Briedė brakonieriui kainavo 10 tūkst. eurų

Briedė brakonieriui kainavo 10 tūkst. eurų /

Ukmergės rajono apylinkės teisme priimtas nutarimas, kuriuo vilniečiui (gim. 1947 m.) už Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimą paskirta 800 eurų administracinė bauda su ginklo konfiskavimu.Apie tai praneša Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas.

Praėjusių metų pabaigoje akcijos „Medžiok saugiai“ metu Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdė reidą Ukmergės ir Širvintų rajonų teritorijose.

Pareigūnai tuomet tikrino pranešimą, kad Ukmergės miškų urėdijai priklausančiuose profesionalios medžioklės plotuose, komercinės medžioklės su varovais metu buvo neteisėtai sumedžiota suaugusi briedžio patelė. Pareigūnai skubiai nuvyko į nurodytą vietą, bet medžiotojas savo kaltę atkakliai neigė.

Pareigūnams tiriant įvykį ir renkant įrodymus prireikė net išdoroti neteisėtai sumedžiotą žvėrį, nes reikėjo nustatyti šūvių skaičių ir kryptį bei surasti kulką.

Po keleto dienų neginčijami įrodymai buvo rasti, o brakonieriui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir iš jo paimtas medžioklinis kombinuotas šautuvas „Merkel“ su optiniu taikikliu „Swarovski“, kurio vertė – 6600 Eur.

Briedės skerdieną pareigūnai nugabeno į Kauno zoologijos sodą gyvūnų maistui.
Pažeidėjas tikriausiai suprato, kad jo kaltės įrodymai – akivaizdūs, tad teisme visiškai pripažino padaręs nusižengimą ir į posėdį atvyko jau atlyginęs 3 040 Eur žalą laukinei gyvūnijai.

Atsižvelgdamas į lengvinančias aplinkybes, teismas skyrė pažeidėjui  minimalią administracinę baudą – 800 Eur, tačiau prabangaus ginklo brakonierius nebeatgaus – jis konfiskuotas teismo nutarimu. Ši nelegali medžioklė vyrui kainavo daugiau kaip 10 tūkst. Eur.
Pirmosios instancijos teismo nutarimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *