Aukoti galima ne tik per šventes

Aukoti galima ne tik per šventes / Dainiaus Vyto nuotr. Ukmergės maltiečiai akciją surengė pirmą kartą.

Po miesto eglės įžiebimo renginio, kurio metu Ukmergėje pirmą kartą buvo dalijama maltiečių sriuba, keletas ukmergiškių pasakojo norėję paremti, bet neradę dalijimo vietos.

Sakė girdėję nuo scenos skelbiant, kad maltiečių sriuba dalijama kairėje, tačiau kairėje palei gatvę buvo prekybiniai kioskai. Maltiečių palapinė su sriuba stovėjo už jų ir pastebėti ją per kioskus užgulusią minią buvo sunku. Pasidžiaugė, kad Ukmergėje yra maltiečių grupelė, kuri rūpinasi vienišais žmonėmis, tačiau stebėjosi, kodėl šiai kilniai akcijai parinkta tokia nuošali vieta. „Buvo galima skelbti vietą konkrečiai nurodant, kad maltiečių palapinė yra prie „Vilkmergės“ restorano. Kiekvienas ukmergiškis žino, kur jis yra“, – sakė viena iš pašnekovių.

Šventę organizavusio Ukmergės kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė sakė, kad maltiečiai patys pasirinko šią vietą, nes ji buvo patogi strategiškai. Sutiko, kad informacija galėjo būti skelbiama ir tiksliau, tačiau nemano, kad rasti buvo sudėtinga.

Maltos ordino pagalbos tarnybos Ukmergės grupės vadovė Jovita Sedleckaitė sakė, kad vieta buvo pasirinkta, tariantis su šventės organizatoriais. Už vietą mokėti nereikėjo, nes akcija buvo renginio dalimi. Kadangi sriubą virė „Vilkmergės“ restoranas, vieta dalijimui buvo patogi. Palapinę maltiečiams pastatė šauliai. „Dalyvavome pirmą kartą, patirties neturėjome“, – kalbėjo J. Sedleckaitė. Pasak jos, kitais metais labiau apgalvos vietą ir informacijos pateikimą.

Apie akciją buvo skelbta socialiniuose tinkluose, rajono savivaldybės interneto svetainėje. Siųsti laikraščiams nepagalvojo.

Grupės vadovė papasakojo, kad šventei buvo išvirta 300 porcijų moliūgų sriubos. Didžiąją dalį ir išdalijo, kas liko – pasiekė nakvynės namus. Aukų surinkta 678 eurai su centais.

Pasak J. Sedleckaitės, akcijos tikslas, viena vertus, buvo prisistatyti, kita vertus – surinkti kuo daugiau aukų. „Kiek besurinktum, vis tiek visada galėtų būti daugiau“, – kalbėjo pašnekovė. Ji sakė, kad surinkti pinigai bus skirti grupės lankomiems ukmergiškiams.

Ukmergės grupė vienija dešimt narių. Visi jie ir dalijo sriubą. Be kita ko, dvi Ukmergės maltiečių globojamas senoles praėjusią savaitę aplankė vienos Vilniaus įmonės darbuotojai. Jie išpildė Kalėdų Seneliui rašytą svajonę – viena norėjo mikrobangų krosnelės, kita laikraščio „Ukmergės žinios“. „Močiutė nežiūri televizijos, neklauso radijo, tik skaito laikraščius“, – dalijosi J. Sedleckaitė.  Tad senolei svečiai padovanojo laikraščio prenumeratą.

Ukmergiškiai maltiečiai pirmadieniais ir ketvirtadieniais lanko dešimt  žmonių mieste. Tai – aštuoni senoliai ir du neįgalieji. Visi jie yra vieniši ir dėl sveikatos nebeišeina iš namų. Pirmuosius lankytinus asmenis surasti padėjo rajono savivaldybės Socialinės paramos skyrius. Apie kitus, kuriems taip pat reikalinga pagalba, susižino vieni per kitus.

Apsilankydami maltiečiai atveža sriubos, kurią verda „Valgių sala“, ir bendravimo džiaugsmą. „Vieni labiau laukia tos sriubos, kiti – pokalbio“, – sakė pašnekovė.

Tikimasi iš paaukotų lėšų bent kartą per savaitę prie sriubos atvežti ir antrą patiekalą.

Tie, kurie norėjo paaukoti, bet nerado maltiečių palapinės, gali tai padaryti pavedimu į banko sąskaitą  Nr. LT924010042400083985, paskirtį nurodant – Ukmergės maltiečiams.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *