­ta­to kar­što rū­ky­mo mė­sa bū­na ga­ta­va per pus­die­nį, prie šal­tai rū­ko­mų ga­mi­nių rei­kia tūp­čio­ti apie sa­vai­tę. Maž­daug tiek deš­ras rū­ko pa­ši­liš­kė Ra­mu­tė.

O kur svei­ko ga­mi­nio pa­slap­tis? Deš­ros tu­ri­ny­je. Sa­ko, kad nu­vy­ku­si į did­mies­čio tur­gus ar mu­ges vi­sa­da ra­gau­ja ten par­duo­da­mų rū­ky­tų deš­rų. Sko­nis kar­tais bū­na ne­blo­gas, bet po to­kių vai­šių va­žiuo­jant na­mo pil­vą pra­de­da pūs­ti, rai­žy­ti. Mo­te­ris įsi­ti­ki­nu­si – nuo ga­mi­niuo­se pri­far­ši­ruo­tos che­mi­jos.

Ra­mu­tė pa­sa­ko­jo, kad rū­kyk­la yra jos na­mų rū­sy­je, tad kva­pai ne­re­tai per­si­smel­kia net į kam­ba­rius, ta­čiau tas kva­pas šei­mai ma­lo­nus. Jis kve­pia ne tik na­mi­ne rū­ky­ta mė­sa, bet ir šir­džiai ma­lo­niu dar­bu.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

Komentarai  

0 # Bobbywaf 2021-07-07 12:18
Продам дом Красноярск
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Phillipgreks 2021-07-14 12:02
Thẳng đá Bóng Thời Điểm Hôm Nay, Link Xem Trực Tuyến đoạn Phim Tình Huốnglịch phát sóng bóng đá hôm nayReal có liên tiếp hai bàn ở những phút cuối tuy nhiên không thể lật ngược tình thế bên trên bảng xếp hạng. Dù 2 trận đấu này diễn ra bên trên Sảnh trung lập tại UAE, luật bàn thắng sảnh khách hàng vẫn được áp dụng. Theo thông báo của UEFA, những trận đấu sẽ ra mắt tập trung chuyên sâu ở thành phố Hồ Chí Minh Lisbon (Bồ Đào Nha).
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # num1152116flebno 2021-07-19 06:20
mes1152116utr 8GbzGSn TOPQ rqk0jga
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # CarlosINica 2021-07-20 14:31
третья чакра отвечает за
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų