Dėl „Vėliavnešių“ skulptūros rengs apklausą

Dėl „Vėliavnešių“ skulptūros rengs apklausą /

Ukmergėje netylant diskusijoms dėl sovietmečio „palikimo“ – paminklų ir gatvių pavadinimų – šiuos klausimus spręsti patikėta skirtingoms komisijoms, o dėl „Vėliavnešių“ skulptūros likimo ketinama surengti visuomenės apklausą.

Savivaldybės administracijos atstovė spaudai Daiva Zimblienė informavo, kad Pašilės karių kapinėse stovinčio kario paminklo ir trijų gatvių pavadinimų pakeitimo klausimus sprendžia skirtingos komisijos.

Gegužės 2-ąją posėdžiavusi Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo komisija, kurios pirmininkė yra mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, nutarė apklausti Ukmergėje esančių P. Cvirkos, S. Nėries ir L. Giros gatvių gyventojus ar asmenis, turinčius objektus minėtose gatvėse, apie numatomus keisti šių gatvių pavadinimus.

Taip pat – rekomenduoti rajono savivaldybės tarybai P. Cvirkos, S. Nėries ir L. Giros gatvių pavadinimus keisti į miesto burmistrų Vlado Rėklaičio, Boleslovo Dirmanto ir Prano Kuzmos gatvių pavadinimus. Taip būtų įprasmintas visų trijų Ukmergės miestui tarpukariu vadovavusių burmistrų atminimas.

Kas bus daroma su Pašilėje, Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje stovinčia kario skulptūra, patikėta spręsti rajono savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai, kuriai vadovauja savivaldybės vyriausiasis architektas Artūras Sakalauskas. Komisijos sudėtyje yra dar keturios narės – nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistės, kurios atlieka paveldosaugos ekspertizę architektūros, memorialinio, urbanistinio, istorinio nekilnojamojo turto paveldo srityse.

Kario memorialinis betoninis paminklas buvo sukurtas 1951-aisiais skulptoriaus Roberto Antinio. Iš pradžių kūrinys stovėjo Ukmergės miesto centre, į Pašilę perkeltas 1985-aisiais.

Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos yra traktuojamos kaip viena iš vertingųjų savybių, o pats šis objektas yra įtrauktas į Kultūros paveldo vertybių registrą.

Dėl „Vėliavnešių“ likimo gegužės 11-ąją posėdžiavęs Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas nusprendė rekomenduoti rajono merui Rolandui Janickui Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka inicijuoti gyventojų apklausą dėl šios skulptūros iškėlimo. 

„Kadangi tokia apklausa būtų skelbiama pirmą kartą, pirmadienį, gegužės 23-iąją, už tai atsakingi savivaldybės administracijos darbuotojai rinksis dėl to pasitarti. Stengsimės apklausą „paleisti“ kuo greičiau“, – sakė D. Zimblienė.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *