Deklaruoti pajamas ir turtą – iki gegužės

Deklaruoti pajamas ir turtą – iki gegužės / Elektroninio deklaravimo sistema naudojasi 1

Gyventojai jau gali teikti Valstybinei mokesčių inspekcijai 2016 metų pajamų ir turto deklaracijas. Teigiama, jog, atnaujinus Elektroninio deklaravimo sistemą, šiemet tai padaryti paprasčiau.

Pajamų ir turto deklaravimas prasidėjo ketvirtadienį. Pasak Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Ukmergės poskyrio vedėjos Danguolės Stundienės, deklaruoti atėjusių klientų sulaukta jau pačią pirmą dieną. Gyventojus ji ragina nedelsti ir mokesčių prievolės vykdymo neatidėti paskutinei dienai.

Pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius. Taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.), ir asmenys, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

Pajamų deklaraciją taip pat reikia pateikti, jeigu žmogui buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas neapmokestinamasis pajamų dydis. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Praėjusį ketvirtadienį VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje pateikė 1,5 mln. preliminariųjų pajamų deklaracijų. Sistema, pasak VMI Mokestinių prievolių departamento direktorės Stasės Aliukonytės-Šnirienės, šiemet atnaujinta, sukurta skaičiuoklė, padėsianti be deklaravimo sužinoti galimos permokos dydį. Gyventojai gali lengvai rasti susistemintą reikalingą informaciją, pranešimus apie taisytinas klaidas.

Pirmą kartą paskelbta 2012–2016 m. Metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio ir Metinio papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiuoklė aktuali tiems, kurie dirbo ne visus metus ir gali susigrąžinti dalį GPM dėl pritaikyto per didelio NPD. Ji ypač aktuali studentams, moksleiviams, dirbusiems keletą mėnesių, pvz., vasaros atostogų metu. Neteikdami deklaracijos, jie gali pasitikrinti, kokia suma grįžtų į jų sąskaitas. Tam reikalingi duomenys ir iš darbdavio, kuris kas mėnesį privalo pateikti informaciją darbuotojui apie jam sumokėtą darbo užmokestį ir išskaičiuotus mokesčius.

Deklaracijas galima pateikti internetu, taip pat naudojantis programėle e.VMI, atsiųsti paštu ar deklaruoti VMI aptarnavimo skyriuje. Deklaruoti pajamas ir turtą reikia iki gegužės 2 d.

Mokesčių mokėtojams, pasinaudojusiems GPM lengvata, VMI permoką grąžins iki liepos 31 d. GPM permokos pirmiausia bus grąžinamos tiems mokėtojams, kurie teikia neklaidingas elektronines deklaracijas.

Pernai VMI gyventojams grąžino 66 mln. eurų.

Elektroninio deklaravimo sistema naudojasi 1,8 mln. gyventojų. Praėjusiais metais 84 proc. individualią veiklą registravusiųjų deklaracijas pateikė laiku. Atsakingai vykdančiųjų mokestines prievoles dėka taupomos visų mokesčių mokėtojų į biudžetą mokamos lėšos, nes jų nereikia leisti siųsti priminimus, skambinti, atlikti išieškojimo, kitus administravimo veiksmus.

Gyventojai pernai deklaravo sumokėti per 90 mln. eurų GPM. Iš 672 tūkst. gyventojų, kurie privalėjo pateikti deklaracijas, 537 tūkst. tą padarė laiku. Laiku deklaracijas pateikė 94 proc. notarų, antstolių, advokatų ir advokatų padėjėjų, o pareigingiausia mokėtojų grupė – ūkininkai, PVM mokėtojai, iš kurių 98 proc. laiku deklaravo pajamas.

Ukmergės rajono savivaldybėje pernai pajamų deklaracijas laiku pateikė 90 proc. įregistravusių individualią veiklą ir 91 proc. gyventojų, turėjusių verslo liudijimą. Mūsų rajono gyventojai pateikė 13 816 metinių pajamų deklaracijų. Gyventojo (šeimos) turto deklaracijų pateikta 1 260. Gyventojams deklaravus 2015-ųjų pajamas, patenkinta 7 015 prašymų grąžinti GPM, grąžinta suma – 596 556 Eur.

VMI Ukmergės poskyrio vedėja D. Stundienė taip pat informavo, jog įvykdyti 5 746 mokesčių mokėtojų prašymai pervesti sumokėto GPM dalį paramos gavėjams ar politinėms partijoms. Bendra pervesta suma – 114 906 Eur, iš jų politinėms partijoms – 7 226 Eur.

Deklaruojantiesiems pajamas ir turtą primenama, jog pasikonsultuoti su VMI specialistais galima paskambinus tel. 1882 arba +370 5 255 3190.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *