Atšvaito neturėjimas gali kainuoti gyvybę

Atšvaito neturėjimas gali kainuoti gyvybę / Asta KROGERTIENĖ Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė

„Neužmirškite išeidami iš namų prisisegti atšvaitą,“ – tokius žodžius praėjusią savaitę Ukmergės gatvėse girdėjo dažnas praeivis.

Apie būtinybę segėti atšvaitus ir saugoti savo gyvybę su praeiviais kalbėjosi Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai, kuriems talkino policijos rėmėjai.

Spalio 24-osios vakarą vykdyta prevencinė priemonė „Atšvaitai“. Jos metu išdalyta 500 atšvaitų, kuriuos rajono policijos komisariatui skyrė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Akcijos dalyviai pastebėjo, kad tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės atšvaitų nesegi, kiti sutiktieji tikino turintys, bet palikę namuose. Pastebima, kad jaunimas ir tamsiu paros metu dažnai vaikšto su ausinėmis ausyse, kurios trukdo išgirsti transporto priemonių signalus, trikdo dėmesingumą.

Bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė ragina tėvus ar globėjus pasikalbėti su vaikais namuose apie saugų elgesį gatvėje, pasirūpinti, kad atžalos segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Atšvaitą prie drabužių reikia pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių: pakabinamą atšvaitą prisegame prie drabužių dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje, juostelė dedama ant dešinės rankos aukščiau riešo.

„Nerekomenduojame atšvaito juostelės kabinti ant kuprinės ar rankinės rankenų. Tokiame aukštyje prisegtas jis prastai atspindi transporto žibintų šviesas ir neatlieka savo funkcijos. Ant rankinės rankenos apvyniotą atšvaitą žmogus dažnai užstoja savo kūnu ar drabužiais“, – pasakojo I. Dutkienė.

Artimiausiu metu bus sugriežtinta atšvaitų segėjimo kontrolė. Pėstiesiems už vaikščiojimą tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui neapšviestuose keliuose be atšvaito gresia bauda nuo 20 iki 40 eurų.

Vairavimo sąlygos tamsiu paros metu, lyjant ar sningant yra sudėtingos. Todėl patariama vairuoti itin atsargiai, sulėtinti greitį prieš pėsčiųjų perėjas.

Pernai Ukmergės rajone pėsčiųjų perėjose nukentėjo penki eismo dalyviai, vienas pėstysis žuvo automagistralėje. Šiais metais perėjose buvo sužaloti keturi žmonės, vienas nukentėjo eidamas per kelią neleistinoje vietoje, vienas pėstysis žuvo.

Asta KROGERTIENĖ

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *