Aukcione parduos žemės sklypus

Žemės sklypo namo statybai mieste ieškantys ukmergiškiai netrukus tai galės padaryti aukcione – bus pasiūlyti keli patrauklūs variantai.

Kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pradinės pardavimo kainos buvo patvirtintos Ukmergės rajono savivaldybės taryboje. Sklypai bus parduoti atvirojo aukciono būdu.

Ukmergės rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Artūras Burneika  sakė, kad sklypai pardavimui buvo formuojami ir anksčiau, bet Savivaldybės tarybos sprendimų šiuo klausimu nereikėjo – tai pirmas toks atvejis.

Permaina atsirado, nes nuo šių metų valstybinės žemės valdymas buvo perduotas savivaldybėms.

Suformuotus sklypus, kaip ir lig šiol, aukcionuose parduos Nacionalinė žemės tarnyba. Sklypai, kurie artimiausiu metus bus parduodami, yra patraukliose miesto vietose, o jų pradinė kaina mažesnė nei ta, kurios prašo sklypus mieste parduodantys privatūs asmenys.

0,0598 ha kitos paskirties (vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos) valstybinės žemės sklypo Ukmergėje pradinė kaina  aukcione bus 4 230 Eur. 0,7400 ha kitos paskirties (pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos) valstybinės žemės sklypo Linų gatvėje nustatyta pradinė pardavimo kaina  – 35 700 Eur.

Netoli miesto centro, ramioje V. Krėvės gatvėje, suformuoti net keturi kitos paskirties (vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos) valstybinės žemės sklypai.

Maždaug 11 arų ploto šių sklypų pradinė kaina aukcionuose bus apie 12 tūkst. Eur. O tai gerokai pigiau nei kainos skelbimų portaluose. Panaši pradinė kaina ir naujai suformuoto sklypo Bugenėlių g.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas A. Burneika pasakojo, kad kaina nustatoma, atsižvelgiant į rinkos kainą, tačiau sutinka, kad ji pigesnė, nei  ta, kuri atsispindi skelbimų portaluose.  Jei aukcione dalyvaus vienas žmogus, sklypą nusipirksi tikrai už patrauklią kainą. Jei dalyvaus daugiau aukciono dalyvių, ji, žinoma, kils.

Pasak vedėjo, mieste yra nemažai valstybinės žemės, tačiau sklypai formuojami ten, kur yra besidominčiųjų ja – norinčiųjų pirkti. Visais minėtais sklypais, kurių pradinė kaina buvo nustatyta,  kažkas jau domėjosi, teiravosi dėl galimybės įsigyti, tad tikimasi, kad aukciono dalyvių tikrai bus.

Aukcioną vykdys Nacionalinė žemės tarnyba. Jame pardavus žemės sklypus 50 proc. sumos pateks į Ukmergės rajono savivaldybės biudžetą, o likusi dalis – į valstybės biudžetą. Kadangi funkcija, perduota savivaldybei, nauja, kol bus paskelbtas aukcionas praeis dar kuris laikas.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *