Bet kur sodinti negalima

Bet kur sodinti negalima / Želdinių sodinimas

Artėjant pavasariui žmonės domisi želdinių mieste sodinimo tvarka. Planuoja mikrorajone po savo daugiabučio langais pasodinti eglaičių, bet bijo pažeisti tvarką. 

Rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Arvydas Džiugas patikino, kad savavališkai sodinti medžius visuomeninio naudojimo vietose draudžiama. Mat po žeme išvedžioti vandentiekio, kanalizacijos, dujotiekio, elektros, įvairių ryšių tinklai.

Džiugas paaiškino, kad mikrorajonuose, kitose viešosiose vietose medžius nusprendę sodinti gyventojai privalo savo veiksmus suderinti su savivaldybe.

Ar augančio medžio šaknų sistema netrukdys prižiūrėti po žeme esančią infrastruktūrą, savivaldybės specialistai patikrins pagal kvartalų projektus. Taip pat suderins su kiekviena tinklus prižiūrinčia įmone, nes naujų tinklų atsiranda nuolat.

Taip pat savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėse nurodyta, kad gyvenamųjų, visuomeninės, komercinės paskirties, inžinerinės infrastruktūros želdynuose draudžiama sodinti teršiančius aplinką žiedadulkėmis, žiedynais ir vaisiais medžius ir krūmus, intensyviai plintančius šaknų atžalomis augalus.

Fiziniai ir juridiniai asmenys, pažeidę šių taisyklių reikalavimus, atsako įstatymų nustatyta tvarka.

Vedėjas teigė, kad mikrorajonų gyventojai į savivaldybę dėl požeminių tinklų infrastruktūros kreipiasi gana dažnai.

Ir ne tik sodindami medžius, bet ir dėl kitų kasinėjimo darbų – pavyzdžiui, įsirengdami automobilių stovėjimo aikšteles.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *