Atsikratė statybinio laužo – neteko traktoriaus

Atsikratė statybinio laužo – neteko traktoriaus / Aplinkos apsaugos departamento nuotr. Traktorius su priekaba atliekų.

Vykdydami atliekų kontrolės tikslines išvykas aplinkosaugininkai nustatė asmenį, statybinėmis atliekomis atsikračiusį namų valdos sklype Ukmergės rajone. 

„Deja, vis dar tenka susidurti su neteisėtai išpilamomis atliekomis miškuose, paežerėse ar privačių namų valdose. Todėl įspėjame, jog neteisėtai išpiltos atliekos užtraukia administracinę atsakomybę, taip pat pažeidėjams gresia ir transporto priemonės konfiskacija“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius.

Traktoriaus priekaboje sukrautas statybines griovimo atliekas Jonavoje aplinkosaugininkai pastebėjo praėjusią savaitę per tikslinę išvyką.

Kadangi Jonavos rajone nėra įmonės, turinčios teisę statybines atliekas tvarkyti ar šalinti, pareigūnai nusprendė pasekti atliekas vežusį asmenį. 

Aplinkosaugininkų įtarimas pasitvirtino. Statybinės atliekos iš Jonavos rajono buvo nuvežtos į Ukmergės rajono Mankūnų kaimą ir išpiltos ant žolinės dangos namų valdos sklype.

Be to, valdoje buvo rasta ir daugiau statybinių griovimo atliekų. Atlikę matavimus, aplinkosaugininkai nustatė, kad aplinka užteršta 6,5 kubinio metro nepavojingųjų atliekų. Išmestas kiekis viršijo 5 kubinius metrus, tad transporto priemonė su priekaba, kuria padarytas pažeidimas, buvo paimta.  

 Asmeniui surašytas protokolas ir bus duotas privalomasis nurodymas atliekas sutvarkyti. Taip pat gresia nuo 2 300 iki 2 900 eurų bauda.  

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iš neteisėtų šiukšlių vežėjų per šiuos metus yra paėmę penkias transporto priemones: keturias – Vilniaus mieste ir rajone, vieną – Ukmergės rajone.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. 

Kilus klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *