Bažnyčiose ištisas valandas laukia trumpos akimirkos…

Bažnyčiose ištisas valandas laukia trumpos akimirkos… / Fotomenininkui P. Vaičiuliui (kairėje) buvo smagu sutikti ukmergiškį tautodailininką R. Zinkevičių. Melanijos Širvienės nuotr.

Į kauniečio fotomenininko Petro Vaičiulio fotografijų parodos atidarymą Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje kartu su autoriumi atvyko dailininkas, juvelyras, poetas, šių metų literatūrinės Vlado Šlaito premijos laureatas Gvidas Latakas, Vilkijos Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus direktorius, medžio drožėjas skulptorius Arūnas Sniečkus.

Jis renginį pradėjo dūdmaišio melodija.

Kaune surengęs personalinę parodą „Kauno vaizdaraščiai“, Šakių rajono Zyplių dvaro rūmuose – darbų ekspoziciją, į Ukmergę P. Vaičiulis atvyko su sakralinio meno fotografijų paroda „Šviesos link…“ Jis pasakojo kiekvienos fotografijos atsiradimo istoriją, užfiksuotas kasdienybės akimirkas, gamtos detales, santykį su jį supančia aplinka ir žmonėmis.

Fotografijų autorius džiaugėsi, jog kunigai leidžia jam likti bažnyčioje ir ištisas valandas laukti trumpos akimirkos, kai per langelį, durų plyšį ar pastogės kampą pagaliau įsliuogs ilgai lauktas besileidžiančios ar tekančios saulės spindulys ir netikėta šviesa nušvies bokštą dangaus fone, kryžių ar ornamentą bažnyčios vartuose.

Ryto rūkai ir vakaro miglos, rasa ant gėlės žiedo, žmonių veidai, kaimo kapinės, bažnyčių paveikslai ir kitos puošmenos – visa tai fotografuoti Petrui didžiulis malonumas ir džiaugsmas.

Smagu jam buvo vakaro metu susitikti ukmergiškį tautodailininką, skulptorių Rimantą Zinkevičių, su kuriuo jaunystės metais tarnavo sovietinėje armijoje Ukrainoje.

Susitikimu su kauniečiais menininkais džiaugėsi ir kultūros almanacho „Eskizai“ vyriausiasis redaktorius Vytautas Česnaitis, fotostudijos „Žvilgsnis“ vadovas Albinas Kuliešis. Dainomis renginio dalyvius džiugino dainuojamosios poezijos atlikėja, šventupietė Aldona Novikovienė.

Rasa GRIŠKEVIČIENĖ

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *