Daugėja paslaugų vyresnio amžiaus pacientams

Daugėja paslaugų vyresnio amžiaus pacientams / Dainiaus Vyto nuotr.

 Ukmergės ligoninėje pradedamos teikti Geriatrijos dienos stacionaro ir ambulatorinės geriatrijos paslaugos vyresniems nei 60-ies metų pacientams, turintiems po keletą lėtinių ir ūmių ligų.

Ligoninė skelbia, kad gydytojo geriatro konsultacijos bus teikiamos Konsultacijų poliklinikoje, o dienos stacionaro paslaugos – naujai įrengtame Geriatrijos dienos stacionaro skyriuje, antrame įstaigos aukšte.

Atlikus kapitalinį remontą, ten įrengtos 4 palatos su 8-iomis lovomis, procedūriniai kabinetai, pagalbinės ir kitos patalpos. Visos jos pritaikytos sunkiai judantiems asmenims, įrengti aukštesni porankiai, specialūs WC kambariai, dušai. Skyrius aprūpintas reikiama medicinine įranga, jame dirba gydytojo, bendrosios praktikos slaugytojo, kineziterapeuto, ergoterapeuto, psichologo, socialinio darbuotojo komanda.

Geriatrija (gr. geron – senis + iatreia – gydymas) – tai mokslas, tiriantis senatvės ligas, jų gydymą ir profilaktiką.

Pažymima, kad Geriatrijos dienos stacionare teikiamos paslaugos vyresniems nei 60-ies metų pacientams. Gydytojas, įvertinęs  fizinę sveikatą, funkcinį savarankiškumą, protinę veiklą ir emocinę būseną, padės išspręsti paciento problemas, kilusias dėl daugybinės patologijos, negalios, socialinių ir psichologinių veiksnių. Taip pat jis sudarys tyrimo, gydymo, priežiūros, maitinimosi, reabilitacijos ir slaugos planą.

Pacientai į dienos stacionarą siunčiami: esant geriatriniams sindromams, mitybos sutrikimams, polipatologijai, polipragmazijai, kai reikia pacientą ištirti prieš numatytą planinę operaciją, jei pacientas pargriuvo 2 ar daugiau kartų per pastarąjį pusmetį, jei per pusmetį 2 ar daugiau kartų jis buvo hospitalizuotas neplanine tvarka, jei esant polipatologijai, polipragmazijai būtinas vaistų suleidimas į veną.

Dienos stacionaro paslaugos neteikiamos, kai yra ūmi infekcinė liga, ženklūs fizinės ar psichikos būklės sutrikimai, dėl kurių neįmanoma taikyti gydomųjų procedūrų, nustatytas nuolatinės slaugos ar paliatyviosios medicinos pagalbos poreikis.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *