Bus dalijamos eglišakės

Bus dalijamos eglišakės /

Gyventojai, planuojantys augalus nuo šalčių apsaugoti eglių šakomis, du lapkričio penktadienius jų galės atsivežti iš Valstybinių miškų urėdijos girininkijų. Miškininkai lauks lapkričio 23-ią ir 30-ą dienomis prie girininkijų pastatų. Eglišakės bus dalijamos nemokamai.

Informaciją, kur įsikūrusi artimiausia girininkija, gyventojai gali rasti Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje www.vivmu.lt arba paskambinę į įmonės regioninius padalinius.

Ukmergiškiai gali skambinti telefonu 8 615 33255. Artimiausia nuo miesto yra Pašilės girininkija.

„Tokiu būdu norime visus paraginti elgtis sąmoningai ir atsakingai – nelaužyti miške šakų savavališkai ir tausoti mišką“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Miškininkai taip pat primena gyventojams neiti šakų rinkti ten, kur vykdomi miško kirtimo darbai, nes tai nesaugu. Patys miškininkai pririnks šakų kirtavietėse, retindami mišką, arba nugenės nuo medžių, kuriuos pagal miškotvarkos projektus artimiausiu metu numatoma iškirsti.

Iš viso Lietuvoje yra 337 Valstybinių miškų urėdijos girininkijos. Pasiimti šakų augalams dengti gyventojai laukiami lapkričio 23-ią ir 30-ą dienomis nuo 8 iki 15 val.

Miškininkai primena, kad miške savavališkai laužant šakas yra pažeidžiamos LR aplinkos ministro įsakymu patvirtintos Lankymosi miške taisyklės ir dėl tokios neatsakingos veiklos gali būti skiriama nemenka bauda. 

„Gali atrodyti, kad medžiui nieko blogo nenutiks nulaužus vieną kitą šaką. Taip nėra, spygliuočiai medžiai ypač nemėgsta genėjimo ar šakų laužymo, o dažniausiai nukenčia jauni medeliai, kurių šakas lengva pasiekti. Todėl kviečiu saugoti kiekvieną medį, leisti jam augti ir susiplanuoti laiką atvykti į girininkijas pasiimti paruoštų šakų“, – sako M. Pulkauninkas.

Valstybinės miškų urėdijos Ukmergės regioninio padalinio vadovas Virginijus Šalčiūnas sako, kad tokia akcija yra pirmoji, tad nė neįsivaizduoja, kokia bus eglių šakų, skirtų augalams apdengti, paklausa.

Jei pristigtų jų pirmąją akcijos dieną, jau šį penktadienį, žada daugiau atgabenti kitą savaitę, lapkričio 30-ąją.

Pasak padalinio vadovo, gruodžio mėnesį laukia dar viena panaši tik jau tradicinė akcija – eglių šakos tada nemokamai dalijamos belaukiant Kalėdų.

UŽ inf.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *