Daugiabučių renovacijos išlaidas kompensuoja

Daugiabučių renovacijos išlaidas kompensuoja /

Gyventojai žino apie jiems priklausančias būsto šildymo išlaidų kompensacijas, tačiau ne visi yra girdėję, kad gali būti kompensuojamos ir daugiabučių renovacijos išlaidos. Kai kuriems butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visas renovacijos išlaidas padengia valstybė.

Ukmergės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė informavo, kad kompensacijų skyrimo tvarką numato aplinkos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymas „Dėl kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti), ir palūkanų apmokėjimo už asmenis, turinčius teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, tvarkos aprašo patvirtinimo“, kuris įsigaliojo 2022 m. rugsėjį.

A.Leonavičienės duomenimis, šiuo metu kompensacijas už kreditą ir palūkanas rajone gauna 736-ių butų savininkai.

Dokumentai dėl kompensacijų skyrimo priimami savivaldybės administracijos pastate, I aukšte, 5 kabinete.

Skyriaus vedėja paaiškino, kad po namo įvertinimo UAB Ukmergės butų ūkis buto savininkui išduoda pažymą, kurioje nurodo atliktus renovacijos darbus ir už juos mokėtiną sumą. „Tvarkos aprašo 6 ir 7 punktai numato, kas turi teisę gauti kompensacijas“, – sakė A. Leonavičienė.

Su prašymu pateikiami piniginei socialinei paramai gauti būtini dokumentai ir duomenys bei kita piniginei socialinei paramai gauti būtina informacija. Jeigu buto savininkui nustatytam laikotarpiui paskirta būsto šildymo išlaidų kompensacija, kreipiantis dėl teisės į kredito ir palūkanų apmokėjimą nustatymo, nereikia pakartotinai teikti dokumentų, reikalingų piniginei socialinei paramai gauti. Teisė į kredito ir palūkanų apmokėjimą nustatoma terminuotam laikotarpiui, kuriam pasibaigus reikia kreiptis iš naujo.

Atkreipiame dėmesį, kad teisė į kredito, paimto daugiabučio namo renovacijai, ir palūkanų apmokėjimą tiesiogiai susieta su asmens teise į būsto šildymo išlaidų kompensaciją. Siekiant sumažinti finansinę naštą nepasiturintiems gyventojams dėl padidėjusios šilumos kainos, nuo 2022-ųjų pradžios sudarytos palankesnės sąlygos gauti būsto šildymo išlaidų kompensaciją – buvo padidintas valstybės remiamų pajamų dydis, nevertinamas asmens turimas turtas.

Įgyvendinus šiuos pokyčius, teisę gauti kompensacijas už šildymą, o tuo pačiu ir dalyvauti renovacijoje nemokamai įgijo ir dalis vidutines pajamas gaunančių šalies gyventojų.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *